آخر هفته جنجالی در انتظار استقلال
آخر هفته جنجالی در انتظار استقلال

استقلال در شرایطی پنجشنبه فینال جام حذفی را مقابل تراکتور برگزار خواهد کرد که علنی شدن اختلاف سعادتمند و فرهاد مجیدی، شدیدا آبی‌ها را تحت تاثیر قرار داده و این نگرانی برای هواداران استقلال وجود دارد که این حواشی باعث از دست رفتن جام حذفی شود. اگر چه فرهاد مجیدی اعلام کرده بعد از دیدار […]

استقلال در شرایطی پنجشنبه فینال جام حذفی را مقابل تراکتور برگزار خواهد کرد که علنی شدن اختلاف سعادتمند و فرهاد مجیدی، شدیدا آبی‌ها را تحت تاثیر قرار داده و این نگرانی برای هواداران استقلال وجود دارد که این حواشی باعث از دست رفتن جام حذفی شود.
اگر چه فرهاد مجیدی اعلام کرده بعد از دیدار مقابل تراکتور قطعا از استقلال خواهد رفت تا سعادتمند سرمربی مورد نظرش را جانشین او کند اما ماجرا به این سادگی نیست. آخرین اطلاعات اما حاکی از آن است که مجیدی علیرغم این صحبتها، دوست دارد در استقلال بماند و اقداماتش طی روزهای گذشته، برنامه‌ای بوده برای اینکه وزارت ورزش مجاب شود تا با سعادتمند قطع همکاری کند.
سرمربی استقلال که یکی از اعضای هیات مدیره حامی سفت و سخت اوست، امیدوار است با قهرمانی در جام حذفی، نه تنها به وعده‌اش به هواداران تیمش عمل کند بلکه شرایط را طوری رقم بزند که احمد سعادتمند چاره‌ای جز رفتن از استقلال نداشته باشد به خصوص آنکه گفته می‌شود حرفهای اخیر سعادتمند درباره مجیدی باب میل برخی از اعضای هیات مدیره نبوده و گویا آنها به جز مجیدی، بر سر استراماچونی هم با مدیرعامل باشگاه به مشکل خورده‌اند.
  استرا نیاید کدام مربی ایرانی می‌آید؟
این سکه روی دیگری هم دارد. اگر مجیدی روی حرفش پافشاری کند و از استقلال برود، آنوقت تکلیف جانشین او چیست؟ سعادتمند که امیدوار است بتواند هر طور شده استراماچونی را به تهران برگرداند منتهی اگر قوانین سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال این اجازه را به او ندهد، آنوقت او چاره‌ای جز استفاده از یک مربی ایرانی ندارد.
روی کاغذ و طبق شایعات، امیر قلعه‌نویی یکی از گزینه‌های اصلی جانشینی مجیدی است منتهی او تنها نامی نیست که اطراف استقلال شنیده می‌شود. جواد نکونام و محمود فکری دو مربی دیگری هستند که می‌توانند سرمربی جدید استقلال باشند. نکونام علیرغم ادعای سعید آذری مبنی بر قطعی بودن ادامه حضورش در اهواز، هنوز درباره فصل بعد تصمیم نگرفته و درباره محمود فکری هم هنوز مشخص نشده که او فصل بعد روی نیمکت نساجی خواهد نشست یا نه.
  گزینه ویژه عضو هیات مدیره
به جز این دو مربی، از یک مربی استقلالی و البته سرشناس دیگر هم به عنوان گزینه استقلال نام برده شده. مربی‌ای که یکی از اعضای هیات مدیره استقلال به دنبال آوردن او به این تیم است و حتی مربی مربوطه دستیار اولش را هم انتخاب کرده. مربی‌ای که حضورش در استقلال، می‌تواند به اندازه بازگشت احتمالی امیر قلعه‌نویی به استقلال سروصدا کند و البته جنجالی شود. این گزینه هم مثل امیرقلعه نویی با ناکامی استقلال را ترک کرد.
می‌خواهید استقلال قهرمان جام حذفی شود؟
فینال جام حذفی فوتبال ایران قرار است بین دو تیم استقلال و تراکتور در مشهد و در روز پنج‌شنبه برگزار شود تا قهرمان جام حذفی ایران و حریف پرسپولیس در سوپرجام مشخص شود. کمیته داوران در انتخابی عجیب تصمیم گرفته موعود بنیادی‌فر را به عنوان داور این دیدار انتخاب کند. این داور سال گذشته نیز فینال جام حذفی بین دو تیم پرسپولیس و داماش را در خوزستان سوت زده بود.
انتخاب بنیادی‌فر باعث عصبانیت و خشم داوران مختلف و صرفا باتجربه لیگ برتری شده است زیرا بنیادی‌فر در هفته‌های پایانی لیگ برتر مصدوم بود و تنها دو قضاوت داشت که یکی از آن‌ها بازی استقلال و سپاهان بود که این داور به اشتباه یک پنالتی به سود استقلال اعلام کرد. انتخابی که به عقیده یکی از داوران باتجربه لیگ برتری، تقصیر بنیادی‌فر نیست بلکه مقصر اصلی کمیته داوران و دپارتمان است که هنوز چیدمان درستی برای بازی‌های مهم بلد نیستند.
یکی از داوران باتجربه لیگ برتر در این باره گفت: برای این بازی این همه گزینه‌های بهتر بود، چرا مثلا کرمانشاهی را نگذاشتند که داربی نیمه نهایی را به ناحق از او گرفتند؟ چرا داوران دیگر را که در طول این فصل کمتر اشتباه داشته‌اند برای این بازی مهم انتخاب نکرده‌اند؟ درست است که بنیادی‌فر از نظر درجه بعد از فغانی، داور دوم ایران حساب می‌شود اما باید عملکرد او نیز زیر ذره‌بین قرار بگیرد.
داور سرشناس دیگری در این خصوص گفت: فینال جام حذفی مهمترین بازی یک فصل فوتبال ایران است. بازی که در آن مدال می‌دهند و مدال آن هم باارزش است اما چرا باید داوری انتخاب شود که هم پارسال این بازی را سوت زده و هم در آخرین دیداری که برای استقلال قضاوت کرده، یک اشتباه به نفع این تیم انجام داده است؟ آیا می‌خواهند با قهرمانی استقلال، از زیر فشار هواداران این تیم خارج شوند؟ چرا زحمت یک ساله داوران دیگر را نمی‌بینند که بازی‌های مهم و حساس لیگ را در طول فصل و بدون اشتباه سوت زده‌اند؟ کاش حداقل انتخاب داوران برای بازی‌های مهم بر اساس عملکرد و لیاقتشان بود.
دیگر داور با سابقه لیگ برتری می‌گوید: این انتخاب که کلی جای بحث دارد. چرا داوری که چند هفته خودش را به مصدومیت زده تا قضاوت نکند، باید بازی به این مهمی را به او بدهند؟ فکر کردن به این انتخاب‌ها دیگر برایم مهم نیست و تنها باعث قلب درد و بیماری‌ام می‌شود. فقط یک سوال دارم و آن هم این است که چقدر به یک داور بابت بازی‌های حذفی پول می‌دهند؟ ۱۸۰ هزار تومان برای داور بیچاره‌ای که قرار است سه روز از زن و زندگی‌اش بزند تا یک بازی را سوت بزند و بعد از آن هم کلی فحش بخورد. هزینه رفت و آمدش فقط سه برابر پول این قضاوت می‌شود. آیا بازی داربی، آن هم در جام حذفی ۲۰۰ هزار تومان می‌ارزد که به پیام حیدری این پول را داده‌اند؟ هیچ چیز داوری ما درست نیست که بخواهد انتخاب داور فینال جام حذفی‌اش درست باشد. تنها امیدوارم بنیادی‌فر قضاوت خوبی داشته باشد که حرف و حدیثی برای جامعه داوری پیش نیاید.
همچنین یکی از کارشناسان داوری گفت: دپارتمان عرضه چینش ندارد و کمیته هم از این کار عاجز است. می‌توانستند به جای بنیادی‌فر که هفته‌های خوبی را پشت سر نگذاشته از کرمانشاهی یا حیدری استفاده کنند. معلوم نیست چه اتفاقی در حال رخ دادن در فدراسیون است اما آینده خوبی را نمی‌توان برای داوری تصور کرد.