آصفری : به زودی اصلاحات به صحن خواهد آمد
آصفری : به زودی اصلاحات به صحن خواهد آمد

    نایب رئیس کمیسیون شوراها تاکید کرد: تمام جلسات اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری در کمیسیون با حضور نماینده شورای نگهبان، دولت، مدیرکل سیاسی انتخابات و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. محمدحسن آصفری درباره بررسی اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و نهایی شدن این طرح گفت: طرح زمانی نهایی می‌شود این اصلاحات رأی بدهد […]

 

 

نایب رئیس کمیسیون شوراها تاکید کرد: تمام جلسات اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری در کمیسیون با حضور نماینده شورای نگهبان، دولت، مدیرکل سیاسی انتخابات و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.
محمدحسن آصفری درباره بررسی اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و نهایی شدن این طرح گفت: طرح زمانی نهایی می‌شود این اصلاحات رأی بدهد و شورای نگهبان آن را تصویب کند.
آصفری ادامه داد: بند به بند این تغییرات را در کمیسیون در جلساتی فشرده مورد بررسی قرار می‌دهیم تا ان‌شاا… به موقع به صحن علنی برسانیم که در نهایت پس از تصویب، مورد تائید شورای نگهبان واقع شود.
وی درباره ایراداتی که احزاب و فعالان سیاسی به برخی از بندهای این طرح مانند دادن برنامه که ممکن است در تائید و یا رد صلاحیت کاندیداها تاثیرگذار باشد، اظهار داشت: برخی از بندها اتفاقا برای این است که فرد اصلح امور کشور را به دست بگیرد. نماینده اراک در مجلس خاطرنشان کرد: برنامه ارائه دادن از سوی کاندیدای خواهان حضور در انتخابات، یک واقعیت است و در همه دنیا هم وجود دارد و مختص ایران نیست، اتفاقا اینکه شخصی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود، برنامه نداشته باشد برای کشور ایجاد مشکل می‌‌کند. صفری ادامه داد: سن انتخابات همان سنی است که بوده جایی از قانون اساسی اساسی بیاورید که گفته باشد رئیس‌جمهور نباید فلان سن را داشته باشد همان چیزی در قانون اساسی آمده است ما طبق همان چیزی که در این قانون وجود دارد پیش می‌رویم و خارج از آن کاری انجام نمی‌دهیم!