آغاز بهره‌برداری از طرح قائم ذوب‌آهن اصفهان
آغاز بهره‌برداری از طرح قائم ذوب‌آهن اصفهان

    به گزارش جمله و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن در آیینی با حضور منصور یزدی‌زاده مدیر عامل و جمعی از مسئولان این شرکت، ۴ اسفند ماه سال جاری،  بهره‌برداری مجدد از کارگاه تولید آهن اسفنجی(طرح قائم) در ذوب‌آهن اصفهان آغاز شد. یزدی‌زاده در این آیین گفت: کارگاه  آهن اسفنجی(طرح قائم) […]

 

 

به گزارش جمله و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن در آیینی با حضور منصور یزدی‌زاده مدیر عامل و جمعی از مسئولان این شرکت، ۴ اسفند ماه سال جاری،  بهره‌برداری مجدد از کارگاه تولید آهن اسفنجی(طرح قائم) در ذوب‌آهن اصفهان آغاز شد. یزدی‌زاده در این آیین گفت: کارگاه  آهن اسفنجی(طرح قائم) ذوب‌آهن اصفهان پس از یک و نیم سال توقف با تعمیرات لازم و توسعه آن به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان به نیاز این شرکت به آهن اسفنجی و نقش کارگاه آهن اسفنجی (طرح قائم) در تامین آن اشاره کرد و گفت: این کارگاه از سال ۷۵  نقش مهمی در تامین آهن اسفنجی مورد نیاز ذوب‌آهن اصفهان داشته و ما همواره در صدد توسعه و تکمیل ظرفیت تولید آن هستیم.

وی افزود: ظرفیت اسمی این کارگاه، تولید  ۶۰۰ هزار تن در سال است که با بهره‌‌برداری مجدد توسط شرکت مشاوران توسن اسپادانا، انتظار داریم بهره بردار جدید با توسعه ظرفیت تولید و بهبود فعالیت‌های این کارگاه، اهداف مورد نظر ذوب‌آهن اصفهان را محقق سازد.

همچنین عماد رجایی، مدیرعامل شرکت مشاوران توسن اسپادانا بهره‌بردار این کارگاه  گفت: این شرکت از طریق مناقصه، به عنوان بهره‌بردار کارگاه آهن اسفنجی ذوب‌آهن انتخاب شده  است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولید کارگاه  آهن اسفنجی ذوب‌آهن اصفهان ۲۰۰ هزار تن در سال است و ما  امیدواریم با همکاری مهندسان و کارکنان ذوب‌آهن اصفهان و تامین مواد اولیه لازم، تولید این کارگاه را افزایش دهیم. رجایی تاکید کرد: طرح‌های فنی و اقتصادی برای توسعه و تکمیل ظرفیت تولید این کارگاه تهیه شده و با برنامه‌های مدون برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.

 

مدیرکل انتقال خون کرمانشاه:

بیش از ۳۹ هزار نفر در کرمانشاه نسبت 

به اهدا خون اقدام کرده‌اند

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: در سال جاری بیش از ۳۹ هزار نفر در کرمانشاه نسبت به اهدا خون اقدام کرده‌اند که نسبت مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش داشته است. پژمان صالحی‌فر اظهار کرد: نیاز به خون و فراورده‌های آن یک نیاز ضروری است زیرا نمی‌شود خون را به هیچ روشی تولید کرد و بیماران زیادی مانند بیماران سرطانی در استان کرمانشاه نیازمند فراورده‌های خونی هستند. وی با بیان میزان ذخیره خونی اهدا خون کرمانشاه افزود: میزان ذخایر خونی استان کرمانشاه تنها برای چهار روز کافی است و با توجه به نزدیکی به ایام پایان سال و افزایش تعداد عمل‌های جراحی و تعطیلات نوروزی و مصدومین ناشی از سوانح رانندگی نیاز به خون در کرمانشاه افزایش خواهد یافت. مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری بیش از ۳۹ هزار نفر شامل ۹۳.۳ درصد آقایان و ۶.۷ درصد بانوان نسبت به اهدا خون اقدام کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلایلی همچون ویروس کرونا هفت درصد کاهش اهدا خون داشته‌ایم.

صالحی‌فر خاطر نشان کرد: عمر فراورده‌های خونی همچون پلاکت سه روز است و با توجه به تعطیلی ۱۳ روزه ایام نوروز امیدواریم با کمک مردم و با ذخیره خون کافی جهت استفاده در مراکز درمانی به تعطیلات وارد شویم.

وی با اشاره به شروع موج چهارم کرونا در کشور و قرمز شدن شرایط استان‌ها مانند خوزستان بیان کرد: هم اکنون ذخیره پلاسما برای بیماران کرونایی بسیار پایین است و به جهت شیوع کرونا نیاز به پلاسما بیشتر خواهد شد و از بهبودیافتگان کرونا درخواست می‌کنیم یک ماه بعد از بهبودی نسبت به اهدا پلاسما اقدام کنند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: مرکز اهدا خون همه روز از ساعت هفت صبح الی ۱۹ بعد از ظهر با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی آمادگی پذیرش افراد را دارد و با توجه به فرا رسیدن میلاد امام علی (ع) و روز پدر و همچنین عید مبعث چه خوب است که مردم نذر خون را داشته باشند و جان تعدادی از افراد را نجات دهند.

 

استاندار گیلان:

ظرفیت‌های بومی و محلی برای ایجاد 

نشاط اجتماعی استفاده شود

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت‌های فراوان بومی و محلی در مناطق مختلف استان، گفت: باید از این ظرفیت‌ها برای ایجاد نشاط اجتماعی استفاده شود.

ارسلان زارع در مراسم تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان سیاهکل با اشاره به گذشت یک سال از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: در طول یک سال گذشته شاهد مشارکت و همدلی مردم با مسئولان در مقابله با این ویروس بودیم.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا به بسیاری از کسب و کارها آسیب وارده کرده است، گفت: باید با تداوم انسجام، وفاق و همدلی از این شرایط سخت گذر کنیم. استاندار گیلان با اشاره به تلاش‌های دولت برای ایجاد نشاط اجتماعی و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی، افزود: بسیاری از مناطق استان گیلان ظرفیت برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی را همانند گذشته دارد. وی در ادامه بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی و محلی برای ایجاد نشاط اجتماعی تأکید و اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا باید از بستر فضای مجازی برای برگزاری این برنامه‌ها استفاده شود.

زارع با اشاره به ضرورت‌های شهرستان سیاهکل به ویژه در حوزه امنیتی، اظهار کرد: وجود این امنیت زمینه جذب سرمایه‌گذار و توسعه شهرستان را فراهم می‌کند که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی همچنین به اعتبارات و مؤلفه مهم توزیع آن در سطح شهرستان‌ها اشاره و با بیان اینکه جمعیت مهم‌ترین مؤلفه در این بخش است، ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان سیاهکل در این زمینه پیشنهادهای در سطح ملی مطرح شده که امیدواریم این دو مؤلفه برای این شهرستان اصلاح شود.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان سیاهکل و استقبال فعالان این حوزه از طرح‌های صنایع تبدیلی و بسته‌بندی و کشاورزی مدرن، گفت: مسئولان شهرستان ضمن ایجاد بسترهای مناسب فعالیت در این زمینه و راه‌ اندازی واحدهای جدید به موضوع حفظ محیط زیست و منابع طبیعی نیز توجه کنند.

در پایان این مراسم با قدردانی از تلاش‌های محمود صوفی در دوران تصدی فرمانداری سیاهکل، رحمت حیدری‌نژاد به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.

 

قدردانی استانداری گلستان از مدیر مخابرات استان

مدیرکل بازرسی استانداری گلستان طی مکاتبه‌ای از مهندس غلامعلی شهمرادی قدردانی کرد.

بر اساس گزارش ارسالی از سوی مرکز ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری از عملکرد مدیران مخابرات مناطق و ارزیابی انجام شده در خصوص ملاقات چهره به چهره مدیران، از کسب رتبه برتر مخابرات منطقه گلستان قدردانی شد .

لازم به یادآوری است ارزیابی انجام شده در خصوص ملاقات چهره به چهره در شش ماهه اول سال ۹۹ انجام شده است و مدیران دستگاه‌های اجرایی در این زمینه ارزیابی شده‌اند.