آغاز جنگ شماره یک در استقلال
آغاز جنگ شماره یک در استقلال

      حمیدرضا عرب / مخالفت صریح محمود فکری با جدایی سیدحسین حسینی، فصل تازه‌ای از رقابت دروازه‌بانی را در استقلال شروع کرد؛ وضعیتی که به‌زعم برخی به سود استقلال خواهد بود و عده‌ای هم بر این باورند استقلال از این ماجرا لطمه خواهد دید. در سال‌های اخیر استقلال همواره از یک دروازه‌بان اصلی […]

 

 

 

حمیدرضا عرب /

مخالفت صریح محمود فکری با جدایی سیدحسین حسینی، فصل تازه‌ای از رقابت دروازه‌بانی را در استقلال شروع کرد؛ وضعیتی که به‌زعم برخی به سود استقلال خواهد بود و عده‌ای هم بر این باورند استقلال از این ماجرا لطمه خواهد دید.
در سال‌های اخیر استقلال همواره از یک دروازه‌بان اصلی سود می‌جست و نفر دوم با فاصله در قیاس با دروازه‌بان اول بیشتر نظاره‌گر دروازه‌بانی رقیبش در قفس توری استقلال بود. سیدحسین حسینی گرچه خود این تابو را شکست و توانست از دروازه‌بانی درجه ۲ به دروازه‌بانی درجه یک تبدیل شود، اما او نیز به‌محض آنکه در استقلال به جایگاهی مطمئن رسید همچون مهدی رحمتی که سال‌ها بی‌رقیب در دروازه‌ استقلال دیده می‌شد به‌طور غیرمستقیم از تصمیم‌گیران باشگاه استقلال خواست با خارج کردن نام رحمتی از استقلال حاشیه امنیت را برای او به وجود آورند تا استقلال دوباره در همان مدار قرار بگیرد و به‌اصطلاح یک شماره یک داشته باشد.
افول سیدحسین در لیگ نوزدهم اما تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال را از مدت‌ها قبل به سمتی سوق داد که زمینه‌ساز حضور یک دروازه‌بان دیگر در استقلال باشند که قابلیت شماره یک را داشته باشد. باشگاه استقلال از همان هفته‌های پایانی لیگ نوزدهم این پروژه را دنبال کرد و با دروازه‌بان‌های متعددی وارد مذاکره شد که در نهایت رشید مظاهری به استقلال پیوست.
با حضور مظاهری تصور می‌شد سیدحسین حسینی از استقلال جدا شود که در زمان مدیریت سعادتمند و مربیگری مجیدی به در خروجی تیمش نزدیک شده بود و حتی مذاکرات مثبتی با تراکتور و فولاد انجام داد تا به عضویت یکی از این دو تیم درآید اما تغییرات در بخش مدیریتی و فنی استقلال سبب شد حسینی همچنان در استقلال بماند و ناچار به رقابتی تنگاتنگ و شاید پرحاشیه با رشید مظاهری شود.
محمود فکری از همان روزها که از سوی تصمیم‌گیران باشگاه استقلال به اردوگاه آبی فراخوانده شد عزمش را جزم کرد تا حسینی را در استقلال حفظ کند. او بی‌پرده به دروازه‌بان تیمش اعلام کرد هرگز اجازه جدایی را به او نخواهد داد. این اظهارنظر معانی متفاوتی می‌تواند داشته باشد.
شاید فکری همچنان به استعداد سیدحسین حسینی اعتقاد دارد و بر این باور است که او می‌تواند همچنان مرد اول تیمش در قفس توری باشد و شاید هم سرمربی استقلال برنامه‌های خود را روی استفاده توأمان از دو دروازه‌بان آماده استوار کرده و آمادگی هر نوع واکنشی را هم از سوی یکی از این دو دروازه‌بان دارد.
فکری با هر سیاستی دست به چنین اقدامی زده باشد دروازه استقلال را نسبت به سال‌های گذشته دچار تحولی چشمگیر کرده است و رقابت را میان حسینی و مظاهری به نقطه اوج خواهد رساند و روزهای پرماجرایی را در قفس توری آبی‌ها به وجود خواهد آورد.
حسینی اعلان فکری برای ماندن در استقلال را نوعی تأیید دوباره توانایی‌های خود ارزیابی می‌کند و اعتقاد دارد سرمربی استقلال او را دروازه‌بانی قابل می‌داند که همچنان می‌تواند در دروازه استقلال منشأ خدمات باشد.
رشید مظاهری نیز با عقبه نسبتاً مطلوبی گام به استقلال گذاشته و فکری از زمان حضور در استقلال هیچ‌گاه نسبت به جذب این دروازه‌بان واکنش منفی نداشته که این رفتار نشان می‌دهد سرمربی استقلال روی توانایی‌های مظاهری نیز حساب کرده است. با این حال بعید است در هفته‌های نخست لیگ بیستم شانس بازی به مظاهری برسد و بعید نیست حسینی در قفس توری تیمش قرار بگیرد و لیگ را با استقلال آغاز کند.
فکری بر این باور است که بازیکنان جدید را باید در یک پروسه زمانی مشخص وارد ترکیب اصلی تیمش کند؛ آرام‌آرام و بدون هیچ عجله و شتابی. از طرفی استقلال لااقل ۴۰ بازی در بازی‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیای فصل آتی پیش‌رو دارد و آنقدر فرصت پیش‌روی سرمربی استقلال هست که بازی‌های تیمش را میان حسینی و مظاهری تقسیم کند. البته برخی بازیکنان ظاهراً از همان هفته‌های آغازین در ترکیب اصلی استقلال قرار می‌گیرند که مرادمند می‌تواند یکی از آنها باشد، اما درباره انتخاب دروازه‌بان استقلال می‌توان با صراحت گفت سرمربی استقلال در هفته‌های نخست قصد ندارد به مظاهری بازی دهد که این می‌تواند یک فرصت بزرگ برای حسینی باشد تا جایگاهش را دوباره در ترکیب استقلال سفت و محکم کند و افکار فکری را به سمتی ببرد که در بازی‌های بیشتری به او اعتماد کند.