آکادمی سلطنتی هنر انگلیس ۴۰ درصد نیروهایش را تعدیل می‌کند
آکادمی سلطنتی هنر انگلیس ۴۰ درصد نیروهایش را تعدیل می‌کند

    در پی کاهش شدید درآمد ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان، آکادمی سلطنتی هنر لندن ۴۰ درصد نیروهایش را تعدیل می‌کند. در هفته‌ای که گذشت به کارکنان آکادمی سلطنتی هنر اعلام شد با هدف پس‌انداز سالانه حدود ۸ میلیون پوند، ۱۵۰ عنوان شغلی این موسسه حذف خواهد شد. اکسل روگر (Axel Rüger) […]

 

 

در پی کاهش شدید درآمد ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان، آکادمی سلطنتی هنر لندن ۴۰ درصد نیروهایش را تعدیل می‌کند. در هفته‌ای که گذشت به کارکنان آکادمی سلطنتی هنر اعلام شد با هدف پس‌انداز سالانه حدود ۸ میلیون پوند، ۱۵۰ عنوان شغلی این موسسه حذف خواهد شد. اکسل روگر (Axel Rüger) مدیر این موسسه هنری در بیانیه‌ای گفت: همه‌گیری کرونا یک فشار شدید مالی به ما تحمیل کرده است. نیروهای ما به طرز باورنکردنی نسبت به کار در آکادمی سلطنتی هنر متعهد و پرشور هستند. بنابراین با کمال تاسف به در خطر بودن عناوین شغلی موسسه اذعان می‌کنیم اما تمرکز ما باید روی تضمین بقای آکادمی سلطنتی هنر باشد.
آکادمی سلطنتی هنر که قدمتی ۲۵۰ ساله دارد و یکی از مقاصد محبوب هنردوستان است، با شیوع ویروس کرونا از ماه مارس تا ژوئیه (از اسفند ۹۸ تا تیر ۹۹) تعطیل شد. پس از این تاریخ نیز بازگشایی موسسه منوط به کاهش ظرفیت بازدید بود.

 

 

 

 
ایران زیباست؛ ییلاقات «اولسبلنگاه»

«اولسبلنگاه» روستایی ییلاقی از توابع ماسال درغرب گیلان است. این روستا از ییلاقات میان‌کوهیست. «اولسبلنگاه» نامی تالشی ست و از دو بخش اولَس و بِلَنگاه تشکیل شده. اولس به معنی درخت مَمرَز و بِلَنگاه به معنی جای بلند است. اولسبلنگاه یعنی جایگاه رویش درخت ممرز. بیشتر ساکنین این ییلاق از اهالی ماسال‌اند که برای گذراندن فصل گرما به آنجا نقل مکان می‌کنند. دهکده «اولسبلنگاه» در ماسال گیلان یکی از جذاب‌ترین ییلاقات این شهر است که در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شمال غرب ماسال و در ارتفاعات کوه‌های تالش قرار دارد. ماسال شهری در استان گیلان ایران که در کنار کوه‌های تالش واقع شده‌است. ماسال به معنی کوه وار یا کنار کوه یا دارای کوه است که از مثل مسال,مازال و… گرفته شده است.

سفر به ییلاقات معمولا از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا پایان تابستان ادامه می‌یابد. هر چند که ییلاق «اولسبلنگاه» دارای زیبایی کم نظیری در فصل پاییز است. اما گردشگران کمتری در فصل پاییز به این منطقه سفر می‌کنند.ییلاق اولسبلنگاه ماسال در ارتفاع ۱۴۸۹ متری از سطح دریا؛ در ارتفاعات تالش واقع شده است.