استقلال به زوج طلایی خط حمله بازمی‌گردد؟
استقلال به زوج طلایی خط حمله بازمی‌گردد؟

      صرف نظر از حواشی دیدار فولاد – استقلال باید گفت تیم آبی برای رسیدن به سه امتیاز این دیدار خیلی زهر دار بازی نکرد و بهترین حالت مستحق کسب یک امتیاز از این بازی بود. محمود فکری که طبیعی است ایده های متفاوتی نسبت به مربیان قبلی یعنی استراماچونی یا فرهاد مجیدی […]

 

 

 

صرف نظر از حواشی دیدار فولاد – استقلال باید گفت تیم آبی برای رسیدن به سه امتیاز این دیدار خیلی زهر دار بازی نکرد و بهترین حالت مستحق کسب یک امتیاز از این بازی بود.

محمود فکری که طبیعی است ایده های متفاوتی نسبت به مربیان قبلی یعنی استراماچونی یا فرهاد مجیدی داشته باشد زوج مهدی قایدی و امیر ارسلان مطهری را برای بازی انتخاب کرد و شیخ همانند دیدار با مس رفسنجان نیمکت نشین بود و در دقایقی که محمود فکری تصمیم گرفت او را به میدان بفرستد حواشی ای به وجود آمد که هیچ کمکی به استقلال نشد و در نهایت تیم آبی بازی را دو بر یک باخت.

اما بد نیست محمود فکری سرمربی تیم تعمقی نسبت به گذشته تیم داشته باشد. زوج مهدی قایدی و شیخ دیاباته زهردارترین زوج خط حمله فصل گذشته بازی ها بودند. شیخ به عنوان آقای گل بازی ها انتخاب شد و مهدی قایدی هم بهترین پاسور بازی ها لقب گرفت، مضاف بر اینکه در تعداد گل های زده هم مهدی قایدی یکی از بهترین مهاجمان بود. در این کش و قوس هر زمان امیر ارسلان مطهری به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان می شد اثر گذار بازی می کرد. به خصوص در دوره فرهاد مجیدی.

شیخ و مهدی قایدی به چنان درکی از هم رسیده بودند که چشم بسته هم را در زمین پیدا می کردند. یا شیخ گل می زد یا مهدی قایدی و روزی که یکی از دو گل نمی زد به طور حتم پاس گل می داد. وقتی چنین ترکیبی حالت ایده آل خودرا در گذشته نشان داده سرمربی جدید با وجود افکار خاص نباید آنرا تغییر می داده. همان طور اگر امروز محمود فکری ایده درستی برای تیم آبی طراحی کند باید از سوی سرمربی بعدی تبعیت و تغییر آن حتی شاید به خودخواهی تعبیر شود. البته که محمود فکری در مورد ترکیب و ارنج تیم تصمیم گیرنده است و حتی همان طور که در کنفرانس خبری بعد از بازی هم گفت او تصمیم گیرنده در مورد تعویضی های تیم است اما خراب کردن زوجی که فصل گذشته بهترین عملکرد را در فاز تهاجمی داشت ضربه به او و استقلال است. تنها دو هفته از بازی ها سپری شده و استقلال تنها سه امتیاز از دست داده. اتفاقی که برای دیگر مدعیان هم رخ داده. مثلا تراکتور و سپاهان. بازی با ماشین سازی فرصت خوبی برای بازگشت به ایده آل های گذشته است و هیچ کس  محمود فکری را به خاطر دنباله روی از سیاست های درست گذشته نقد نخواهد کرد. البته که هدف باید طی مسیر درست گذشته و اصلاح راه های طی شده اشتباه باشد.

سفر زمینی پرسپولیس از اهواز به مسجدسلیمان

کاروان پرسپولیس برای انجام بازی هفته سوم خود مقابل نفت مسجدسلیمان بعد از اسکان در اهواز، به صورت زمینی روز بازی راهی مسجدسلیمان خواهد شد.

با توجه به شرایط کرونا و رعایت بهتر پروتکل بهداشتی، باشگاه پرسپولیس قصد دارد برای انجام دیدار سوم خود در لیگ برتر در فصل بیستم روز چهارشنبه پرواز خود به سمت اهواز را فیکس کند و با اسکان در این شهر، روز بازی و به صورت زمینی با دو اتوبوس وی آی پی راهی مسجد سلیمان شود.

پرسپولیس در حال حاضر با ۴ امتیاز از دو بازی ابتدایی فصل، کار را دنبال می‌کند و بر این اساس خود را مهیای جدال سوم مقابل نفت مسجدسلیمان و شاگردان مجتبی حسینی می‌کند.

باشگاه پرسپولیس قصد دارد با توجه به شرایط اسکان در مسجدسلیمان، روز بازی به این شهر برود و بر این اساس روز چهارشنبه طی پروازی راهی اهواز خواهد شد و در ادامه بعد از اسکان در این شهر، برای حضور در مسجدسلیمان به شکل زمینی راهی این شهر شود.