بازرسی و نظارت‌های بهداشتی بر مدارس استان همدان بیشتر شود
بازرسی و نظارت‌های بهداشتی بر مدارس استان همدان بیشتر شود

      استاندار همدان مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا را قطعی و لازم الاجرا دانست و گفت: مدارس ضمن انجام بازرسی‌ها و نظارت‌های بیشتر با رعایت نکات بهداشتی فعال است. سیدسعید شاهرخی در ستاد استانی مقابله با کرونا با کمیته‌های ستاد که به صورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان‌های همدان برگزار شد، گفت: […]

 

 

 

استاندار همدان مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا را قطعی و لازم الاجرا دانست و گفت: مدارس ضمن انجام بازرسی‌ها و نظارت‌های بیشتر با رعایت نکات بهداشتی فعال است.
سیدسعید شاهرخی در ستاد استانی مقابله با کرونا با کمیته‌های ستاد که به صورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان‌های همدان برگزار شد، گفت: تلاش و همکاری مردم، کادر بهداشت و درمان، دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌های نظامی و امنیتی در پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در خط مقدم کنترل، پیشگیری و مقابله با کرونا قابل دفاع است؛ گفت: شرایط استان همدان از میانگین کشوری بهتر است و برای حفظ این وضعیت باید پروتکل‌ها رعایت و حساسیت به کرونا بیشتر باشد.
شاهرخی بابیان اینکه ستادهای شهرستانی در راستای مقابله با کرونا باید فعال و جدی مسائل مربوطه را پیگیری و نظارت کنند؛ گفت: مدارس باید ضمن انجام بازرسی‌ها و نظارت‌های بیشتر، با رعایت نکات بهداشتی فعال باشند.
استاندار همدان گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا امسال هیچ‌گونه مراسمی در اربعین از قبیل راهپیمایی و سفر مردم به کشور عراق انجام نخواهد شد.
وی گفت: مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا در چنین شرایطی، قطعی و لازم الاجرا است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان نیز با تاکید بر دوری از حضور در اجتماعات، رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی را مورد تاکید قرار داد و گفت: وضعیت شهرستان‌های استان همدان به لحاظ شیوع کرونا به ترتیب نهاوند و کبودرآهنگ نارنجی، همدان زرد، بهار سفید و سایر شهرستان‌ها قرمز است.
رشید حیدری مقدم با بیان اینکه مدت زیادی شرایط استان همدان در زمینه مقابله با کرونا، بهتر از میانگین کشوری بود اما اکنون در وضعیت قرمز قرار داریم؛ گفت: علت ابتلای افراد به کرونا در استان همدان ۶۵ درصد به خاطر حضور در مراسم و دورهمی‌ها و ۳۵ درصد نیز به دلیل شرکت در میهمانی‌های خانوادگی است.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا نیز گفت: رسانه‌ها باید در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در شرایط فعلی، همکاری خود را همچون گذشته با ستاد استانی کرونا ادامه دهند تا از این مرحله عبور کنیم