بیرجند
بیرجند

    معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: مرمت حسینیه نواب از بناهای تاریخی شهر بیرجند با تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار آغاز شد. علی شریعتی منش اعلام کرد: حسینیه نواب که از بناهای تاریخی واجد ارزش و ثبت شده در فهرست میراث ملی است در محله […]

 

 

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: مرمت حسینیه نواب از بناهای تاریخی شهر بیرجند با تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار آغاز شد.
علی شریعتی منش اعلام کرد: حسینیه نواب که از بناهای تاریخی واجد ارزش و ثبت شده در فهرست میراث ملی است در محله چهار درخت بافت تاریخی بیرجند واقع شده است. وی بیان کرد: شواهد و اصالت بنا گویای ساختار معماری حسینیه مربوط به اوایل دوره قاجاریه است و با نمونه‌های تاریخی دیگری در استان و کشور مطابقت دارد.

 

کردستان 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان بر افزایش نظارت بر پروژه های زیرساختی تاکید کرد.
اسماعیل مریوانی افزود: عدم پیگیری موجب عقب ماندگی در بخش های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهد شد و این موضوع قابل قبول نمی باشد بر همین اساس انتظار می رود ادارات میراث فرهنگی در سطح شهرستان های استان با تمام توان امورات مربوط به حوزه های تحت نظارت را تا حصول نتیجه، پیگیری کنند.
تهران
موسسه فرهنگی اکو ظرفیت گردشگری فرهنگی اصفهان را به مردم جهان معرفی می کند.
نخستین جلسه شورای عالی گردشگری فرهنگی اکو در خصوص اصفهان در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد، سرور بختی رییس موسسه فرهنگی اکو با اشاره به جلسه ای که پیش از این در اصفهان به منظور همین برنامه برگزار شده گفت: امیدواریم همکاری میان اکو و مسئولان اصفهان منجر به نتایج ارزشمند و خوبی شود. ظرفیت گسترده گردشگری اصفهان به خوبی معرفی شود.