تحقق یک ضرورت
تحقق یک ضرورت

رضا بازی برون – عضو هیئت موسس خانه هنرمندان ساری / تشکیل خانه هنرمندان ساری یک ضروت بود که وجود و حضور آن سال ها احساس می شد و ذهن و فکر اهل اندیشه و دوست داران هنر در مازندران و هم چنین خارج از استان را به خود مشغول کرده بود. سرانجام با تلاش […]

رضا بازی برون –
عضو هیئت موسس خانه هنرمندان ساری /
تشکیل خانه هنرمندان ساری یک ضروت بود که وجود و حضور آن سال ها احساس می شد و ذهن و فکر اهل اندیشه و دوست داران هنر در مازندران و هم چنین خارج از استان را به خود مشغول کرده بود. سرانجام با تلاش و جدیت فکری و علمی برخی از هنرمندان مازندرانی این مهم تحقق پیدا کرد و چراغ خانه هنرمندان ساری روشن شد.
در بیش از سه سالی که از عمر این خانه می گذرد، با توجه به امکانات موجود و مشکلات مردم ساری و هم چنین پیدا کردن مکانی مناسب و در خور نام و شان عملکرد قابل قبولی داشته که البته با توجه به قابلیت های بالقوه هنرمندان مازندرانی و اشتیاق مردم هنر دوست استان به حمایت از اهالی فکر و اندیشه، تا رسیدن به نتایج بیشتر و بهتر تلاش و کمک همگانی زیادی لازم است.
در گفت و گو با عبدالرضا اتحاد، رئیس هیات مدیره خانه هنرمندان ساری، ایشان ضمن توضیح درباره اهداف و عملکرد خانه هنرمندان به مشکلات مالی و دشواری های یافتن مکانی ثابت برای این مرکز مهم هنری استان هم اشاره و تاکید می کنند.
خانه هنرمندان ساری را
بهتر بشناسیم
سازمان مردم نهاد خانه هنرمندان ساری، با هدف ساماندهی و اعتلای امور فرهنگی و حمایت از هنرمندان شهرستان ساری با مجوز رسمی از وزارت کشور (فرمانداری ساری) در تاریخ آبان ۱۳۹۶ به شماره ثبت ۱۴۰۸ آغاز به فعالیت نمود. این سازمان طبق اساسنامه مدون و در راستای اجرای آن، دارای هیات مدیره ای مرکب از روسای انجمن های یازده گانه است (انجمن های تئاتر، سینما، گرافیک، نقاشی، خوشنویسی، شعر و ادب، همکلاسی، طراحی پارچه و لباس، مجسمه سازی و صنایع دستی) که جلسات هیات مدیره خانه هنرمندان در محل دبیرخانه تشکیل می شود. در ادامه فهرست وار، به برخی فعالیت های خانه هنرمندان ساری از بدو تاسیس تاکنون اشاره می شود.
-مراسم نکوداشت فیلمساز برجسته ساروی زنده یاد استاد خسرو سینایی و جشن زادروز ایشان در مورخه ۲۷ و ۲۸ دی ماه ۹۷ همراه نمایش فیلم های مستند ایشان در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور هنرمندان و شهروندان ساروی برگزار گردید.
-برگزار جشنواره گرافیک استانی با عنوان «مازندران» از سوی انجمن گرافیک خانه هنرمندان ساری و نمایش مجموعه آثار منتخب در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر فعالیت های خانه هنرمندان در سال ۱۳۹۸ بود که با استقبال هنرمندان گرافیست مواجه گردید و بیش از ۴۰۰ اثر از هنرمندان استان و ۴۵ اثر از هنرمندان کشورهای مختلف دنیا به دبیرخانه جشنواره ارسال و پس از داوری آثار، به نفرات برنده جوایز ارزنده و لوح تقدیر اهدا گردید.
-برگزاری مراسم «شب یلدا» و اجرای برنامه های هنری توسط هنرمندان ساری در مجموعه دنیای آرزوی ساری در پایان سال ۱۳۹۸٫
-جمع آوری هدایا و کمک های مالی و لوازم مورد نیاز سیل زدگان استان گلستان و ارسال یک وانت نیسان به منطقه از سوی خانه هنرمندان ساری در سال ۱۳۹۸٫
-راه اندازی سایت خانه هنرمندان ساری با آدرس www.sariartists.ir در سال ۹۸ به جهت انعکاس اخبار و فعالیت های خانه هنرمندان از دیگر دستاوردهای این سازمان بود که با انتخاب یک مدیر مجرب وبسایت، کلیه فعالیت های خانه و انجمن های یازده گانه را در سایت بارگذاری خواهد کرد. تبدیل سایت خانه به یک بانک اطلاعاتی هنرمندان، گالری فروش آثار هنرمندان و انعکاس هنری شهر و استان از دیگر اهداف راه اندازی سایت می باشد.
-شروع به فیلمبرداری و ضبط فیلم آموزشی هنری در اجرای پروتکل خانه و آموزش و پرورش از ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ با هنر خوشنویسی در محل خانه هنرمندان ساری. البته در کنار برخی مشکلات ریز و درشت، شیوع کرونا در چند ماه گذشته، باعث شد تا در نشست های هیات مدیره و هم چنین ایرانی برنامه های خانه هنرمندان ساری وقفه حاصل شود.