تسهیلات بانک سینا برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه
تسهیلات بانک سینا برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

    مطابق دستورالعمل ابلاغی کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا و در ادامه اقدامات حمایتی بانک سینا از کسب و کارهای آسیب دیده، اهالی هنر، فرهنگ و رسانه نیز می توانند از این تسهیلات بانک بهره مند شوند. در راستای حمایت از فعالیت ها و مشاغل غیر دولتی به شدت آسیب دیده از شیوع […]

 

 

مطابق دستورالعمل ابلاغی کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا و در ادامه اقدامات حمایتی بانک سینا از کسب و کارهای آسیب دیده، اهالی هنر، فرهنگ و رسانه نیز می توانند از این تسهیلات بانک بهره مند شوند.
در راستای حمایت از فعالیت ها و مشاغل غیر دولتی به شدت آسیب دیده از شیوع کرونا، کسب و کارهای حوزه های”فرهنگ، هنر و رسانه” نیز می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده این بانک استفاده کنند. متقاضیان واجد شرایط مجازند برای اخذ این تسهیلات تا پایان دی ماه جاری در رسانه کار ثبت نام کنند. باز پرداخت اقساط تسهیلات فوق، از اول خرداد ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود. از جمله فعالیت ها و مشاغل فرهنگی مشمول این طرح می توان به مشاهیر، مفاخر، برندگان جوایز معتبر و برگزیدگان و شایستگان تقدیر جشنواره های کتاب، ناشران، کتاب فروشان، چاپخانه ها، آژانس های ادبی، وارد کنندگان کتاب و استارتاپ ها و شتاب دهنده های حوزه کتاب اشاره کرد.
همچنین موسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت، مدرسان، مربیان و فعالان قرآنی، دفاتر خدمت زیارتی، تماشاخانه های تئاتر و گروه های موسیقی، گالری تجسمی، آموزشگاه های آزاد هنری، شرکت ها و موسسات تهیه تولید و تکثیر آثار صوتی و سینمایی، سالن سینما، تهیه کنندگان فیلم و آموزشگاه های آزاد سینمایی، روزنامه ها، هفته نامه ها و دیگر نشریات، کانون های آگهی و تبلیغاتی و چاپخانه ها اشاره کرد.
تسهیلات این طرح در قالب عقد مرابحه عام به صورت یک مرحله ای با نرخ سود ۱۲ درصد و طی اقساط ۲۴ ماهه پرداخت می شود.

صدور مجوز فعالیت رسمی ۸۳۴ باجه‌ بانکی روستایی پست‌ بانک‌

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی پست‌بانک‌ایران، اعلام کرد: پس از صدور موافقت اصولی فعالیت باجه‌های بانکی روستایی از سوی بانک مرکزی مجوز رسمی فعالیت ۸۳۴ باجه روستایی صادر شد.
واحدپور تصریح کرد:‌ پس از صدور موافقت اصولی فعالیت باجه‌های بانکی روستایی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا و طی مراحل قانونی، مجوز رسمی فعالیت ۸۳۴ باجه بانکی روستایی صادر شد که با احتساب پروانه‌های صادره قبلی، درحال حاضر به تعداد ۱۰۱۰مجوز فعالیت برای باجه‌های بانکی روستایی در سراسر کشور صادر شده است.
وی افزود: کسب این موفقیت بزرگ، نقطه عطفی در تاریخ این بانک بوده و گامی مهمی برای گسترش و تعمیق شمول مالی، جذب نقدینگی بازار پول روستایی، دسترسی سریع و آسان به خدمات پولی و مالی بوده و پیامدهای مهم اقتصادی و اجتماعی را درمناطق روستایی و کم‌برخوردار در پی خواهد داشت.
مدیرامور استان‌ها و بازاریابی بانک ضمن قدردانی از همکاری شایسته اداره‌کل صدور مجوزهای بانک مرکزی و تبریک به شعب و باجه‌های بانکی روستایی، تأکید کرد: پروانه‌های صادرشده دراختیار مدیریت شعب استان‌ها و مناطق قرار گرفته تا طی مراسمی و با حضور نهادها و سازمان های شهری و روستایی به کارگزاران باجه‌ها اعطا گردد. واحدپور افزود: با ادامه همکاری‌ها با اداره‌کل مجوزهای بانک مرکزی، فرآیند صدور مجوز سایر باجه‌ها نیز در دست اقدام بوده و در آینده باجه‌هایی که نسبت به تکمیل مستندات مربوطه اقدام نموده‌اند، موفق به دریافت مجوز فعالیت بانکی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا خواهند شد.

پرداخت بیش از یک میلیون و ۷۰۰هزار فقره تسهيلات در سال جاري

عضو هیأت مدیره بانک مهر ایران خبر داد: در سال جاري تا کنون يک ميليون و ۷۲۰هزار فقره تسهيلات پرداخت شده و بايد تا پايان سال به بالاي ۲ ميليون و ۵۰۰هزار فقره تسهيلات برسد.
سلیمان توکلی عضو هيأت مديره و يوسف نجدي مدير امور استان‌هاي بانک قرض‌الحسنه مهر ايران در سفري دو روزه به استان گيلان، از شعب و پروژه‌هاي لاهيجان، پره‌سر و صومعه‌سرا بازديد کردند.
توکلی در جلسه با کارکنان ستاد استان گیلان ضمن تقدیر و تشکر از عملكرد مدیريت شعب استان گيلان كه موفقيت‌هاي بسياري در زمينه‌هاي رشد منابع، كنترل مصارف، ريسك مطالباتي، بهسازي و نوسازي شعب و عملكرد در حوزه خدمات نوين دارد، بيان كرد: در سال جاري تا كنون يك ميليون و ۷۲۰هزار فقره تسهيلات پرداخت شده و بايد تا پايان سال به بالاي ۲ ميليون و ۵۰۰هزار فقره تسهيلات برسد.
عضو هیأت مدیره بانک مهر ایران اظهار کرد: نقش کارکنان ستاد در پشتیباني از شعب بسيار مهم بوده و لازم است به‌سرعت انجام شود. وي همچنين توجه به نيروي انساني را از جمله اولويت‏‌هاي نخست هر سازمان برشمرد.
نجدی مدیر امور استان‌های بانک مهر ایران نيز با اشاره به نقش حمايتي کارکنان ستاد از شعب، بر لزوم همراهي و ارائه راهکارها توسط كاركنان ستاد تأكيد و بيان كرد: همكاران شعب حتماً در ورود صحيح اطلاعات مشتريان، مطالعه طرح‌ها، سنت بخشنامه‌خواني، نظارت و كنترل بر اعمال انجام شده در فرانگين، تأييد به موقع عمليات ساتنا و پايا و ثبت صحيح چك‌هاي واگذاري، توجه لازم را داشته باشند.


حضور بانک صنعت و معدن در ششمين دوره نمايشگاه تراكنش ایران

مدير روابط عمومي و امور مشتريان بانك صنعت و معدن از حضور اين بانك در ششمين دوره نمايشگاه تراكنش ایران كه در روزهاي ۲۳ و ۲۴ دي ماه در هتل اسپيناس پالاس برگزار مي شود، خبر داد.
محمد حسن ترابی گفت : موضوع محوري اين دوره از نمايشگاه اكوسيستم بانكداري و پرداخت ديجيتال است. در اين دوره از نمايشگاه همچنين موضوعاتي نظير: نئوبانك ها، كيف پول الكترونيك، هويت ديجيتال، نسل جديد كربنكينگ و تحول ديجيتال، چالش بورسي شدن استارتاپ ها و خلاء هاي نوآوري در صنعت بانكداري و پرداخت به بحث و بررسي گذاشته مي شود.
وی گفت: بانك صنعت و معدن علاوه بر برگزاري نشست هاي تخصصي و B2B در حاشيه اين نمايشگاه آخرين دستاوردهاي خود را در قالب محصولات و خدمات فناورانه شامل : سامانه های سدف (سامانه ديجيتال فرآيندي) ، تاش (سامانه تفويض اختيار شركتي) ، هدف ( همراه بانك ديجيتال فرآيندي )، پات ( پذيرش اينترنتي تسهيلات )، ساحب (سامانه اعتبارات حدي بانكي ) را ارائه مي نمايد .
نمايشگاه مزبور درتاريخهاي ۲۳ و ۲۴ دي ماه سال جاری در محل هتل اسپيناس پالاس تهران داير خواهد بود و بانك صنعت و معدن در غرفه شماره ۱۸ آماده ارائه خدمات به بازديدكنندگان خواهد بود.