تعیین‌تکلیف پرداخت‌ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به حساب برخی اعضای نظام مهندسی استان تهران 
تعیین‌تکلیف پرداخت‌ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به حساب برخی اعضای نظام مهندسی استان تهران 

  مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان در نامه‌ای خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، پیگیری و برخورد با عاملان پرداخت‌های مازاد انجام شده به برخی اشخاص حقیقی و حقوقی توسط سازمان نظام مهندسی استان تهران را خواستار شد. علی‌محمد عبدی‌قهرودی در نامه‌ای خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، پیگیری و برخورد […]

 

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان در نامه‌ای خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، پیگیری و برخورد با عاملان پرداخت‌های مازاد انجام شده به برخی اشخاص حقیقی و حقوقی توسط سازمان نظام مهندسی استان تهران را خواستار شد.

علی‌محمد عبدی‌قهرودی در نامه‌ای خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، پیگیری و برخورد با عاملان پرداخت‌های مازاد انجام شده به برخی اشخاص حقیقی و حقوقی توسط سازمان نظام مهندسی استان تهران را خواستار شد.

این گزارش حاکی است با توجه به گذشت بیش از چند ماه از افشای موضوع پرداخت‌های غیرمجاز مازاد و تکراری به میزان تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به برخی اشخاص حقیقی و حقوقی عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران ، مدیرکل دفتر توسعه مهندسی وزارت راه و شهرسازی طی نامه‌ای، ضمن اشاره به ضرورت عودت بی‌قید و شرط مبالغ مازاد پرداختی به اشخاص حقیقی و حقوقی، رسیدگی قضایی و انتظامی علیه کسانی که به بهانه‌های واهی از اعاده مبالغ پرداختی خودداری می‌کنند و همچنین مسئولان ذیربط در سازمان نظام مهندسی استان تهران را خواستار شد.

در این نامه ضمن تأکید بر فقدان هرگونه ابهام در زمینه بازگشت کامل وجوه مازاد پرداختی، از اداره کل راه و شهرسازی استان خواسته شده تا با توجه به مسئولیت هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران در حفظ و حراست از منابع و دارایی‌های سازمان، چنانچه تعلل مدیران ذیربط اعم از هیأت‌مدیره، هیأت‌رئیسه و رئیس سازمان در پیگیری جدی و موثر بازگشت مبالغ اضافه پرداختی، احراز می‌شود، نسبت به طرح شکایت کیفری و انتظامی علیه همه مدیران ذیربط در مراجع ذی‌صلاح اقدام و نتیجه با امعان نظر به ماده ۲۶ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، گزارش شود. در نامه مذکور همچنین ضمن اشاره به اضافه پرداختی به مهندسان در سنوات قبل، درخواست شده موضوع به طور جدی مورد بررسی قرار بگیرد و نتیجه به همراه مستندات جهت اقدام قانونی گزارش شود.

گفتنی است، ماده ۲۶ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به وزارت راه و شهرسازی این اجازه را می‌دهد، چنانچه به دلیل انحراف از اهداف سازمان ، انحلال هر یک از سازمان‌های نظام مهندسی و کنترل ساختمان را لازم بداند، موضوع را در هیأتی مرکب از وزیر راه و شهرسازی ، وزیر دادگستری و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان (کشور) مطرح کند.

بنا بر اعلام مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی، مرداد ماه سال‌جاری و به دنبال افشای موضوع پرداخت‌های مازاد از حساب‌های سازمان نظام مهندسی استان تهران، مشخص شد مبالغی در حدود ۲۵ میلیارد ریال، طی چند ماه ابتدایی سال در قالب پرداخت‌های تکراری و مازاد به تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی عضو سازمان مذکور انجام شد. در عین حال، به دلیل عدم اطلاع به موقع سیستم مالی سازمان نظام مهندسی، این امر منجر به استمرار پرداخت‌های مازاد و خلاف مقررات به برخی اشخاص حقیقی و حقوقی عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران شده است که علیرغم گذشت زمان قابل توجه، کماکان برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی به بهانه‌های واهی، از عودت کامل مبالغ مازاد دریافتی خودداری کرده‌اند.

 

 

 

 

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی روند بازسازی واحدهای زلزله‌زده استان را اعلام کرد؛

اتمام بازسازی ۱۶۶۵ واحد مسکونی زلزله‌زده آذربایجان‌غربی

مدیرکل آذربایجان‌غربی روند بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده آذربایجان غربی را اعلام کرد و از تکمیل ۱۶۶۵ واحد مسکونی زلزله‌زده خبر داد.

محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی، عملکرد ستاد بازسازی آن بنیاد را در بازسازی مناطق و واحدهای مسکونی زلزله زده خوی و سلماس که در اسفند ۹۸ رخ داد، اعلام کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با اشاره به اینکه زلزله نزدیک به قطور در اسفند ۹۸ با بزرگی ۵.۷ به وقوع پیوست، گفت: تعداد کل واحدهای مسکونی خسارت دیده ۶۱۳۰ واحد بوده که از این تعداد ۴۵۰۰ واحد احداثی  ۱۶۳۰ واحد تعمیراتی شناسایی شدند. مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تعداد ۱۳۵۲۱ مالک واحدهای خسارت دیده  از زلزله اعم از احداثی، معیشتی، تعمیری و دامی برای عقد قرارداد به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند، از انعقاد قراردادبانکی ۱۰۰۳۱ واحد با احتساب تسهیلات احداث و تسهیلات معیشتی و تعمیری و دامی خبر داد.

بدلی با یادآوری اینکه تعمیرات ۱۶۳۰ واحد شناسایی شده و آسیب دیده از زلزله به اتمام رسیده است، روند بازسازی را بدین شرح اعلام کرد: آواربرداری ۴۲۳۰ واحد مسکونی، پی‌کنی ۳۶۶۶ واحد مسکونی، اجرای فونداسیون ۳۴۳۳ واحد مسکونی، اجرای اسکلت ۳۲۴۲ واحد مسکونی، اجرای سقف ۲۵۴۶ واحد مسکونی، دیوارچینی  ۳۰۶۸ واحد مسکونی.

وی از اتمام عملیات ساختمانی ۱۶۶۵ واحد مسکونی زلزله زده در استان آذربایجان غربی خبر داد.