تمجید معاون طرح و برنامه وزارت صمت از تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان
تمجید معاون طرح و برنامه وزارت صمت از تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان

    اصفهان، خبرنگار روزنامه جمله سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت در بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد وسنگ‌آهن ایران با نگاهی به بازار، از تولید ریل و محصولات صنعتی توسط این مجتمع عظیم صنعتی تمجید کرد . زرندی تولید این محصولات را نشان دهنده […]

 

 

اصفهان، خبرنگار روزنامه جمله
سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت در بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد وسنگ‌آهن ایران با نگاهی به بازار، از تولید ریل و محصولات صنعتی توسط این مجتمع عظیم صنعتی تمجید کرد .
زرندی تولید این محصولات را نشان دهنده توانایی ذوب‌آهن اصفهان برای رقابت در عرصه‌های جهانی دانست و ابراز امیدواری کرد که با تامین مواد اولیه لازم، مشکلی در تولید این محصولات مهم از جمله ریل نداشته باشیم.
زرندی در خصوص ضرورت عدم ورود شرکت‌های معدنی به حوزه صنایع پایین دستی و تولید فولاد که منجر به بحران تامین مواد اولیه برای تولید کنندگان بزرگ این صنعت شده است گفت : معادن نباید در حوزه‌هایی که با اشباع تولید مواجه هستیم ورود کنند و هر واحد فولادی که ایجاد می‌شود باید تامین مواد اولیه برای آن تضمین شده باشد .
وی افزود : برای سرمایه‌گذاری‌های جدید تلاش می‌شود که حلقه‌های زنجیره فولاد در حوزه یکدیگر ورود نکنند تا شاهد این مشکلات در تامین مواد اولیه نباشیم .

 

مدیرکل استاندارد لرستان خبر داد؛
انجام ۱۷۸۳ مورد آزمون دوره‌ای نازل‌های سوخت مایع در استان

کبری شریفی سندی، خبرنگار روزنامه جمله
مدیرکل استاندارد لرستان، با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۷۸۳ مورد آزمون دوره‌ای نازل‌های سوخت مایع در استان انجام شده است، گفت: مرحله چهارم آزمون دوره‌ای نازل‌های سوخت مایع در راستای صیانت از حقوق مردم و بررسی صحت عملکرد نازل‌های عرضه بنزین و گازوئیل جایگاه‌های عرضه سوخت استان آغاز شد.
مرضیه قنبریان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و پیش بینی افزایش تردد با خودرو، از سوم اسفند ماه سال جاری، مرحله چهارم آزمون دوره‌ای نازل‌های عرضه فرآورده‌های نفتی در سطح استان، با استفاده از توان کارشناسی دو آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده و با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان در حال انجام است.
مدیرکل استاندارد لرستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۷۸۳ مورد آزمون دوره‌ای نازل‌های سوخت مایع در استان انجام شده است که با توجه به برنامه عملیاتی، تحقق ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد، عنوان کرد: پس از آزمون دوره‌ای نازل‌ها، اگر مقدار تحویلی یک نازل به مقدار قابل توجهی با حد استاندارد اختلاف داشته باشد، در حضور نماینده استاندارد و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان، نازل به طور موقت از دسترس خارج می‌شود و پس از تنظیم و آزمون مجدد، مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

 

شهردار نوشهر:
بودجه ۱۸۰۰ میلیاردی نوشهر تصویب شد
شهردار نوشهر بودجه سال ۱۴۰۰ را در این شهر هزار و۸۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

علی امانی با اشاره به تصویب بودجه ۱۸۱ میلیارد تومانی برای سال ۱۴۰۰ در شهر اظهار داشت: ۷۰ درصد این بودجه عمرانی و ۳۰ درصد جاری خواهد بود.
وی با اظهار اینکه در سال جاری بودجه ۸۲ میلیارد تومانی محقق شده است، افزود: این بودجه در سال آینده با رشد چشمگیری به ۱۸۱ میلیارد تومان خواهد رسید.
شهردار نوشهر با بیان اینکه پروژه‌های مختلفی در سطح شهر در حال اجرا است، افزود: در حال حاضر ۲۵ پروژه عمرانی در سطح شهر در حال اجرا بوده که این شهر را به کارگاه بزرگ عمرانی مبدل کرده است.
امانی با اظهار اینکه زیباسازی مبلمان شهری واصلاح شبکه برق هوایی از جمله طرح‌های عمرانی است، افزود: در راستای این طرح شبکه‌ها وسیم های برق فشار ضعیف وفرسوده جمع آوری و با کابل‌های خودنگهدار جایگزین می‌شود.

 

پای کرونای انگلیسی به همدان هم باز شد

همدان، خبرنگار روزنامه جمله
اخبار واصله مبین اولین فوتی بر اثر کرونا انگلیسی در همدان است.هر چند مسئولان بهداشتی استان این خبررا رسماً تایید یا تکذیب نکرده‌اند اما گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی در تهران به نقل از سخنگوی ستاد ملی کرونا تایید کننده این ادعاست.
متاسفانه به رغم هشدارهای مسئولان بهداشتی استان، عادی انگاری کرونا در حال روزمره شدن در همدان است و این شهر شاهد حضور بر تعداد مردم در خیابان‌ها و بازار و همچنین کم توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در آخرین ماه سال است.
مشاهدات عینی خبرنگار ما حاکیست؛ در حال حاضر بعضی از رستوران‌ها اقدام به پذیرش میهمان با شمار بالا کرده و سور و سات ختم و شادی بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری در رستوران‌ها و هتل‌‌ها است.
این روند در حالی است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با ابراز نگرانی از وضعیت موجود اعلام کرد: با توجه به قرار گرفتن در ماه پایانی سال شاهد افزایش پرشمار مردم در بازار هستیم که درخواست می‌‌‌‌شود نسبت به کنترل بازار اقدام شود.
دکتر حیدری‌مقدم یکی از مقاصد مسافرتی ساکنان خوزستان که این روزها وضعیت کرونا در این استان مناسب نیست را استان همدان بیان کرده و با هشدار نسبت به وضعیت موجود اعلام داشته با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات آخر سال و مراجعه شهروندان به باغ بهشت در پنجشنبه و جمعه پایان سال برای زیارت اهل قبور، درخواست می‌شود محدودیت‌های جدی اعمال گردد.
حیدری‌مقدم احتمال داد با توجه به اعمال محدودیت ورود به استان‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی، ورود گردشگران به همدان در نوروز ۱۴۰۰ تا سه برابر افزایش یابد و در این راستا خواستار چاره‌اندیشی ستاد استانی کرونا شده است.
حیدری‌مقدم ادامه داد: در حال حاضر شهرستان تویسرکان در وضعیت نارنجی، سه شهرستان اسدآباد، فامنین و کبودراهنگ در وضعیت آبی و ۶ شهرستان دیگر استان همدان در وضعیت زرد کرونایی هستند.