تنها ۲ هزار اتوبوس در تهران فعال‌ هستند
تنها ۲ هزار اتوبوس در تهران فعال‌ هستند

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به کاهش درآمد بخش خصوصی از حمل و نقل عمومی گفت: بیش از نیمی از اتوبوس های شهر تهران فعال نیستند و این مساله موجب افزایش تراکم مسافران شده است. محسن هاشمی رییس شورای شهر با اشاره به اینکه در جلسه هم اندیشی موضوع اصلی مشکل حمل و نقل […]

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به کاهش درآمد بخش خصوصی از حمل و نقل عمومی گفت: بیش از نیمی از اتوبوس های شهر تهران فعال نیستند و این مساله موجب افزایش تراکم مسافران شده است.

محسن هاشمی رییس شورای شهر با اشاره به اینکه در جلسه هم اندیشی موضوع اصلی مشکل حمل و نقل شهر تهران بود که با حضور شهردار برگزار شد. افزود: تعداد مسافران حمل و نقل عمومی تقریباً یک سوم شده اما برای جبران نقدینگی حرکتی نشده و قرار شد شهردار اصلاحیه ای بدهند تا در مشکل حمل و نقل عمومی مشکلات حل شود.

وی افزود: دولت به رسیدگی به حمل و نقل عمومی علی رغم شعارها عمل نمی کند.

هاشمی گفت: بیش از نصف اتوبوس های تهران مربوط به بخش خصوصی است و اگر شرکت ها درآمد کافی نداشته باشند نمی توانند همه اتوبوس های خود را به کار گیرند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه فکر می‌کنید ۵ هزار اتوبوس در سطح شهر تهران فعال است، اما چون هزینه ها بالاست تنها ۲ هزار اتوبوس فعال اند و در نتیجه تراکم بالا می رود.

وی درباره تصویت کلیات بخش درامدی بودجه گفت: آنطور که بحث شده بود و ۴۸ هزار ۸۸۳ میلیارد تومان تصویب شد. و با پیشنهاد کمیسیون بودجه چیزی حدود ۱۳۰۰ میلیارد از بودجه کاهش یافت.

وی درباره اصلاح ساختار گفت: از ابتدای شورای پنجم این مساله مطرح بوده چون ساختارهای پیشنهادی قبلی رای نیاوره و به عقیده بعضی اعضا، باید ۶ ماه از پیشنهاد قبلی بگذرد.

هاشمی درباره اعتراض اعضا به شهرفروشی و تاکید وی بر منع شهرفروش در دوره حاضر مدیریت شهری توضیح داد: اعضا تراکم پایه را با شهرفروشی اشتباه گرفته اند، ولی ما خارج طرح تفصیلی هیچ تراکم فروشی نداریم. و به ضرس قاطع می گویم این موضوع به هیچ وجه اتفاق نمی افتد و هر افزایش تراکمی در کمیسیون ماده ۵ باید تصویب شود.

وی افزود: برای کم کردن هزینه های شهر علی رغم تورم ۳۰۰ درصدی ما کلاً ۹۰ درصد افزایش بودجه داشتیم.