تهران با مشکلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به روست
تهران با مشکلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به روست

      رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید بر لزوم تجدیدنظر در نظام حکمرانی منطقه ای استان تهران، گفت: تهران به عنوان پایتخت با مشکلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به رو است. مسعود شفیعی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح لزوم تجدیدنظر در نظام حکمرانی منطقه ای […]

 

 

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید بر لزوم تجدیدنظر در نظام حکمرانی منطقه ای استان تهران، گفت: تهران به عنوان پایتخت با مشکلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به رو است.

مسعود شفیعی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح لزوم تجدیدنظر در نظام حکمرانی منطقه ای استان تهران گفت: با توجه به اینکه استان تهران به عنوان پایتخت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور با مشکلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به روست، لازم است در نظام حکمرانی منطقه ای آن تجدید نظر شود.  به گفته وی، در این استان حجم بالای فعالیت وجود دارد و ساختار نیروی انسانی مناسب برای پاسخگویی به آنها وجود ندارد و امروزه شاهد آن هستیم که برخی دستگاه ها خارج از روال قانونی دولت اقدام به ساختار سازی برای ادارات خود کرده و سطوح مدیریتی خاص برای خود تعریف کرده اند، این در حالیست که ما در دولت با محدودیت های قانونی در سطوح مدیریتی به بن بست خورده ایم و از این جهت استان تهران به یک برنامه ریزی و توجه ویژه نیاز دارد. وی با تاکید بر وجود قوانین مشخص در حوزه ساختار سازمانی در کشور که با یک مجموعه ای از معیار ها محدوده این ساختار را بر اساس جمعیت، پهنه جغرافیایی و خدمات گیرندگان مشخص می کند، افزود: استان تهران از منظر ساختار سازمانی نسبت به سایر استان ها با توجه به تعداد خدمات گیرندگان و کارکنان از نظر کمیت و کیفیت پست ها شاهد فاصله معنا داری با دیگر استان های کشور است.

 

 

کشف ۱۶۰۰ کیسه آرد احتکار شده در تهران 

 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف یک هزار و ۶۰۰ کیسه آرد احتکارشده در جنوب تهران خبر داد.  سرهنگ « علی ولیپور گودرزی” گفت: در رصد های اطلاعاتی مشخص شد که انبارداری در حوالی خیابان فدائیان اسلام مقدار فراوانی کیسه های آرد جمع آوری و خارج از شبکه توزیع به توزیع آن می پردازد که بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت. این مقام انتظامی اظهار داشت: با تایید صحت خبر، نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری عامل یا عاملان احتکار و بازرسی از انباری اخذ شد و تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام شدند. وی توضیح داد: در بازرسی از این انباری یک هزار و ۶۰۰ کیسه آراد رایانه ای ، نیمه رایانه و آزاد احتکارشده کشف و با دستور قضائی کلیه اموال توقیف و انبار پلمب و تحویل امین شد. رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران تصریح کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و کارشناسان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه را ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند.