حمایت بانک دی از فرهنگیان با طرح کارت اعتباری و تسهیلات ویژه
حمایت بانک دی از فرهنگیان با طرح کارت اعتباری و تسهیلات ویژه

    بانک دی در راستای ارج نهادن به فرهنگیان کشور، طرح کارت اعتباری و تسهیلات ویژه فرهنگیان را اجرایی کرد. بانک برتر، این طرح که با هدف حمایت از قشر تلاشگر و تاثیرگذار فرهنگیان در شعب بانک دی آغاز شده است، تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت. بر اساس این گزارش، تمامی اعضای […]

 

 

بانک دی در راستای ارج نهادن به فرهنگیان کشور، طرح کارت اعتباری و تسهیلات ویژه فرهنگیان را اجرایی کرد.

بانک برتر، این طرح که با هدف حمایت از قشر تلاشگر و تاثیرگذار فرهنگیان در شعب بانک دی آغاز شده است، تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت. بر اساس این گزارش، تمامی اعضای جامعه معظم فرهنگیان کشور، اعم از کادر اداری، معلمان، نیروهای خدماتی مدارس دولتی، نیمه دولتی، خصوصی و همچنین کارکنان شاغل در وزارت و ادارات تابعه آموزش و پرورش سراسر کشور می‌توانند در دو قالب «کارت اعتباری» یا «تسهیلات رفع نیاز» تا سقف مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰ ریال از تسهیلات ویژه فرهنگیان استفاده کنند.

متقاضیان  می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت بانک دی به آدرس  bank-day.ir مراجعه کرده و یا با مرکز ارتباط با مشتریان بانک به شماره تلفن۲۸۹۳۰ تماس بگیرند.

 

رشد ۶۴/۷ درصدی منابع باجه‌های روستایی پست‌بانک‌ایران

علیرضا واحدپور مدیر امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران از رشد ۶۴/۷ درصدی منابع کل باجه‌های بانکی روستایی این بانک از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: با اجرای طرح‌های مختلف، روند افزایش منابع باجه‌های بانکی ادامه می‌یابد.

بانک برتر، وی افزود: ترکیب منابع باجه‌های روستایی این بانک شامل؛ ۶۰درصد حساب قرض‌الحسنه جاری، ۴درصد حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز، ۲۷درصد حساب سپرده کوتاه‌مدت و ۹ درصد حساب سپرده بلند‌مدت است که مدیریت شعب استان‌های ایلام، مازندران، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان‌شرقی پنج استان برتر کشور هستند که بیشترین رشد منابع نسبت به ابتدای سال جاری را داشته‌اند.

واحدپور، درصد رشد سرانه منابع باجه‌های بانکی روستایی منتهی به پایان مهرماه سال‌جاری را نسبت به ابتدای سال ۷‏/۵۹ درصد اعلام کرد و گفت: استان‌های ایلام، مازندران، قزوین، گیلان و لرستان پنج استان برتر در این زمینه هستند. البته استان‌های خراسان‌رضوی، اصفهان، مازندران، آذربایجان‌شرقی و خوزستان بیشترین منابع کل باجه‌ها را دراختیار دارند.وی تأکید کرد: استان‌های خراسان‌رضوی، اصفهان، مازندران، آذربایجان‌شرقی، خوزستان، فارس، ایلام، گیلان، آذربایجان غربی و مدیریت شعب غرب تهران با جذب مبالغ بالاتر از ۴۰۰۰ میلیارد ریال توانستند به عضویت باشگاه باجه‌های برتر نائل گردند که انتظار داریم باجه های سایر استان‌ها نیز به این جایگاه مهم ارتقاء یابند.

پرداخت بیش از ۷ هزار فقره تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده

مدیر امور اعتبارات بانک شهر گفت: متاسفانه خسارات ناشی از شیوع ویروس “کرونا” در بخش‌های مختلف طی سال جاری بسیار زیاد بود و این بانک توانست با ارائه تسهیلات مناسب در این زمینه فعالیت داشته باشد. مجید کاظمی با تاکید بر اینکه از ابتدای سال جاری بیش از ۲۶۰ شعبه بانک شهر در سراسر کشور آماده ارائه تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا بوده اند، افزود: به منظور حفظ اشتغال و تامین هزینه‌های عملیاتی واحدهای تولیدی کشور، پرداخت تسهیلات حمایتی تا پایان امسال در دستور کار جدی شعب بانک شهر قرار دارد. کاظمی در همین راستا ادامه داد: تاکنون بیش از ۷ هزار فقره تسهیلات با هدف رفع مشکلات بوجود آمده ناشی از شیوع این ویروس منحوس به افراد حقیقی و حقوقی واجد شرایط ، از سوی شعب بانک شهر پرداخت شده است. وی با بیان اینکه استان های “تهران” ،” البرز”، “قزوین” ، “خراسان رضوی” و “آذربایجان شرقی” در صدر تسهیلات گیرندگان از بانک شهر بوده اند، تصریح کرد: میزان تسهیلات اعطایی به هر یک از اشخاص نیز بر اساس ظرفیت اعتباری مشتری و نوع واحد و میزان اشتغال در شهرهای مختلف و سایر ارکان اعتباری ؛ متفاوت بوده است. مدیر امور اعتبارات بانک شهر با تاکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد خللی در فعالیت واحدهای تولیدی در شرایط حساس فعلی به خاطر کمبود سرمایه درگردش ایجاد شود، ادامه داد: تا پایان سال نیز برنامه های مدونی را برای حمایت از فعالان اقتصادی و افزایش تولید و اشتغال در دستور کار قرار داده ایم.

توفیق بانک مهر ایران برای پایين نگاه داشتن مطالبات معوق

مطالبات معوق بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تا پایان مهر ماه سال جاری همچنان زیر يک درصد است

بانک برتر، در حالی که تعداد و مبلغ تسهیلات پرداخت شده از سوي اين بانک در طول ۴ سال گذشته افزايش چشمگيري داشته نسبت مطالبات به مصارف اين بانک به زير يك درصد كاهش پيدا كرده و اين نسبت تا پايان مهر ماه سال جاري نيز همچنان حفظ شده است.

با عنایت به اینکه بانک مهر ایران یک بانک تخصصي قرض‌الحسنه است كه تسهيلات خرد پرداخت مي‌كند و تعداد تسهيلات پرداختي آن بالاست، پايين باقي ماندن نسبت مطالبات به مصارف براي اين بانك يك دستاورد مهم محسوب مي‌‌شود.

مطالبات معوق یکی از اصلی‌ترین دلايل بروز ريسک‌هاي اعتباري و نقدينگي براي بانک‌هاست و عمدتاً اين‌طور تصور مي‌شود که با افزايش تعداد تسهيلات، اين مطالبات نيز با افزايش روبرو شود. در حالي كه بانك مهر ايران با عملكرد خود، خلاف اين مسئله را ثابت كرده است. همچنین یکی از دلایل پايين بودن معوقات بانک مهر ايران را مي‌توان در حوزه فعاليت اين بانک جست‌وجو کرد. از آنجايي كه تمام تسهيلات اعطا شده از سوي بانك مهر ايران بر پايه عقد قرض‌الحسنه است، تسهيلات‌گيرندگان اين بانك تعهد بيشتري براي پرداخت اقساط وام خود دارند.