خاقانی همچنان در انتظار اعتماد مجدد فکری
خاقانی همچنان در انتظار اعتماد مجدد فکری

    مهاجم جوان استقلال مدت زیادی است علی‌رغم پشت سر گذاشتن مصدومیت همچنان در لیست استقلال جایی ندارد. سبحان خاقانی مهاجم مشهدی و ۲۱ ساله استقلال را به خاطر دارید؟ بازیکنی که در دیدار مقابل شهر خودرو درنهایت تعجب همگان، به تشخیص محمود فکری در ترکیب ثابت استقلال به میدان رفت و توانست در […]

 

 

مهاجم جوان استقلال مدت زیادی است علی‌رغم پشت سر گذاشتن مصدومیت همچنان در لیست استقلال جایی ندارد.
سبحان خاقانی مهاجم مشهدی و ۲۱ ساله استقلال را به خاطر دارید؟ بازیکنی که در دیدار مقابل شهر خودرو درنهایت تعجب همگان، به تشخیص محمود فکری در ترکیب ثابت استقلال به میدان رفت و توانست در کمترین زمان ممکن با به ثمر رساندن یک گل زیبا جواب اعتماد فکری را بدهد تا هواداران استقلال را به ظهور یک مهاجم جوان دیگر پس از مهدی قایدی و الله‌یار صیاد منش امیدوار سازد.
به نظر می‌رسید فیزیک بدنی مناسب و اعتمادبه‌نفس بالای این بازیکن که به‌عنوان سهمیه زیر ۲۱ ساله‌ها در این فصل به خدمت گرفته شد، کادر فنی را مجاب کرده حتی برای دقایقی هم که شده در خط حمله از این بازیکن استفاده کند، خصوصاً اینکه شیخ دیاباته در اکثر بازی‌های نیم‌فصل اول به علت مصدومیت به همراهی تیمش نبود و جوانی و تحرک بالای این بازیکن می‌تواند تا حدودی غیبت شیخ را جبران کند.
شادی پس از گل او به‌عنوان یک بازیکن تازه‌وارد و جوان و همچنین گلایه‌هایی که از مربیان شهر زادگاهش در پایان همان بازی انجام داد حاکی از آن داشت که خاقانی برای اثبات توانایی‌هایش از انگیزه بالایی برخوردار است، ضمن اینکه به نظر می‌رسید محمود فکری با اشاره به نام این مهره جوان در چند نوبت، حساب ویژه‌ای روی این بازیکن در ادامه فصل بازکرده، اما درواقع می‌توان گفت یک مصدومیت بسیار بدموقع وی را از کانون توجهات تا حدی دور کرد که مدت‌هاست علی‌رغم پشت سر گذاشتن مصدومیتش، نام او را حتی در لیست ۲۰ نفرِ استقلال مشاهده نمی‌کنیم.
خاقانی پس از درخشش در اولین تجربه مقابل شهرخودرو در هفته ششم، در دیدار بعدی استقلال مقابل ذوب‌آهن نیز در ترکیب اصلی به میدان رفت و بازی قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت. اما در بازی بعدی مقابل گل گهر، تنها دقایقی بعد از ورودش به زمین از ناحیه مچ پا دچار پیچ‌خوردگی شدیدی شد و از این لحظه بود که عملاً تا به امروز شاهد حضورش در ترکیب استقلال نبودیم.
او پس از سپری کردن دوران نقاهت خود، از هفته دهم که آبی پوشان باید به مصاف پرسپولیس می‌رفتند با شرکت در تمرینات گروهی کاملاً به مرز آمادگی رسید، اما کادر فنی نام او را در لیست ۲۰ نفرِ قرار نداد و این امر تا آخرین هفته نیم‌فصل تکرار شد.
این در حالی است که خاقانی در این مدت هیچ مصاحبه‌ای انجام نداد و سعی کرد استقلال را بیشتر از این وارد حاشیه نکند، اما خودش می‌گوید از دیدار مقابل آلومینیوم در هفته نهم کاملاً آماده و در شرایط مسابقه قرار داشته و دلیل اینکه باید هر بازی از لیست ۲۰ نفر تیم خط بخورد را دقیقاً نمی‌داند
باید ببینیم در هفته اول از نیم‌فصل دوم باوجوداینکه حالا شیخ دیاباته نیز با پشت سر گذاشتن مصدومیت دوباره به ترکیب اصلی تیم بازگشته است، آیا بازهم قرار است سبحان بازی‌های استقلال را همچنان از روی سکوها دنبال کند یا تصمیم دیگری در قبال این مهاجم آینده دار تیمش اتخاذ خواهد کرد.

 

پیام قایدی؛ مشکلم را حل کنید می آیم

دیگران هم متوجه شده اند غیبت مهدی قایدی در تمرین استقلال به خاطر سرماخوردگی نیست.
او نسبت به عدم اصلاح قرارداد خود از سوی باشگاه گله مند است و اگر چه برای رسیدن به هدف این راه را مناسب نمی بیند یعنی عدم حضور در تمرین اما بر این باور است برای رسیدن به هدف این تنها راهی است که برای او باقی مانده. او در صحبت هایی که با محمود فکری هم داشته گلایه های خود را بیان کرده و این پرسش را مطرح کرده آیا پاسخ بازیکنی که بدون دردسر قرارداد خود را به صورت سفید با باشگاه استقلال تمدید کرده این باید باشد؟
مهدی قایدی قرارداد خود را به تازگی با باشگاه استقلال تمدید کرده و برای اینکه حضور او در یک تیم خارجی برای باشگاه استقلال سود مند باشد برای دو فصل دیگر با استقلال قراردادش را تمدید کرده اما به هنگام تمدید به او قول داده شد که مبلغ قرارداد او هم تراز بازیکنان درجه اول آبی ها خواهد بود. اما او بعد از کسب عنوان بهترین پاسوری لیگ برتر و هم چنین زدن بیش از ۱۰ گل برای تیم آبی ها متوجه شد قرارداد او در سازمان لیگ برای فصل جاری ۸۵۰ میلیون تومان تنظیم شده است؛ آنهم بعد از سال ها حضور در استقلال و در حالی که چهارهمین فصل حضور خود را در جمع آبی ها تجربه می کند. مهدی قایدی بعد از پی بردن به اصل ماجرا در این باره با احمد سعادتمند صحبت کرد و قرار شد قرارداد او همانند قرارداد وریا غفوری تغییر کند اما این اتفاق صورت نگرفت و درنهایت مهدی قایدی متوجه شد صحبت های او بی فایده است و باشگاه هیچ انگیزه و اراده ای برای اصلاح قراردادش ندارد و تصمیم گرفت در تمرین استقلال شرکت نکند تا یکبار برای همیشه مشکلش حل شود.
حالا هم مهدی در صحبت هایی که با باشگاه داشته اعلام کرده آماده کمک دوباره به تیمش است و اینکه بار دیگر با همه توان در خدمت تیم باشد اما زمانی این کار را انجام خواهد داد که قراردادش اصلاح و تکلیف طلب های گذشته او مشخص شود. در غیر اینصورت احساس می کند با دغدغه های ذهنی نمی تواند بازیکن مفیدی برای تیم استقلال باشد. باشگاه تا به امروز اقدامی در این زمینه انجام نداده که اگر انجام می داده مهدی قایدی درتمرین دیروز تیم شرکت می کرد و این جای تعجب است به خصوص که درخواست مهدی قایدی یک درخواست بلند بالی و گزاف نیست. احمد سعادتمند به اول قول داده بود قراردادش ۱٫۵ تا ۲ میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد که این شاید دستمزد یک بازیکن معمولی در استقلال باشد در حالی که همه به خوبی می دانیم مهدی یکی از بهترین های استقلال در یکی دو فصل اخیر بود.
در نهایت باید منتظر ماند ودید که آیا باشگاه استقلال این بحران پیش افتاده با مرد کوچک را حل خواهد کرد یا نه؟

 

تجمع هواداران استقلال مقابل مجلس

تعداد زیادی از هواداران استقلال با تجمع مقابل مجلس، به سیاست های مدیران این باشگاه اعتراض کردند.
همانطور که تجمع حضور مقابل مجلس شورای اسلامی توسط هواداران استقلال برنامه ریزی شده بود، این اتفاق امروز صبح با حضور تعداد زیادی از هواداران این باشگاه در مقابل خانه ملت رخ داد.
در حالیکه کانال رسمی باشگاه استقلال با انتشار بیانیه ای از هواداران خواسته بود از تجمع مقابل مجلس خودداری کرده و آن را غیرقانونی نامیده بود، اما طرفداران استقلال با بی توجهی به بیانیه باشگاه، امروز صبح مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع و نسبت به عملکرد مدیران این باشگاه به شدت معترض بودند.
استقلالی ها در شعارهای خود علیه احمد مددی مدیرعامل و اسماعیل خلیل زاده رئیس هیئت مدیره این باشگاه، خواهان جدایی آنها بودند. استقلالی ها همچنین شعارهای مختلف به نوعی وزارت ورزش را مقصر ناکامی‌های چند سال اخیر استقلال معرفی کردند.
در قسمتی از تجمع استقلالی ها، آنها علیه محمود فکری سرمربی تیم نیز شعار دادند که این امر، منجر به درگیری میانی تعدادی از لیدرهای باشگاه با جمعیت حاضر در آنجا شد.