راه‌اندازی باجه‌های بانکی در روستاهای بیش از۲۰۰خانوار
راه‌اندازی باجه‌های بانکی در روستاهای بیش از۲۰۰خانوار

راه اندازی باجه‌های بانکی در روستاهای بیش از ۲۰۰ خانوار برای بهبود دسترسی به خدمات بانکی و فراهم کردن بسترهای توسعه اقتصادی مناطق کم برخوردار در دستور کار این بانک است. در این جلسه، دکتر شیری با قدردانی از زحمات و تلاش‌های کارکنان استان در راستای مشارکت بهینه در طرح‌های توسعه‌ای و خدمت رسانی به […]

راه اندازی باجه‌های بانکی در روستاهای بیش از ۲۰۰ خانوار برای بهبود دسترسی به خدمات بانکی و فراهم کردن بسترهای توسعه اقتصادی مناطق کم برخوردار در دستور کار این بانک است.

در این جلسه، دکتر شیری با قدردانی از زحمات و تلاش‌های کارکنان استان در راستای مشارکت بهینه در طرح‌های توسعه‌ای و خدمت رسانی به اقشار کم‌برخوردار گفت: با نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ به نام باجه های بانکی روستایی و ضرورت رفع موانع و مشکلات موجود، دسترسی به باجه‌های بانکی را افزایش داده‌ایم که خوشبختانه پیامدهای مهم اقتصادی و اجتماعی به همراه داشته است.

وی تصریح کرد: تصمیمات مهمی برای مدیریت و کنترل فعالیت باجه‌های پست بانک ایران اتخاذ شده که سطح دسترسی باجه‌ها به سبد خدمات و عملیات‌های بانکی برای خدمت‌رسانی بهتر به اقشار آسیب‌پذیر و روستایی ارتقاء داده شده است.

شیری با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی نیروی انسانی پست بانک استان قم و زیرساخت‌های ارتباطاتی و اینترنتی موجود گفت: متوسط درصد تحقق هدف سپرده‌ای ۹۵ است که انتظار می رود با توجه به سطح کارآمدی نیروی انسانی استان، این مقدار بیش از این تحقق پیدا کند. افزون بر این، با وجود زیرساخت مناسب ارتباطاتی و اینترنتی امکان بهره‌برداری مطلوب از ابزارهای پرداخت الکترونیکی و دستگاه‌های پایانه‌های فروش و خودپرداز فراهم است.

مدیرعامل بانک با اشاره به طرح انگیزشی عیدانه ویژه جذب منابع در باجه‌های بانکی عنوان کرد: با اجرای طرح مذکور شاهد  افزایش منابع در بازه زمانی ۳۰‌ام دی الی ۲۸ام بهمن ماه سال جاری بوده‌ایم که تلاش همکاران در این زمینه قابل تقدیر است.

وی در ادامه گفت: باجه‌های بانکی برای پست بانک ایران از اهمیت زیادی برخوردار بوده و وجه تمایز این بانک با سایر بانک‌ها است. در این راستا،  راه‌اندازی باجه‌ها در روستاهای بیش ۲۰۰ خانوار باید در دستور کار واحدهای ستادی و اجرایی قرار گیرد.