روابط ایران و آذربایجان در خصوص ترانزیت و حمل‌و‌نقل کالا افزایش می‌یابد
روابط ایران و آذربایجان در خصوص ترانزیت و حمل‌و‌نقل کالا افزایش می‌یابد

    در دیدار وزیر راه و شهرسازی کشورمان با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر روابط دو کشور در خصوص تسهیل در ترانزیت و حمل و نقل کالا تاکید شد. محمد اسلامی ۲۹ دی ماه با شاهین مصطفی‌یف معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی دیدار و گفت و گو […]

 

 

در دیدار وزیر راه و شهرسازی کشورمان با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر روابط دو کشور در خصوص تسهیل در ترانزیت و حمل و نقل کالا تاکید شد.
محمد اسلامی ۲۹ دی ماه با شاهین مصطفی‌یف معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار، مقامات دو کشور در خصوص تسهیل در حمل و نقل و ترانزیت کالا بین دو کشور و گسترش مبادلات تجاری بحث و تبادل‌نظر کردند.
در این دیدار، سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشورمان به همراه سخنگوی وزارت امورخارجه حضور به هم رساندند.
معاونان وزیر راه و شهرسازی در خصوص توافقاتی که در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور حاصل شد به ارایه گزارشی پرداختند. دو کشور در ارتباط با ترانزیت کالا در کریدور شمال- جنوب و فعال کردن این کریدور مهم، ابراز علاقمندی کردند.
گفتنی است، مقامات جمهوری آذربایجان در راس هیاتی برای برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در کشورمان حضور یافتند.