زمانی که ریگی ناجی استقلال شد
زمانی که ریگی ناجی استقلال شد

    مسعود ریگی در دقیقه ۶۱ ناجی دروازه تیمش شد و اگر حضور به موقع او نبود، استقلال گل دوم را زودتر دریافت می کرد. پرسپولیس در دربی ۹۴ فرصت های گلزنی زیادی را از دست داد که این موقعیت ها توسط احمد نوراللهی به هدر رفتند اما در یکی از این صحنه ها، […]

 

 

مسعود ریگی در دقیقه ۶۱ ناجی دروازه تیمش شد و اگر حضور به موقع او نبود، استقلال گل دوم را زودتر دریافت می کرد.
پرسپولیس در دربی ۹۴ فرصت های گلزنی زیادی را از دست داد که این موقعیت ها توسط احمد نوراللهی به هدر رفتند اما در یکی از این صحنه ها، حضور به موقع مسعود ریگی، مانع از فروپاشی دروازه استقلال شد.
در دقیقه ۶۱ توپی به زمین استقلال ارسال شد و در حالیکه این توپ در حال خروج از زمین بود، محمدحسین مرادمند مدافع آبی پوشان برای جلوگیری از خروج توپ از زمین، با حرکتی آکروباتیک قصد داشت آن را به میانه های زمین بفرستد ولی توپ روی پای مدافع استقلال جفت و جور نشد و به بدن مهدی عبدی خورد که در پشت سر او قرار داشت.
اشتباه مرادمند باعث شد یک موقعیت فوق العاده نصیب مهدی عبدی مهاجم سرخپوشان شود و او با رشید مظاهری در موقعیت تک به تک قرار گرفت. سرتوپ زدن های عبدی و برخورد عارف غلامی با سنگربان استقلال، باعث شد مظاهری تعادلش را از دست دهد و دروازه استقلال خالی شود.
در این لحظه توپ به احمد نوراللهی رسید و در حالیکه این بازیکن دروازه خالی را در مقابل خودش داشت، ضربه او با دخالت و حضور به موقع مسعود ریگی مواجه شد و هافبک دفاعی آبی پوشان مانع از باز شدن دروازه تیمش شد و به نوعی تیم فکری را از فروپاشی زودهنگام در نیمه دوم، نجات داد.
با وجود اینکه استقلالی ها از لحاظ آماری تقریبا روز خوبی را در برابر پرسپولیس نداشتند، اما مسعود ریگی یکی از خوب های میدان بود و در کارهای دفاعی استقلال موفق عمل کرد. او در این دیدار ۶ قطع توپ داشت و دوبار نیز موفق به دفع توپ های پرسپولیسی ها شد.
ریگی در دربی ۹۴، همچنین یک تکل موفق انجام داد و ۸۵ درصد پاس های او سالم بودند. کار بزرگ ریگی در این دیدار، نجات دروازه تیمش بود و شاید اگر او این کار را انجام نمی داد، علاوه بر اینکه پرسپولیس زودتر به گل دوم می رسید، باعث می شد فشار روی استقلالی ها نیز بیشتر شود. ریگی در این مسابقه نمره خوب ۷٫۳ را کسب کرد و در روزی که مدافعین استقلال به هیچ وجه عملکرد خوبی نداشتند، اما ریگی از معدود عناصر دفاعی استقلال بود که در مقابل پرسپولیس عملکرد خوبی داشت.

 

باورنکردنی: ترک شبانه ایران از سوی هرویه میلیچ!

هرویه میلیچ مدافع کروات استقلال بامداد امروز ایران را به مقصد کشورش ترک کرد.
میلیچ مدافع چپی که توسط آندره آ استراماچونی به فوتبال ایران معرفی شده بود و در ابتدای این فصل با رفت و برگشت های بسیار در نهایت قرارداد خود را با آبی ها تمدید کرد، بعد از ترک ورزشگاه آزادی به صورت تنهایی(البته با اجازه کادرفنی) در پایان دربی بامداد امروز عزم رفتن از ایران را کرد.
این واکنش کاملا غیرمنتظره و عجیب به تصمیم محمود فکری در نیمکت نشین کردن این بازیکن است. میلیچ پیش از بازی با گل گهر سیرجان از جمع نفرات اصلی خط خورده و بعد از آن متنی در اینستاگرامش منتشر کرد که به نوعی به تصمیم فکری طعنه زده بود. پس از آن سرمربی استقلال او را در اختیار باشگاه قرار داد و با گذشت سه مسابقه در بازی دیروز هم از وی استفاده نکرد.
البته میلیچ به مسائل مالی و عدم پرداخت دسمزدها که دیروز مورد اعتراض گسترده تیم هم قرار گرفت اعتراض داشت . باید این تصمیم از سوی بازیکن خارجی استقلال با چه واکنشی از سوی مدیران باشگاه مواجه خواهد شد. البته به نظر نمی رسد که با توجه به شرایط قرارداد و آموختگی بازیکنان خارجی در مشورت وکلایشان میلیچ تصمیم گرفته باشد که فوتبال حرفه ای اش را تهدید کند یا به ضررش باشد.او در حال حاضر در کرواسی است و به شهرش برمی‌گردد.
در حال حاضر هواداران استقلال نظرات متفاوتی نسبت به کار میلیچ دارند اما اگر رفتار این بازیکن در اعتراض به تصمیم سرمربی باشد، این مساله به صورت کامل غیرقابل قبول است.
استقلال در سمت چپ خط دفاعی به غیر از میلیچ، محمد نادری و متین کریم زاده را در اختیار دارد اما از دست دادن بازیکنی در کلاس میلیچ می تواند دردسرهایی را برای آبی ها به وجود آورد و بدون تردید به سود این تیم نیست.

 

حمله به غلامی؛ عارف نیمکت‌نشین می‌شود

محمود فکری سرمربی استقلال به همراه کادر فنی و بازیکنان این تیم به عملکرد عارف غلامی مدافع آبی‌ها در دربی ۹۴ به شدت انتقاد کردند. عارف غلامی در دیدار امروز مقابل پرسپولیس اشتباه های فاحشی داشت. او هم روی گل اولی که استقلال دریافت کرد تعلل کرد و هم روی گل دوم پرسپولیس. در چند صحنه هم باعث تک به تک شدن بازیکنان پرسپولیس با رشید مظاهری شد. به زعم برخی از کارشناسان داوری باید در دیدار امروز اخراج هم می شد و به همین دلیل پس از پایان دیدار امروز مورد انتقاد شدید فکری و بازیکنان باتجربه استقلال قرار گرفت و حتی خطاب به او عنوان شد که استقلال در دربی ۹۴ با حضور وی فرقی با تیم ۱۰ نفره نداشت و هر توپی که به منطقه او رسید تبدیل به موقعیت صد در صد گل برای پرسپولیس شد! به هر صورت باید دید سیاست و تصمیم محمود فکری درباره خط دفاع این تیم در بازی های آینده چه خواهد بود و چگونه این نقص را برطرف خواهد کرد. هر چند بعید است غلامی دیگر جایی در ترکیب استقلال داشته باشد و به احتمال زیاد به نیمکت پیچ می شود.