سازماندهی ۱۳ هزار نیروی بسیج استان همدان برای کمک به کادر بهداشت و درمان
سازماندهی ۱۳ هزار نیروی بسیج استان همدان برای کمک به کادر بهداشت و درمان

    همدان- خبرنگار روزنامه جمله  / فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) از اجرای طرحی جدید به مناسبت هفته بسیج خبر داد که در اجرای آن قریب ۱۳ هزار نیروی بسیجی استان همدان در جهت مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا به یاری کادر بهداشت و درمان می‌روند. سردار مظاهر مجیدی به خبرنگاران گفت: در اجرای این […]

 

 

همدان- خبرنگار روزنامه جمله  /

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) از اجرای طرحی جدید به مناسبت هفته بسیج خبر داد که در اجرای آن قریب ۱۳ هزار نیروی بسیجی استان همدان در جهت مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا به یاری کادر بهداشت و درمان می‌روند. سردار مظاهر مجیدی به خبرنگاران گفت: در اجرای این برنامه که طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی « نام دارد، هر پایگاه مقاومت یک پایگاه سلامت خواهد بود.
وی با اشاره به شیوع پیک سوم کرونا و حمله بی امان این ویروس منحوس به جامعه گفت: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اجرا و به دنبال آن هستیم با بسیج عمومی و مردمی برای پیشگیری و مقابله با کرونا اقدامی جهادی صورت گیرد.
سردار مجیدی با بیان اینکه شیوه نامه‌ای در این خصوص در حال نهایی شدن است، اظهار کرد: در این راستا گروهه‌ایی ۱۵ نفره شامل یک پزشک، چهار پرستار و ۱۰ نفر نیروی بسیجی آموزش دیده در قالب نیروهای بهورز بهداشت و درمان استان را در مقابله با کرونا یاری خواهند داد. وی مدت زمان اجرای این طرح را ۶ ماه اعلام کرد و بیان داشت: تمامی مراکز خانه‌های بهداشت و درمان و پایگاه‌های بسیج مهیای اجرای این طرح هستند که از اول اذرماه در سطح استان همدان کلید می‌خورد.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همچنین از تدارک ۲۸ برنامه محوری برای پاسداشت هفته بسیج در استان همدان خبر داد و با اشاره به اینکه بسیج به عنوان بزرگترین شبکه مردمی جهان تنها متعلق به سپاه نیست، اظهار داشت: همه دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌ها باید مهیای پاسداشت هفته بسیج باشند.
وی از افتتاح ۷۳ پروژه عمرانی بسیج سازندگی در هفته بسیج در استان خبر داد، اظهار داشت: بیشتر این پروژه‌ها در زمینه‌های زیرساختی و کشاورزی و پروژه‌های فرهنگی در مناطق محروم و کم برخوردار است.
سردار مجیدی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط کرونا بیشتر برنامه‌های پیش بینی شده برای پاسداشت هفته بسیج در قالب مجازی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود، مشارکت ۴۰۰ هزار بسیجی استان در برنامه‌های بسیج را یادآور شد و تصریح کرد: در اجرای منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری امروز بسیج به عنوان بازوی انقلاب در حال نقش افرینی است.
وی بیان کرد: امروز با قدرت و قوت اعلام می‌کنیم ساز و برگ بسیج در قالب گردان‌های دفاعی، امنیتی، سایبری و همچنین گردان‌های امداد و نجات سازماندهی و شکل گرفته به طوری که در موضوع امنیتی و دفاعی یکصد گردان در استان همدان سازماندهی شده‌اند.
سردار مجیدی توجه به اشتغال زود بازده را از رویکردهای بسیج و سپاه بیان داشت و افزود: در این راستا نیز ظرف حدود ۲ سال گذشته با نقش آفرینی مردم اقدام به راه‌اندازی ۶۶۹ صندوق قرض الحسنه اشتغال شده است.
به گفته وی با تشکیل این صندوق‌ها و اعطای ۸ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد شده است.
فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) همدان در پاسخ به پرسشی با اشاره به حضور قوی بسیج و سپاه در اجرای طرح کمک‌های مومنانه گفت: در این راستا با هماهنگی نماینده معزز ولی فقیه در استان و استاندار و اجرای مجموعه‌ای از برنامه‌ها و پویش‌های مردمی و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در مجموع ظرف مدت گذشته از بروز کرونا علاوه بر تهیه و توزیع ده‌ها هزار بسته غذایی حدود ۸ هزار و ۸۰۰ کارت هدیه در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.
وی ارزش کمک مومنانه استان در این مدت را ۷۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام داشت و تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد این کمک‌ها مردمی بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان خبر داد؛
مقاوم سازی واحدهای مسکونی خانواده‌های
شهدا و ایثارگران
برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران تسهیلات داده می‌شود
۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای ساخت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی خانواده‌های شهدا و ایثارگران در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر استان گلستان پرداخت می‌شود.
تفاهم نامه تامین مسکن خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران به امضای مدیران کل بنیاد مسکن و بنیاد شهید استان گلستان رسید.
بر مبنای این تفاهم نامه متقاضیان ساخت مسکن ( جامعه هدف بنیاد شهید) در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر و خانواده‌های دارای واحد مسکونی فرسوده و در معرض خطر از تسهیلات قرض الحسنه بنیاد مسکن استان تا سقف ۵۰ میلیون تومان برخوردار می‌شوند.
سیدمحمد حسینی، مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان در این مراسم هدف از امضاء تفاهم‌نامه‌ها با ادارات و نهادها را تسریع در روند ساخت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی، تجمیع اعتبارات و کمک‌های رفاهی ادارات و غیره دانست.
وی گفت: بنیاد مسکن استان با هدف هم افزایی و آگاهی بخشی به جامعه هدف ادارات و نهادهای مختلف در خصوص تسهیلات و مزایای قابل ارائه به اقشار مختلف جهت جهش در ساخت مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نسبت به عقد تفاهم‌نامه با ادارات کل بهزیستی، کمیته امداد، اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کرده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان با اشاره به برنامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در سالجاری افزود: بنیاد مسکن آمادگی دارد نسبت به تفاهم با سایر ادارات و نهادها جهت تولید و عرضه مسکن اقدام کند.
وی بیان داشت: ۷ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ویژه نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی و ۳ هزار واحد دیگر در قالب طرح مسکن محرومان در استان ساخته می‌شود.