سود سهام عدالت سال ۹۸ تا پایان سال بین سهامداران توزیع می‌شود
سود سهام عدالت سال ۹۸ تا پایان سال بین سهامداران توزیع می‌شود

      کرمانشاه – الهه فرهادی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سود سهام عدالت سال ۹۸ قرار است تا پایان سال بین سهامداران توزیع شود، گفت: سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند برای دریافت این سود باید در «سامانه سجام» ثبت‌نام و کُد بورسی خود را دریافت […]

 

 

 

کرمانشاه – الهه فرهادی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سود سهام عدالت سال ۹۸ قرار است تا پایان سال بین سهامداران توزیع شود، گفت: سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند برای دریافت این سود باید در «سامانه سجام» ثبت‌نام و کُد بورسی خود را دریافت کنند.

امیر حمزه حیدریان در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: حدود ۷۰۰ هزار نفر در استان کرمانشاه روش غیرمستقیم را برای دریافت سهام عدالت انتخاب کرده‌اند و تنها ۲۰۰ هزار نفر آنان در «سامانه سجام» ثبت نام کرده‌اند و تا زمانی که در «سامانه سجام» ثبت‌نام و کُد بورسی دریافت نکنند این سود به حساب آنها واریز نمی‌شود.

وی برای ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی بر حفظ پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجتناب از تجمع در دفاتر پیشخوان و کافی‌نت‌ها تاکید و اظهارداشت: هر عضو از خانواده که دارای تلفن هوشمند، تبلت، رایانه و یا لپ‌تاپ متصل به اینترنت است می‌تواند به راحتی با مراجعه به سایت سجام به نشانی http://www.sejam.ir  این ثبت‌نام را به صورت رایگان یا حداکثر با ۱۰ هزار تومان برای خود و دیگران انجام دهد.

حیدریان با اشاره به اینکه رتبه کرمانشاه در ثبت‌نام سامانه سجام نسبت به دیگر استان‌ها پایین است، گفت: بیشتر کسانی که در سجام ثبت‌نام نکرده‌اند «مددجویان کمیته‌امداد، بهزیستی، کشاورزان و عشایر” هستند و همه بخشداران، دهیاران و مددکاران این مراکز  باید برای ثبت‌نام جاماندگان در «سامانه سجام» پای کار باشند تا همه این افراد ثبت‌نام را انجام دهند.

حیدریان ادامه داد: به زودی سود سهام عدالت سال گذشته توزیع می‌شود و کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند وقتی سود را دریافت نکنند به دهیاری‌ها، بخشدارای‌ها و فرمانداری‌ها مراجعه می‌کنند بنابراین از همین الان همه باید توان خود را برای اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام به موقع سهامداران به کار بگیرند.

حیدریان اضافه کرد: سهامداران روش غیرمستقیم به خاطر برخورداری از منافع آتی سهام عدالت، دریافت سود سالانه، اطلاع از میزان و تعداد سهامی که در اختیار دارند و همچنین خرید و فروش حتما باید در «سامانه سجام» برای احراز هویت ثبت‌نام کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه در خصوص جاماندگان دریافت سهام عدالت نیز گفت: در کل کشور در بازده زمانی ۱۰ ساله از ۸۵ تا ۹۴، سهام عدالت واگذار شد در این بین افرادی موفق نشدند فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند یا کلا ثبت‌نام نکرده‌اند به هر حال برای ثبت‌نام جدید نیاز به اجازه مجلس است، البته هم‌اکنون در کمیسیون تلفیق و اقتصادی در حال گذراندن طرحی هستند تا به دولت اجازه دهند برای جاماندگان و یا کسانی که اصلا سهام عدالت ندارند، اجازه فراخوان بدهد تا برای این افراد هم سهام عدالت صادر شود.

 

دارندگان سهام عدالت در انتخابات هیات مدیره شرکت کنند

حیدریان در ادامه اشاره‌ای هم به برگزاری انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت در استان کرد و گفت: کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند می‌توانند اعضای هیات مدیره را انتخاب کنند و باید کسانی را انتخاب کنند که سواد لازم برای مدیریت سرمایه شرکت را داشته باشند چون نوع مدیریت آنها در نهایت تعیین کننده میزان سود دریافتی سهامداران در آینده خواهد بود.

وی افزود: برای مدیریت سهام عدالت این افراد، شرکت سهامی عدالت کرمانشاه راه‌اندازی شده است که اکنون با هیات مدیره موقت فعالیت می‌کند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه با بیان اینکه متقاضیان حضور در هیات مدیره این شرکت نباید ارتباط کاری با دولت داشته باشند، توضیح داد: تمام افرادی که حداقل دارای مدرک لیسانس و سابقه فعالیت اقتصادی باشند می‌توانند برای حضور در هیات مدیره شرکت نام نویسی کنند.

حیدریان توضیح داد: دهم بهمن ماه مجمع نخست شرکت برگزار می‌شود و ۳۰ بهمن مجمع دوم برگزار خواهد شد تا هیات مدیره جدید بتواند روند فعالیت خود را آغاز کند.

وی افزود: این شرکت برای سرمایه گذاری سهام عدالت کرمانشاه در بخش‌های مختلف و افزایش ارزش سهام اعضا فعالیت خواهد کرد.

به گفته مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه، افرادی که متقاضی حضور در انتخابات هیات مدیره و حضور در مجمع سالانه هستند باید در سامانه «ستان» نام نویسی کنند.

وی تصریح کرد: افراد برای اطلاع از وضعیت مستقیم و غیرمستقیم بودن مدیریت سهام عدالت خود می توانند به سامانه samanese.ir مراجعه کنند.

حیدریان به دلیل در پیش بودن انتخابات هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان تاکید کرد: که تا پایان ماه جاری سهامداران باید در سامانه سجام ثبت نام کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تصریح کرد: براساس آنچه تاکنون اعلام شده است، ارزش روز شرکت سهام عدالت استان کرمانشاه ۱۱ هزار میلیارد تومان است که مدیران ارشد استانی به دنبال استفاده از آن برای توسعه و اشتغالزایی در کرمانشاه هستند.

حیدریان اضافه کرد: یک میلیون و ۴۴۱ هزار نفر از مردم کرمانشاه سهامدار سهام عدالت هستند که معادل ۷۵ درصد جمعیت این استان است.

وی افزود: ۵۳ درصد دارندگان سهام عدالت در استان کرمانشاه روش مستقیم و ۴۷ درصد روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند در حالی که متوسط کشوری این آمارها برای مستقیم ۴۱ درصد و برای غیرمستقیم ۵۹ درصد است.

وی در پایان تصریح کرد: کسانی که هیچ روشی را انتخاب نکرده‌اند، روش غیرمستقیم برای آنها لحاظ شده است.