صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین و بانوان شاعر آذربایجان شرقی
صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین و بانوان شاعر آذربایجان شرقی

      مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان خبر داد. احمد حمزه‌زاده گفت: آذربایجان شرقی از پیشگامان موزه‌داری در کشور محسوب می‌شود و اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان طی سال جاری با برنامه‌ریزی و مشارکت با دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌مدخل در حال توسعه […]

 

 

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان خبر داد. احمد حمزه‌زاده گفت: آذربایجان شرقی از پیشگامان موزه‌داری در کشور محسوب می‌شود و اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان طی سال جاری با برنامه‌ریزی و مشارکت با دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌مدخل در حال توسعه مجموع موزه‌های استان است. او با اشاره به اینکه خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان در راستای تفاهم‌نامه مشترک با بنیاد فرهنگ، هنر و ادب راه‌اندازی شده است، ادامه داد: با توجه به جایگاه والای پروین اعتصامی در حوزه شعر و ادب کشور و لزوم ایجاد موزه مرتبط با این شاعر بزرگ، ایجاد نخستین موزه بانوان شاعر در تبریز با عنوان «خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان” در دستور کار قرار گرفت. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی اظهار داشت: مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان شرقی با حضور معاون میراث‌فرهنگی کشور به بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان اعطا شد. حمزه‌زاده خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مرکز تبریز پژوهی در راستای اهداف تقویت هویت فرهنگی آذربایجان در خانه‌موزه حاج میرزا جعفر آقا سلطان القرائی، همکاری مشترک در خصوص پژوهش‌های مرتبط با موضوع فعالیت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و بنیاد فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان و همچنین همکاری مشترک در استفاده از ظرفیت مجموعه فرهنگی و پژوهشی باغ کمال تبریز از دیگر اهداف مشترک این اداره کل و بنیاد فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان است.

 

ایران زیباست؛ طبیعت پاییزی مناطق روستایی اهر

پاییز، فصل تغییر رنگ‌ها و جلوه ای باشکوه از زیبایی‌های طبیعت است، پاییز جلوه‌های چشم‌نواز از زیبایی‌های طبیعت را به ارمغان می‌آورد که دیدن آن چشم و روح هر بیننده ای را نوازش می کند. طبیعت بکر و دیدنی مناطق شهری و روستایی شهرستان اهر در فصل پاییز جلوه ای صد چندان از زیبایی ها را ترسیم می کند که دیدن آن باعث آرامش روح و روان انسان شده و اوقات خوشی را به دنبال دارد.