صدور ۳ میلیون و ۳۴۰ هزار سند روستایی
صدور ۳ میلیون و ۳۴۰ هزار سند روستایی

    رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از صدور ۳ میلیون و ۳۴۰ هزار سند روستایی تاکنون توسط بنیاد مسکن با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد و گفت: ۲۴۷هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک صاحب سند شدند. علیرضا تابش در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی […]

 

 

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از صدور ۳ میلیون و ۳۴۰ هزار سند روستایی تاکنون توسط بنیاد مسکن با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد و گفت: ۲۴۷هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک صاحب سند شدند.
علیرضا تابش در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که امروز ۲۸ مرداد در محل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد، گفت: تاکنون بالغ بر ۳ میلیون و ۳۴۰ هزار از واحدهای مسکونی روستایی دارای سند مالکیت رسمی شده اند.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در سال ۸۹ به منظور سند دار کردن املاک روستایی و همچنین املاک شهری در شهرهای کوچک، مجلس شورای اسلامی، قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن را تصویب کرد، افزود: این اقدام موجب دائمی شدن صدور سند، ارایه این خدمات از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شهرهای کوچک زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت شده است.
تابش ادامه داد: تاکنون بیش از ۲۴۷ هزار سند برای واحدهای مسکونی شهرهای کوچک نیز صادر شده است. وی برخی از اثرات صدور سند مالکیت در روستاها و شهرهای کوچک را شاملِ افزایش انگیزه ماندگاری در روستاها و شهرهای کوچک، امکان بهره مندی از تسهیلات بانکی با استفاده از سند به عنوان وثیقه در نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و فعالیت های اقتصادی، کاهش میزان دعاوی در محاکم قضایی ناشی از اختلافات ملکی، افزایش نسبی سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه در بخش خدمات، ایجاد فضای تعامل و همکاری بین روستاییان و دستگاه های دولتی، تقویت حقوق مدنی و بهره مندی از مزایای حقوق مالکانه ، قرارگیریر بخش قابل توجهی از ثروت ملی (ساختمان های روستایی و شهری)در گردش اقتصادی و احیای حقوق مدنی برشمرد.