طرح مشترک دولت و مجلس در مورد خودرو به زودی ارائه می‌شود
طرح مشترک دولت و مجلس در مورد خودرو به زودی ارائه می‌شود

      وزیر صمت با بیان اینکه کیفیت خودرو پائین بوده و قیمت‌ها مناسب نیست، گفت: به زودی با همکاری مجلس، طرح مشترکی را در حوزه خودرو مطرح خواهیم کرد. علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه با کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: در کمیسیون صنایع گزارشی از عملکرد سه هفته‌ای خود ارائه […]

 

 

 

وزیر صمت با بیان اینکه کیفیت خودرو پائین بوده و قیمت‌ها مناسب نیست، گفت: به زودی با همکاری مجلس، طرح مشترکی را در حوزه خودرو مطرح خواهیم کرد.
علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه با کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: در کمیسیون صنایع گزارشی از عملکرد سه هفته‌ای خود ارائه دادم. قرار شد کارگروه‌های مشترکی بین وزارت صمت و کمیسیون صنایع در موضوعات مشخصی همچون خودرو تشکیل شود.
وزیر صمت افزود: مردم باید خودرو با کیفیت استفاده کنند؛ در حال حاضر بازار خودرو در انحصار دو شرکت خودروساز دولتی است که کیفیت پایین بوده و قیمت‌ها مناسب نیست.
وی ادامه داد: با کمیسیون صنایع به صورت مشترک کار خوبی را آغاز کرده‌ایم و در آینده طرح مشترک دولت و مجلس در مورد خودرو را اعلام خواهیم کرد. با این طرح بازار خودرو بهتر می‌شود و از این نابسامانی خارج خواهد شد.
رزم حسینی تاکید کرد: البته باید توجه داشت بازار خودرو باید به سمت رقابتی شدن برود و شرکت‌های توانمند در حوزه خودروسازی به بازار ورود پیدا کنند تا از این طریق با شکستن انحصار، فضای کشور در حوزه خودرو باز شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در نشست مشترک با کمیسیون صنایع مجلس موضوع فولاد بود، گفت: در حوزه فولاد، خوشبختانه تولید به اندازه کافی است، اما متأسفانه در چند وقت گذشته، دلالان و واسطه‌هایی که بین تولیدکنندگان و بازار وجود داشته‌اند موجب افزایش قیمت‌ها شده‌اند.
رزم حسینی افزود: سیاست ما حمایت از افزایش تولید و حذف دلالان از بازار فولاد است.
وی با اذعان به اینکه متأسفانه هم اکنون قیمت درب کارخانه تا کف بازار تفاوت زیادی دارد، گفت: به سبب اینکه دلالان و برخی واسطه‌های مالی بخشی از نقدینگی موجود را به بازار فولاد تزریق کرده‌اند باعث نابسامانی در این بازار شده‌اند و وزارت صمت تصمیم دارد با درایت و مدیریت بازار و البته نه دخالت در آن تعادل را به این بازار برگرداند.
رزم حسینی با بیان اینکه هم اکنون طرح مشترکی در وزارت صمت و کمیسیون صنایع مجلس در حال نهایی شدن است، افزود: کاهش قیمت فولاد در بازار، بر روی هزینه تمام شده دیگر کالاها نیز تأثیر خواهد گذاشت و ان شاء الله شاهد کاهش قیمت در دیگر محصولات نیز خواهیم بود.
وی به موضوع واردات و مدیریت تأمین و توزیع کالاهای اساسی در حوزه کشاورزی نیز اشاره کرد و ادامه داد: طبق هماهنگی خوبی که با دوستانمان در وزارت جهاد داشته‌ایم مقرر شده تا از این پس مدیریت واردات، تأمین و توزیع همه محصولات کشاورزی به وزارت جهاد واگذار شود و ما نیز در این زمینه به آن‌ها کمک خواهیم کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هماهنگی‌های خوبی با بانک مرکزی در خصوص تهاتر کالا انجام شده است، گفت: به زودی نشست مشترکی با رئیس کل بانک مرکزی و معاونان این بانک خواهیم داشت که هماهنگی‌های لازم در حوزه واردات و صادرات و همچنین تهاتر کالا انجام خواهد شد.
رزم حسینی به نشست دیگری با حضور وزیر نفت اشاره کرد و افزود: برای حل مشکل مواد اولیه کارخانه‌ها و رونق صادرات و حل برخی مشکلات واحدهای تولیدی، جلسه مشترکی نیز با وزیر نفت خواهیم داشت تا بتوانیم این مشکلات را با همکاری همدیگر رفع کنیم.