عذرخواهی زاهدی‌فر از هواداران استقلال و پرسپولیس
عذرخواهی زاهدی‌فر از هواداران استقلال و پرسپولیس

    داور دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و فولاد اعلام پنالتی به سود تیم اهوازی را اشتباه عنوان کرد و از هواداران پرسپولیس به دلیل این اشتباه سهوی عذرخواهی کرد. دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و فولاد خوزستان در هفته یازدهم لیگ برتر روز سه شنبه به قضاوت محمدحسین زاهدی فر در ورزشگاه آزادی برگزار […]

 

 

داور دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و فولاد اعلام پنالتی به سود تیم اهوازی را اشتباه عنوان کرد و از هواداران پرسپولیس به دلیل این اشتباه سهوی عذرخواهی کرد.
دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و فولاد خوزستان در هفته یازدهم لیگ برتر روز سه شنبه به قضاوت محمدحسین زاهدی فر در ورزشگاه آزادی برگزار شد و سرخپوشان تهرانی ۲ بر یک حریف خود را شکست دادند.
مهمترین اتفاق این دیدار که جنجال زیادی درست کرد و زمینه انتقاد هواداران و بازیکنان پرسپولیس از داور این دیدار را فراهم کرد، صحنه‌ای بود که در دقیقه ۶۰ رخ داد و توپ با شانه محمدحسین کنعانی زادگان برخورد کرد اما داور اعلام پنالتی به سود فولاد کرد و شیمبا این توپ را به گل تبدیل کرد.
محمدحسین زاهدی فر در گفتگو با مهر در مورد این صحنه توضیح داد و گفت: « در صحنه‌ای که توپ به بدن بازیکن پرسپولیس برخورد کرد خطای دید باعث شد تشخیص پنالتی بدهم. توپ چند سانتیمتر با منطقه‌ای که می‌شود پنالتی اعلام کرد فاصله داشت اما به دلیل خطای دید بنده اعلام پنالتی کردم.»
زاهدی فر ادامه داد: « به خاطر این اشتباه که سهوی و به خاطر خطای دید بود از هواداران پرسپولیس عذرخواهی می‌کنم. خدا را شکر می‌کنم که این تصمیم در نتیجه بازی تاثیر زیادی نداشت اما به هر حال اشتباهی بود که باید به خاطرش عذرخواهی کنم.»
داور فوتبال ایران با اشاره اتفاقی که پیش از این در دیدار استقلال و سپاهان رخ داد و یک اشتباه از سوی وی ثبت شد گفت: « در همان بازی هم سهواً برخورد توپ به دست بازیکن سپاهان را ندیدم. همان زمان قصد داشتم مصاحبه کنم و از هواداران استقلال به خاطر آن اشتباه عذرخواهی کنم اما رئیس کمیته داوران اجازه مصاحبه نداد و ناچار شدم در حاشیه یکی از کلاس‌های داوری در حضور خبرنگاران از هواداران استقلال عذرخواهی کنم.»
محمدحسین زاهدی فر عنوان کرد: «هواداران استقلال و پرسپولیس و همه علاقمندان به فوتبال اطمینان داشته باشند که در قضاوت داوران هیچ عمدی نیست و صرفاً خطاهای انسانی است که منجر به بروز این اتفاقات می‌شود. با این حال وظیفه خودم دانستم که از هواداران استقلال و پرسپولیس مجدداً عذرخواهی کنم.»
وی در پایان تاکید کرد: « با اینکه این بار هم در مصاحبه کردن ممنوعیت داریم اما خودم در این مورد پاسخگوی کمیته داوران خواهم بود ولی لازم دانستم از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کنم.»

نکونام و پرسپولیس؛ همچنان روی عدد صفر

برای چهارمین بار متوالی جواد نکونام نتوانست در قامت سرمربی از سرخ‌پوشان امتیازی را کسب کند تا یک رکورد منفی را از خود به ثبت برساند.
تقابل گذشته پرسپولیس و فولاد، چهارمین رویارویی جواد نکونام در قامت سرمربی با سرخ‌پوشان پایتخت بود؛ وی در سه مصاف قبلی هیچ‌گاه نتوانسته بود امتیازی را مقابل پرسپولیس کسب کند و امیدوار بود بتواند به چهار ناکامی متوالی سرخ‌پوشان در لیگ برتر در کسب پیروزی ادامه بدهد و در این میان رکورد شخصی خود را نیز بهبود بخشد. اما روند بازی برخلاف آنچه نکونام می‌خواست پیش رفت و نیمه نخست با برتری شاگردان گل‌محمدی خاتمه پیدا کرد.
شکستی که باعث می‌شد تا همچنان طلسم نبردن‌های فولاد از خارج از فولاد آره‌نا ادامه‌دار باشد؛ با شروع نیمه دوم و اعلام پنالتی جنجالی به سود فولادی‌ها، گلزنی شیمبا نکونام را به کسب نتیجه از این مسابقه امیدوار کرد اما گلزنی نوراللهی باعث شد چهارمین شکست متوالی نکونام در مقابل سرخ‌پوشان پایتخت به عنوان سرمربی به ثبت برسد.
هم‌چنین شاگردان نکونام در کسب پیروزی خارج از خانه در لیگ بیستم نیز با شکست روز گذشته مقابل پرسپولیس ناکام مانده‌اند و باید دید این طلسم نبردن‌های دور از اهواز، چه زمانی برای شاگردان نکو به پایان خواهد رسید .

 

طعنه هاشمی‌نسب: لقب تیم خاص
برازنده پرسپولیس است

در حالی که پرسپولیسی‌ها به شدت به پنالتی اعلام شده علیه این تیم در بازی با فولاد خوزستان اعتراض دارند، مهدی هاشمی نسب مربی فولاد اعتقاد دیگری دارد و مدعی است که از پرسپولیس حمایت های ویژه ای می شود. او بعد از شکست فولاد مقابل پرسپولیس گفت:ما آمده بودیم بازی را ببریم و همه چیز را در شرایط عادی سنجیدیم. به توانایی تیممان اطمینان داشتیم و آمدیم گل خوردیم و بعد گل زدیم ولی بعضی وقت‌ها اتفاقاتی در فوتبال رخ می‌دهد که عجیب است. در ۱۱ هفته لیگ آقای زاهدی فر ۴ داوری برای تیم ما انجام داده است. در بازی با استقلال و نساجی پنالتی تیم ما را نگرفتند و در این بازی روی ۲ خطا گل خوردیم. قبول دارم شاید هیچ مشکلی هم در این خطاها وجود نداشت ولی واقعا سوت‌هایی زده شد که اصلا نمی‌شود در موردش حرف نزد. روی گل دومی که پرسپولیس زد اصلا خطایی صورت نگرفت که خطا گرفتند اما پرسپولیس به فینال آسیا رفته و به جای آنکه آنها ۵ روز یکبار بازی کنند ما ۵ روز یکبار بازی می‌کنیم. تمام برنامه ریزی به این شکل است که ببینند پرسپولیس کِی راحت است که می‌تواند بازی کند. یکسری مسائل دیگر هم اتفاق افتاده است، مثلا فیلمبردار صدا و سیما به داور چهارم و مربی حریف می‌گوید که پنالتی نبود، پنالتی نبود. چه حرفی باید بزنیم؟ مربی حریف به داور می‌گوید لباس فولاد مشکی است و به خاطر اینکه با لباس داور تداخل پیدا نکند باید کاور بپوشند، من نمی‌خواهم کاور بپوشم! واقعا کلمه خاص برازنده این تیم است که می‌گویند تیم خاص! ایراد ندارد من ۲۰ سال است که با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنم و تمام زندگی ام شده جنگ و جدل با برخی هواداران تیم خاص ولی ایرادی ندارد، از این به بعد هم ادامه بدهند.

 

پرسپولیس تنها مشتری مهدی ترابی نیست!

مهدی ترابی ستاره فصل قبل پرسپولیس که سهم زیادی در پوکر قهرمانی این تیم داشت در اقدامی عجیب قراردادش را با پرسپولیس فسخ و راهی العربی قطر شد. مهدی در تیم جدیدش شروع خوبی نداشت و عملکرد نامناسب و همچنین مصدومیت های پی در پی کار را برای او سخت کرد. مدیران العربی که حساب ویژه‌ای روی ترابی باز کرده بودند از عملکرد ستاره ایرانی خود ناراضی هستند و احتمال جدایی مهدی از العربی قبل از پایان فصل وجود دارد. استاد الدوحه قطر اعلام کرد مدیران باشگاه العربی قصد قطع همکاری با مهدی ترابی ستاره ایرانی خود را دارند.
مدیران العربی تصمیم قطعی به قطع همکاری با ترابی گرفته‌اند، تا با خالی کردن لیست خود یوسف المساکنی را جانشین ترابی کنند. در صورت جدایی ترابی یکی از گزینه های محتمل بازگشت پرسپولیس است. مدیران و کادر فنی این تیم از بازگشت مهدی استقبال می‌کنند ولی خود ترابی هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است. آنطور که شنیدیم پرسپولیس تنها مشتری ترابی نیست و دو تیم سپاهان و تراکتور هم به جدب این بازیکن علاقه دارند. حال باید دید در صورت ترک العربی مهدی از بین پرسپولیس،تراکتور یا سپاهان به کدام تیم می‌رود. هرچند یکی از گزینه‌های پیش روی مهدی این است که فوتبالش را در العربی ادامه دهد تا قراردادش را به طور کامل بگیرد ولی این کار در آستانه بازی‌های انتخابی جام جهانی قطعا او را از تیم ملی دور خواهد کرد و خود ترابی هم به همین دلیل ترجیح می‌دهد جایی باشد که بتواند بازی کند.