عوارض دریافتی از بیمه باید در مسیر کاهش تلفات و پیشگیری از حوادث هزینه شود
عوارض دریافتی از بیمه باید در مسیر کاهش تلفات و پیشگیری از حوادث هزینه شود

  دکتر غلامرضا سلیمانی در نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان صنعت بیمه و نایب رییس مجلس شورای اسلامی، ضمن اعلام این مطلب افزود: پذیرش ریسک بخش های تولیدی و خدماتی تنها بخشی از ماموریت های صنعت بیمه است و باید از منظر گسترش اشتغال، تولید ثروت و تزریق آرامش به جامعه نیز به فعالیت […]

 

دکتر غلامرضا سلیمانی در نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان صنعت بیمه و نایب رییس مجلس شورای اسلامی، ضمن اعلام این مطلب افزود: پذیرش ریسک بخش های تولیدی و خدماتی تنها بخشی از ماموریت های صنعت بیمه است و باید از منظر گسترش اشتغال، تولید ثروت و تزریق آرامش به جامعه نیز به فعالیت های آن توجه کنیم.
رییس کل بیمه مرکزی با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه در زمینه های گوناگون به ارائه آمار خدمات این صنعت در ایام کرونا پرداخت و تصریح کرد: صنعت بیمه نقش تاریخی خود را در بحران همه گیری ویروس کرونا به بهترین شکل ممکن ایفا کرده که نوعی اعتمادسازی را بین آحاد جامعه به دنبال داشته است.
وی از تاکید نهاد ناظر برای تسهیل امر بیمه گری در کشور سخن گفت و افزود: شرکت های بیمه در کنار ایفای مسئولیت های اجتماعی در ایام کرونایی، موضوع طراحی و عرضه بیمه نامه های متناسب با عوارض بیماری و پوشش خسارات ناشی از توقف کسب و کار را نیز با جدیت دنبال کرده است.
دکتر سلیمانی با اشاره به آسیب پذیری صنعت بیمه در برابر مقررات نامتناسب با مبانی این صنعت، خاطرنشان کرد: تقویت صنعت بیمه به مفهوم قدرتمندی نظام در تمامی عرصه هاست و ما از نهاد قانونگذار توقع داریم برای گسترش آرامش عمومی به حفظ آرامش این صنعت کمک کنند.
وی در همین راستا اظهار داشت: صنعتی که ماموریت آرامش بخشی را بر عهده دارد باید در فضایی ایمن و آرام به فعالیت بپردازد و مشکلات تحمیل شده تمرکز فعالان آن را بر هم نزند.
رییس شورای عالی بیمه موضوع افزایش بهره وری سرمایه های صنعت بیمه را با اهمیت توصیف کرد و افزود: حمایت جدی خانه ملت ازصنعت بیمه در مساله تصویب صندوق بیمه حوادث طبیعی می تواند دغدغه های دولت و مجلس را در هنگام وقوع حوادث طبیعی به حداقل برساند.
وی با قدردانی از حضور نایب رییس خانه ملت در این نشست از نگاه ویژه وی و همکارانشان به مقوله بیمه، ابراز امیدواری کرد که این تعامل به رشد فعالیت های این صنعت و رضایتمندی حداکثری بیمه گذاران منتهی شود.
بر اساس این گزارش در ادامه این نشست مدیران عامل چند شرکت بیمه ای به طرح برنامه ها، راهبردها و مشکلات صنعت بیمه پرداختند و دبیرکل سندیکای بیمه گران به نمایندگی از سایر مدیران عامل به طرح موضوعات روز صنعت بیمه پرداخت.