فولاد ۲- استقلال ۱؛  اولین شکست فکری در لیگ برتر با استقلال
فولاد ۲- استقلال ۱؛  اولین شکست فکری در لیگ برتر با استقلال

    شاگردان نکونام شکست مقابل آبی‌های پایتخت را با برتری عوض کردند و صاحب سه امتیاز شدند. به گزارش ورزش سه، فولاد خوزستان در هفته اول مهمان ذوب‌آهن بود و در حالی توانست به تساوی ۲ بر ۲ دست پیدا کند که تا ثانیه‌های پایانی در آستانه شکست قرار داشت، اما با یک پنالتی […]

 

 

شاگردان نکونام شکست مقابل آبی‌های پایتخت را با برتری عوض کردند و صاحب سه امتیاز شدند.
به گزارش ورزش سه، فولاد خوزستان در هفته اول مهمان ذوب‌آهن بود و در حالی توانست به تساوی ۲ بر ۲ دست پیدا کند که تا ثانیه‌های پایانی در آستانه شکست قرار داشت، اما با یک پنالتی جنجالی توانست صاحب یک امتیاز شود و اکنون مقابل استقلال قرار بگیرد و به دنبال کسب نخستین برد فصل باشد، اما در آن طرف آبی‌های پایتخت که در دیدار اخیرشان نمایش سراسر هجومی برابر مس رفسنجان ارائه داده و به برتری رسیدند، حالا می‌خواهند در یک مسابقه حساس از فولاد هم امتیاز بگیرند.
هفته دوم لیگ برتر؛ جمعه: ۹۹/۰۸/۳۰ ؛ ساعت ۱۶:۴۰
استادیوم: شهدای فولاد خوزستان/ بدون تماشاگر
داور: محمدحسین زاهدی‌فر/ کمک‌ها: فرهاد مروجی و جلیل شعرانی؛ داور چهارم: محمدرضا تارخ/ ناظر: ایرج نظری.

فولاد خوزستان
محسن فروزان، موسی کولی‌بالی، عارف آغاسی، صالح حردانی(۷۴- فرزاد جعفری)، مهران درخشان‌مهر، محمد آبشک، محمدزبیر نیک‌نفس(۲+۹۰- احمد عبدالله‌زاده)، آیاندا پاتوسی(۷۴- ساسان انصاری)، فرشاد احمدزاده(۶+۹۰- سینا شاه‌عباسی)، محمد قاسمی‌نژاد(۳+۹۰- سید محمد میری)، لوسیانو پریرا
سرمربی: جواد نکونام

استقلال تهران
سید حسین حسینی، عارف غلامی، محمدحسین مرادمند، وریا غفوری، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، فرشید باقری(۶+۹۰- متین کریم‌زاده)، آرش رضاوند(۶۹- محمد دانشگر)، فرشید اسماعیلی(۵+۹۰- بابک مرادی)، مهدی قایدی، امیرارسلان مطهری(۸۷- شیخ دیاباته)
سرمربی: محمود فکری

اخطار: فرشاد احمدزاده(۶۶) موسی کولی‌بالی(۷۹) مهران درخشان‌مهر(۸۳) محمد آبشک(۸۴) از فولاد
مسعود ریگی(۸۶) عارف غلامی(۸۶) محمدحسین مرادمند(۸۹) از استقلال

شرح گل
فولاد صفر – استقلال ۱ (دقیقه ۶۳: وریا غفوری): ضربه پنالتی وریا غفوری به سمت راست دروازه فولاد تبدیل به گل شد و استقلال را پیش انداخت.
فولاد ۱ – استقلال ۱ (دقیقه ۷۳: فرشاد احمدزاده): خطایی که پریرا در سمت راست محوطه جریمه استقلال گرفته بود را آیاندا پاتوسی با ارسال دقیق به مقابل دروازه فرستاد تا فرشاد احمدزاده با ضربه سر گل تساوی فولاد را به ثمر رساند.
فولاد ۲ – استقلال ۱ (دقیقه ۹۰: لوسیانو پریرا): پنالتی اعلام شده به سود فولاد را لوسیانو پریرا به مرکز دروازه استقلال زد تا گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

لحظات حساس
دقیقه ۱۹: قایدی پشت مدافعان فولاد صاحب توپ شد، اما نتوانست از موقعیت به دست آمده استفاده کند و شوت او پس از برخورد به پای آغاسی به کرنر رفت.
دقیقه ۲۰: ارسال فرشید اسماعیلی از روی کرنر سمت راست زمین و شوت روی پای ارسلان مطهری را زبیر نیک‌نفس از روی خط دروازه فولاد بیرون کشید تا استقلال به گل نرسد.
دقیقه ۳۵: شوت ناگهانی صالح حردانی از میانه زمین به شکل خطرناکی از کنار دروازه استقلال عبور کرد.
دقیقه ۴۱: نیک‌نفس از پشت محوطه جریمه استقلال شوت‌زنی کرد که ضربه او به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین برخورد کرد.
دقیقه ۶۲: میلیچ با پاس در عمق توپ را به مهدی قایدی رساند که خطای عارف آغاسی روی ستاره ریزنقش استقلال در محوطه جریمه فولاد موجب شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

در حاشیه
– محمدحسین مرادمند، مدافع استقلال تنها خرید جدید این تیم است که در ترکیب آبی‌ها مقابل فولاد حضور دارد.
– نام مجتبی نجاریان و ساسان انصاری، دو بازیکن فولاد که گفته می‌شد مبتلا به کرونا هستند، در فهرست این تیم مقابل استقلال دیده می‌شود.
– نام رشید مظاهری، متین کریم‌زاده، بابک مرادی و شیخ دیاباته برای نخستین بار در فهرست استقلال قرار گرفته که این بازیکنان کار را از روی نیمکت آغاز می‌کنند.
– سید احمد موسوی، مدافع راست جدید استقلال که بخاطر ابتلا به کرونا دور از تمرینات تیمش بود، امروز در لیست دیدار با فولاد حضور ندارد.
– در دقیقه ۲۰ خطای شدید پاتوسی روی میلیچ موجب شد تا زاهدی‌فر اعلام خطا کند، اما بازیکنان فولاد هم اعتراض شدیدی به داور داشتند.
– رجبی، مربی فولاد به دلیل محرومیت روی نیمکت این تیم برابر استقلال حضور ندارد.
– غبیشاوی، مربی فولاد در دقیقه ۳۹ بخاطر اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.
– سعید عزیزیان، مربی استقلال در دقیقه ۶۵ بخاطر اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.
– حسین کعبی، مربی فولاد در دقیقه ۸۶ بخاطر حضور در درگیری فیزیکی با کارت قرمز مواجه شد.
– در دقیقه ۸۸ دانشگر پس از برخورد به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین مصدوم شد و برای لحظاتی بیرون از زمین بود.