فکری، اولین اخطاری شهرآورد
فکری، اولین اخطاری شهرآورد

    محمود فکری به دلیل اعتراض به تصمیمات رضا کرمانشاهی، با کارت زرد این داور مواجه شد. نیمکت استقلال در نیمه نخست به تصمیمات رضا کرمانشاهی داور مسابقه معترض شدند و همین اعتراض باعث شد تا کرمانشاهی اولین کارت زرد دربی را از جیبش خارج کند. در دقیقه ۲۹ این دیدار، ارسلان مطهری صاحب […]

 

 

محمود فکری به دلیل اعتراض به تصمیمات رضا کرمانشاهی، با کارت زرد این داور مواجه شد.

نیمکت استقلال در نیمه نخست به تصمیمات رضا کرمانشاهی داور مسابقه معترض شدند و همین اعتراض باعث شد تا کرمانشاهی اولین کارت زرد دربی را از جیبش خارج کند.

در دقیقه ۲۹ این دیدار، ارسلان مطهری صاحب توپ شد و با عبور از سیدجلال حسینی، در حال شکل دهی یک حمله برای تیمش بود که مهاجم آبی پوشان توسط کاپیتان پرسپولیس سرنگون شد و کرمانشاهی نیز به نشانه خطا در سوت خود دمید ولی کارتی را به حسینی نشان نداد.

این مسئله با اعتراض شدید کادرفنی استقلال همراه شد. رضا کرمانشاهی که قبلا به عمران زاده تذکر جدی داده بود، برای دومین بار به کنار نیمکت استقلال آمد تا با یک کارت زرد محمود فکری سرمربی آبی پوشان را جریمه کند.

مسئله ای که با اعتراض های شدیدتر فکری همراه شد و پرویز مظلومی سرپرست استقلالی ها فکری را به آرامش دعوت کرد تا داور او را از روی نیمکت تیمش اخراج نکند.

 

ارسلان و دومین گل سریع تاریخ دربی

 

گل ارسلان مطهری در دقیقه دو، دومین گل سریع تاریخ شهرآوردهای استقلال و پرسپولیس است.

شهرآورد نود و چهارم، یکی از زیباترین بازی های استقلال و پرسپولیس بوده است. دیداری که خیلی سریع با حمله استقلالی ها آغاز شد و آنها به گل رسیدند.

حرکت خوب ارسلان مطهری و سماجت این بازیکن برای تصاحب توپ، باعث شد تا کمال کامیابی نیا درون محوطه جریمه مرتکب اشتباه شود و مطهری با یک ضربه دیدنی توپ را به کنج دروازه حامد لک فرستاد و این دروازه بان کاری جز نظاره کردن این گل نتوانست انجام دهد.

در حالیکه تنها یک دقیقه و ۷ ثانیه از بازی گذشته بود، ارسلان مطهری موفق شد دروازه پرسپولیس را باز کند تا دومین گل سریع تاریخ شهرآوردهای استقلال و پرسپولیس به ثمر برسد.

رکورد سریعترین گل شهرآوردهای تهران متعلق به علی سامره است. این بازیکن در دربی شماره ۵۴ که در شهر تبریز برگزار شد، در ثانیه ۴۹ موفق شد دروازه داوود فنایی را باز کند که اتفاقا آن گل نیز روی اشتباه یحیی گل محمدی سرمربی امروز پرسپولیس به ثمر رسید.

از دیگر گل های سریعی که در تاریخ لیگ برتر به ثمر رسیده است، می توان به گل دقیقه دوم حسین کلانی در هفتمین دربی دو تیم و گل های دقیقه ۳ محمدرضا عادلخانی در دربی ۱۲، مهدی هاشمی نسب در دربی ۴۶، داوود سیدعباسی در دربی ۵۷، امید روانخواه در دربی ۶۵ و گل دقیقه ۴ مهدی قایدی در آخرین دربی دو تیم در جام حذفی اشاره کرد.

 

رشید هم حقوقی تراکتور را برد، هم مالی!

با انتشار جزئیات رأی صادره از سوی کمیته استیناف درباره پرونده سنگربان استقلال با باشگاه سابق خود، حالا باشگاه تراکتور باید بدهی خود به مظاهری را هم پرداخت کند.

سایت رسمی فدراسیون فوتبال به نقل از کمیته استیناف اعلام کرد که محمدرشید مظاهری دروازه‌بان تیم استقلال پرونده در حال بررسی ندارد و رسیدگی به پرونده‌های مطروحه او نیز خاتمه پیدا کرده و رأی آن صادر شده است؛ دو پرونده شکایت باشگاه تراکتور از مظاهری درباره انتقال غیرقانونی او به استقلال که با مستندات ارائه شده از سوی دروازه‌بان جدید آبی‌ها رأی پرونده نیز علیه تراکتور صادر شد.

براساس آن‌چه از سوی کمیته استیناف درباره دو پرونده مظاهری اعلام شده، در حکم نهایی سنگربان تیم استقلال برنده هر دو پرونده بوده است؛ ضمن آن‌که در رأی کمیته استیناف این‌طور آمده که باشگاه تراکتور باید ۵۶۰ میلیون تومان به عنوان طلب به محمدرشید مظاهری پرداخت کند. هم‌چنین فسخ یکطرفه مظاهری از سوی کمیته استیناف تایید شد و باشگاه تراکتور نمی‌تواند ادعایی در خصوص جدایی رشید داشته باشد.

پرونده‌ای که مدیران تراکتور امید زیادی به پیروزی در آن داشتند اما حالا هم در حوزه مسائل حقوقی برای تراکتوری‌ها شکست در این پرونده رقم خورد و هم به لحاظ مالی آن‌ها به پرداخت ۵۶۰ میلیون محکوم شدند؛ موضوعی که بدون‌شک با واکنش مدیران باشگاه تراکتور هم همراه خواهد بود و باید دید آن‌ها در قبال رأی صادره از سوی کمیته استیناف، چه موضعی را از خود نشان می‌دهند.

 

 

شکوری: پرسپولیسی بودنم را مخفی نمی‌کنم

 

معاون باشگاه پرسپولیس در آستانه دربی به دنبال ایجاد فضای آرام برای کاهش التهاب چند روز اخیر است.

ابراهیم شکوری، معاون اجرایی و سخنگوی باشگاه پرسپولیس که طی روزهای اخیر موضع تندی علیه استقلال و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته داشت و حتی به جنجال با مدیران رقیب سنتی در کری‌ها نیز ورود کرده بود، اکنون در پیامی دوباره در آستانه این بازی به دنبال این است تا فضای آرامی را شکل داده تا تیمش به موفقیت در این بازی دست یابد.

شکوری در پیام خود با قرار دادن تصویری در کنار فرهاد مجیدی، اسطوره باشگاه رقیب اینطور نوشته است: دربی همواره حساس بوده و هست .

رقیب سنتی پرسپولیس، استقلال است و احترام به همه رقبا ، سرلوحه  امور بوده است  و خدا را شکر این احترام متقابل است .

هرگز نمیشود پرسپولیسی بودن را مخفی کرد و شرایط بازیگری حرفه ای فوتبال و مدیریت در تیمهای بزرگ با مدیریت در فدراسیون فوتبال کاملا متفاوت است ودر جایگاه مدیریت باشگاه ،میبایست از منافع و حقوق تیم خود دفاع کرد زیرا این خواسته هواداران است ،

اما مدیریت در فدراسیون فوتبال و بخصوص در جایگاه دبیر کلی مستلزم رعایت {{عدالت و مساوات }}است که خدا را شکر در این موارد سربلند بوده ام که شاهدان این امر بازیکنان ، مربیان و مدیران باشگاه‌های فوتبال هستند.

به استقبال یک دربی هیجان انگیز میرویم و امیدواریم شاهد یک بازی جذاب ، زیبا و جوانمردانه باشیم.

 

پاتوسی- احمدزاده؛ یکی می‌سازد

دیگری گل می‌زند!

دو هافبک بازیساز و خلاق فولاد خوزستان بار دیگر موفق شدند با همکاری یکدیگر در ترکیب فولاد برای تیم‌شان گلزنی کنند تا یک آمار جالب‌توجه از همکاری‌های خود در لیگ بیستم به ثمر برسانند.

فرشاد احمدزاده و آیاندا پاتوسی دو خرید زمستانی جواد نکونام در لیگ نوزدهم بودند که با تلاش مدیران باشگاه برای لیگ بیستم نیز در لیست فولاد حفظ شدند تا خیالِ نکو از خلاقیت میانه میدان تیمش با حضور هافبک‌های بازیساز سابق سرخابی پایتخت آسوده شود؛ احمدزاده و پاتوسی که در نیم فصل دوم لیگ نوزدهم به خوبی با یکدیگر هماهنگ شدند و در لیگ بیستم، این روند از سوی این دو مهره کلیدی ترکیب فولاد ادامه‌دار بود، کارنامه‌ای موفق تاکنون از خود به جای گذاشته‌اند.

تا جایی که روز گذشته فولاد توانست روی تبحر بازیسازی فرشاد احمدزاده و گلزنی آیاندا پاتوسی در دیدار حساس مقابل سپاهان به گل برسد؛ این چهارمین گلی بود که از زمان حضور احمدزاده و پاتوسی، روی خلاقیت و همکاری این دو بازیکن به نفع فولاد به ثمر می‌رسد. در واقع تاکنون پاتوسی دو بار توانسته احمدزاده را در موقعیت گلزنی قرار بدهد و بالعکس آن‌هم فرشاد احمدزاده دو پاس‌گل را برای آیاندا پاتوسی ارسال کرده است.

کارنامه‌ای که نشان می‌دهد نکونام توانسته از نبوغ دو هافبک تکنیکی، خلاق و بازیساز تیمش بهره ببرد؛ تا پایان هفته دهم لیگ بیستم، آیاندا پاتوسی و فرشاد احمدزاده هر کدام دو بار برای تیم‌شان گلزنی کرده‌اند و یکبار هم در قامت گلساز حاضر شده‌اند.