قشم آماده اجرای ابتکارها و طرح‌های نوین بیمه‌ای
قشم آماده اجرای ابتکارها و طرح‌های نوین بیمه‌ای

    سازمان منطقه آزاد قشم و بیمه ایران معین برای استفاده ساکنان و صاحبان کسب‌وکار این منطقه از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید بیمه‌نامه، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در آیین این مراسم گفت: مناطق آزاد بهترین موقعیت را برای اجرای ابتکارهای نوین بیمه‌ای در کشور دارند و منطقه […]

 

 

سازمان منطقه آزاد قشم و بیمه ایران معین برای استفاده ساکنان و صاحبان کسب‌وکار این منطقه از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید بیمه‌نامه، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در آیین این مراسم گفت: مناطق آزاد بهترین موقعیت را برای اجرای ابتکارهای نوین بیمه‌ای در کشور دارند و منطقه آزاد قشم آماده است به‌عنوان پایلوت مناطق آزاد، زمینه اجرای این ابتکارها را در قشم فراهم آورد. حمیدرضا مومنی اجرای طرح مهر را نقطه عطفی در فعالیت‌های بیمه ایران معین در قشم عنوان و تصریح کرد: شرکت‌های بیمه در بازار رقابت موظفند در عین گسترش خدمات خود، سرعت در جبران خسارت و تامین نیازهای بیمه‌شدگان را در دستور کار خود قرار دهند، چراکه در غیر این صورت از قافله رقابت بازمی‌مانند.
مومنی، فعالیت‌های اقتصادی و پایگاه‌های اجتماعی فعالان اقتصادی را در قشم بسیار متنوع خواند و گفت: هنر شرکت‌های بیمه در این جزیره باید این باشد که شرایطی در ارائه خدمات خود در نظر بگیرند تا همه با رضایت خاطر از این خدمات استفاده کنند.وی همچنین با اشاره به برخی فعالیت‌های بیمه‌ای در قشم تاکید کرد: هیچ شرکت بیمه‌ای نباید خارج از موازین و مقررات قانونی در این جزیره فعالیت کند و سازمان منطقه آزاد قشم اجازه نخواهد داد حقوق شرکت‌های بیمه‌ای که با رعایت قوانین در حال فعالیت و خدمت‌رسانی در جزیره هستند توسط نقض‌کنندگان قوانین و ضوابط پایمال شود.
همچنین در این مراسم، داریوش محمدی مدیرعامل بیمه ایران معین، توضیحاتی در خصوص جایگاه حقوقی، مالکیت، گستره توزیع شعب و شبکه فروش، وضعیت بازار و توانمندی‌های مالی این شرکت ارائه و با بیان اینکه تمرکز این شرکت صرفا بر مناطق آزاد کشور است، خواستار تفکیک جایگاه شرکت‌های بیمه‌ای تخصصی مناطق آزاد با سایر فعالان بیمه‌ای در منطقه آزاد قشم شد.
وی همچنین با اشاره به شرایط اقتصادی خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا بر ضرورت انطباق فعالیت‌های شرکت‌های بیمه با رفتارهای جدید مصرف‌کنندگان تاکید کرد و در این خصوص از اجرای طرحی برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه خرید بیمه‌نامه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.
مدیرعامل بیمه ایران معین گفت: این طرح برای نخستین بار است که در سطح مناطق آزاد و با همکاری نظام بانکی عملیاتی می‌شود تا مردم این مناطق در شرایط اقتصادی متاثر از کرونا بتوانند خدمات بیمه‌ای را با صرفه اقتصادی و آسان‌تر خریداری کرده و بیمه‌نامه‌ها به‌ویژه بیمه‌های اجباری از جمله بیمه شخص ثالث و سایر بیمه‌های موردنیاز از سبد خانوارها حذف نشود.
وی افزود: در این طرح، بیمه ایران معین امکان استفاده همه شهروندان و متقاضیان خرید بیمه‌نامه تا مبلغ یکصد میلیون ریال با بازپرداخت ۱۲ ماهه بدون مراجعه به بانک، بدون سود و کارمزد و از طریق مراجعه به نمایندگان و شعب شرکت را فراهم کرده است.
محمدی اظهار کرد: هیات‌مدیره بیمه ایران معین با درک شرایط اقتصادی مردم و در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی خود، امکان برخورداری عموم مردم جزیره قشم از طرح مهر را فراهم کرده و امیدواریم با این طرح، بخشی از مشکلات اقتصادی خانوارها و صاحبان کسب‌وکار این منطقه در حوزه بیمه مرتفع شود.