مجلس دانش‌آموزی، سیمای آینده مجلس شورای جمهوری اسلامی ایران است
مجلس دانش‌آموزی، سیمای آینده مجلس شورای جمهوری اسلامی ایران است

        رضا سهیلی‌فر، خبرنگار روزنامه جمله: مدیرکل آموزش و پرورش البرز در مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی گفت: پارلمان دانش‌آموزی زبان گویای نسل جوان و نوجوان است و توجه به این موضوع، رسالتی مهم محسوب می‌شود. سالار قاسمی با بیان اینکه مجلس دانش‌آموزی امروز ما سیمای آینده مجلس شورای جمهوری اسلامی […]

 

 

 

 

رضا سهیلی‌فر، خبرنگار روزنامه جمله:
مدیرکل آموزش و پرورش البرز در مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی گفت: پارلمان دانش‌آموزی زبان گویای نسل جوان و نوجوان است و توجه به این موضوع، رسالتی مهم محسوب می‌شود.
سالار قاسمی با بیان اینکه مجلس دانش‌آموزی امروز ما سیمای آینده مجلس شورای جمهوری اسلامی ایران و انقلاب آینده است و آموزش و پرورش امروز ما سیمای جامعه آینده ماست، اظهار کرد: امروز اگر مجلس دانش‌آموزی ما خلاق، پویا، کارشناسی، با احساس مسئولیت، جدی و پرکار باشد می‌تواند مطالبه‌گری کند
وی با بیان اینکه اگر مجلس دانش‌آموزی ما سوری و ظاهری بود، مطمئناً مجلس هم به همین شکل خواهد بود، گفت: اگر دانش‌آموزان این مسئله را جدی نگیرند و خود را باور نداشته باشند، حرف‌های احساسی بزنند و خیلی مطالعه نداشته باشند در واقع مجلس دانش‌آموزی با کیفیتی نخواهد بود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز خطاب به دانش‌آموزان گفت: برای اینکه یک مجلس دانش‌آموزی خوب داشته باشیم باید آگاه، اهل مطالعه، تحقیق و پژوهش باشید چرا که افراد آگاه می‌توانند تصمیمات خوبی بگیرند تا زمانی که نتوانید تحقیق و مطالعه کنید نمی‌توانید حرف دقیق یا کارشناسی بزنید.
قاسمی با بیان اینکه مجلس دانش‌آموزی آینده دانش‌آموزان هستند، اظهار کرد: این مجلس مطالبه‌گر است و مشکلات و مسائل دانش‌آموزان را منتقل می‌کند.
وی با اشاره اهمیت مجلس شورای اسلامی و مجلس دانش‌آموزی برای تأمین مسئولیت پذیری، تربیت سیاسی و تربیت اجتماعی، اظهار کرد: مجلس دانش‌آموزی باید مدبر باشد یعنی فعالیت علمی، عالمانه و کارشناسی انجام دهد، در مجلس شورای اسلامی باید از سخن بیهوده پرهیز شود و عواقب حرف خود را بسنجید و بدانید که این حرف در جامعه بین‌المللی ما چه اثر مثبت و منفی خواهد داشت. مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه اگر دانش‌آموزان خودشان را باور داشته باشند، یقیناً مسئولین هم مسئولیت امور را به آنها خواهند سپرد، گفت: اگر خودتان را به درستی بشناسید و بدانید که عیار شما چقدر است قطعا پیشرفت خواهید کرد.
وی با بیان اینکه فلسفه بحث مجلس دانش‌آموزی و مجلس شورای اسلامی پارلمان دانش‌آموزی این است که به معنای واقعی در همین دوران دانش‌آموزی تمرین مردم‌سالاری دینی داشته باشیم، چرا که مردم ولی نعمتان ما هستند، خاطر نشان کرد: پارلمان باید زبان گویای نسل جوان، نوجوان و آینده این جامعه باشد.
قاسمی با اشاره به اینکه به گفته وزیر آموزش و پرورش استان البرز در تمام شاخصه‌های کیفی سر آمد است، گفت: شما دانش‌آموزان در تمامی شاخص‌ها می‌توانید در استان برتر باشید باید قدر و ارزش این جایگاه را بدانید و سعی کنید که بیش از پیش در استان بدرخشید.
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه دانش‌آموزان سرمایه‌های واقعی کشور، نظام و آینده جامعه هستند و آینده جامعه ما در گرو درخشش آنها است، افزود: دانش‌آموزان باید در تحصیل و تهذیب کوشا باشند: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به روح و رویکرد جوانان و نوجوانان پرداخته‌اند و این امر وظیفه و مسئولیت دانش‌آموزان و به خصوص مجلس دانش‌آموزی را سنگین‌تر می‌کند.