مذاکرات مرزی لبنان و اسرائیل به بن بست رسید
مذاکرات مرزی لبنان و اسرائیل به بن بست رسید

    روزنامه اسرائیل الیوم نوشت، مذاکرات غیر مستقیم میان لبنان و رژیم صهیونیستی درخصوص ترسیم مرزهای دریایی به بن بست رسیده است. این روزنامه نوشت، در پی عدم پیشرفت در مذاکرات میان لبنان و رژیم صهیونیستی پیرامون ترسیم مرزهای دریایی، کلکل میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و یووال اشتاینتس، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی علنا […]

 

 

روزنامه اسرائیل الیوم نوشت، مذاکرات غیر مستقیم میان لبنان و رژیم صهیونیستی درخصوص ترسیم مرزهای دریایی به بن بست رسیده است.
این روزنامه نوشت، در پی عدم پیشرفت در مذاکرات میان لبنان و رژیم صهیونیستی پیرامون ترسیم مرزهای دریایی، کلکل میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و یووال اشتاینتس، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی علنا شروع شد.
به نوشته این روزنامه، در صفحه توییتری میشل عون آمده است که وی به هیئت فنی مسوول اداره مذاکرات غیر مستقیم گفته است که این مذاکرات براساس خطی که از خشکی در منطقه راس الناقوره آغاز می شود و تا دریا امتداد دارد، -مطابق با آنچه در توافقنامه پولیه-نیوکمپ (توافقنامه بین انگلیس و فرانسه در سال ۱۹۲۹) آمده است-، صورت می گیرد.
اسرائیل الیوم در ادامه نوشت، طبق گفته عون، این خط مرزی است که ارتش لبنان تعیین کرده است اما وزیر انرژی رژیم صهیونیستی فورا این مساله را رد کرد و در حساب شخصی خود در توییتر مدعی شد: لبنان مواضع متفاوتی اتخاذ کرده که با نقشه های قبلی که بیروت با آنها موافق بود، در تعارض است.

گمرک چین: حجم تجارت چین با عربستان و اسرائیل بیشتر از ایران است

آمار گمرک چین درباره مبادلات تجاری این کشور و ایران نشان می‌دهد مبادلات دو کشور با افت ۳۸.۵ درصدی مواجه شده و کمتر از مبادلات تجاری بین چین با عربستان و یا چین با اسرائيل است.
بر اساس این گزارش‌ها، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۰ میلادی، به ۱۱ میلیارد و ۱۹۰ میلیون دلار رسیده که حدود ۷ میلیارد دلار کمتر از دوره مشابه در سال قبل است.
این آمار همچنین نشان می‌دهد که صادرات ایران به این کشور در این دوره نسبت به دور مشابه پارسال بیش از ۵۸ درصد افت کرده و به ۴ میلیارد و ۵۷۰ میلیون دلار رسیده است. کاهش صادرات ایران به طور عمده مربوط به نفت بوده که متاثر تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران است. میانگین واردات روزانه نفت چین از ایران در ۹ ماه ابتدایی سال حدود ۷۹ هزار بشکه در روز بوده که نسبت به دور مشابه پارسال ۷۸ درصد کاهش یافته است. چین پیش از تحریم‌های آمریکا روزانه نزدیک ۷۰۰ هزار بشکه نفت از ایران دریافت می‌کرد./گروه سیاسی

حوثی‌ها از حمله موشکی جدید به آرامکو عربستان خبر دادند

نیروهای حوثی اعلام کردند که یک ایستگاه توزیع سوخت متعلق به شرکت نفت عربستان “آرامکو” را هدف حمله موشکی قرار داده‌اند. مقامات عربستان و مسئولان شرکت آرامکو تا کنون واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده‌اند.
خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۲۳ نوامبر (سوم آذر) در گزارشی از ریاض و دبی خبر از حمله موشکی جدید شورشیان حوثی داده است. نیروهای حوثی در جنگ با ائتلاف نظامی به رهبری رژیم سعودی از حمایت و پشتیبانی نظام اسلامی در ایران برخوردار هستند.
مسئولان عربستان تا لحظه انتشار این گزارش خبر حمله موشکی به تاسیسات نفتی آرامکو در جده را تایید نکرده‌اند. مسئولان آرامکو نیز این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.
سخنگوی نظامی نیروهای حوثی اعلام کرده است که هدف حمله موشکی این گروه، ایستگاه توزیع سوخت شرکت ملی نفت عربستان، آرامکو، در جده بوده است. یحیی سریع، سخنگوی نظامی نیروهای حوثی به مردم عربستان هشدار داده است که حملات موشکی به آن کشور ادامه دارد. سخنگوی نیروهای حوثی نوع موشک پرتاب شده را موشک “قدس ۲ بالدار” اعلام کرده است. یحیی سریع همچنین تصویری ماهواره‌ای از تاسیسات نفتی واقع در شمال جده منتشر کرده است. سخنگوی نیروهای حوثی در ادامه گفته است: «حمله بسیار دقیق صورت گرفته و آمبولانس‌ها و ماشین‌های آتش‌نشانی به سوی محل حمله در حرکت هستند.» این نخستین باری نیست که تاسیسات نفتی آرامکو هدف حملات موشکی قرار می‌گیرد./دویچه وله


بازداشت ۱۲ نفر از قوه قضاییه به اتهام گرفتن رشوه

عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در نشست شورای عالی قضایی گفت: در ماه های اخیر ۱۲ نفر از کارکنان دستگاه قضا در بخش‌های مختلف به اتهام ارتشاء دستگیر شده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین ۱۸ نفر از وکلایی که در بخش های مختلف قضایی برای اعمال نفوذ در پرونده‌ها با پرداخت رشوه تلاش می کردند بازداشت شدند و در همین زمینه یک کارچاق‎کن حرفه ای که به صورت علنی در مقابل یکی از مجموعه های قضایی فعالیت داشت، دستگیر شد./میزان