مرکزی
مرکزی

    مسئول موزه‌های استان مرکزی گفت: کاهش بازدید از موزه و افت درآمد بر روند نگهداری این اماکن اثرگذار است. رضا مظاهری با اشاره به کاهش حدود ۸۰ درصدی بازدیدکنندگان موزه‌های استان در طول ۶ ماهه اخیر، افزود: درآمد موزه‌ها از محل فروش بلیط است و مسلما با کاهش این حجم بازدیدکننده و کاهش […]

 

 

مسئول موزه‌های استان مرکزی گفت: کاهش بازدید از موزه و افت درآمد بر روند نگهداری این اماکن اثرگذار است. رضا مظاهری با اشاره به کاهش حدود ۸۰ درصدی بازدیدکنندگان موزه‌های استان در طول ۶ ماهه اخیر، افزود: درآمد موزه‌ها از محل فروش بلیط است و مسلما با کاهش این حجم بازدیدکننده و کاهش درآمدها روند نگهداری موزه‌ها نیز دچار اخلال می‌شود. وی تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های استان در طول یک سال را بالغ بر ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر دانست که عمده آن مربوط به اراک و موزه چهار فصل است.

 

زرند

رییس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی زرند از ثبت ملی «خانه چریک پیر” و تبدیل خانوک به عنوان پایلوت گردشگری انقلابی منطقه خبر داد. محمد اسلامی با اشاره به ویژگی‌های گردشگری انقلابی که از آن می‌توان به عنوان رشته جدید گردشگری نام برد، گفت: مدتهاست که ما برنامه‌ریزی خاصی برای آغاز یک حرکت جدید در گردشگری شهرستان زرند انجام داده‌ایم و باتوجه به ویژگی‌های خاصی که شهر خانوک دارد درصدد هستیم این شهر را به عنوان پایلوت گردشگری انقلابی قرار دهیم.

اردبیل

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل گفت:‌ «پنج موزه جدید به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اضافه شده که در روزهای آتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.» نادر فلاحی اظهار کرد: «از اقدامات شاخص در این مجموعه احیای بنای سردر عالی‌قاپو بود که فاز نخست آن سال گذشته اجرا شده و امسال شاهد اجرای فاز دوم آن خواهیم بود.» او از اجرای طرح رواق‌سازی در ضلع شمالی میدان عالی‌قاپو خبر داد و گفت: «اعتبارات مورد نیاز در این زمینه تأمین شده است.»