پرسپولیس ۲- فولاد ۱؛ دربی بِجا با احمد نور
پرسپولیس ۲- فولاد ۱؛ دربی بِجا با احمد نور

      احمد نوراللهی در دقیقه ۷۷ دروازه فولاد را باز کرد تا پرسپولیس را به دومین گل و آرامش برساند. پرسپولیس پس از چهار مساوی پیاپی در لیگ برتر مقابل نساجی، ذوب‌آهن، سپاهان و استقلال، اکنون در شرایطی مقابل فولاد خوزستان قرار گرفته که تنها کسب پیروزی می‌تواند گره‌گشای کار آنها برای رسیدن […]

 

 

 

احمد نوراللهی در دقیقه ۷۷ دروازه فولاد را باز کرد تا پرسپولیس را به دومین گل و آرامش برساند.
پرسپولیس پس از چهار مساوی پیاپی در لیگ برتر مقابل نساجی، ذوب‌آهن، سپاهان و استقلال، اکنون در شرایطی مقابل فولاد خوزستان قرار گرفته که تنها کسب پیروزی می‌تواند گره‌گشای کار آنها برای رسیدن به آرامش و اضافه شدن به جمع مدعیان باشد، اما سرخ‌پوشان پایتخت امروز کار دشواری برابر تیم سختکوش نکونام دارند چراکه فولادی‌ها نیز سعی دارند با برتری در این دیدار خود را در بالای جدول حفظ کنند و مثل هفته دوم که استقلال را شکست دادند، پرسپولیس را هم از پیش رو بردارند.

لحظات حساس
دقیقه ۳: شوت پاتوسی از پشت محوطه جریمه با اختلاف نسبتا کمی از بالای دروازه پرسپولیس رد شد.
دقیقه ۵: امیری با توپ‌گیری از صالح حردانی موقعیت خطرناکی به وجود آورد که شوت پای چپ او از مقابل دروازه فولاد عبور کرد.
دقیقه ۲۵: ارسال پاتوسی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین و ضربه پشت سر میری از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه ۲۷: سانتر زیبای پاتوسی و ضربه سر کولیبالی به تیرک افقی دروازه پرسپولیس اصابت کرد و در ریباند هم شوت شاه‌عباسی به تور کنار دروازه خورد و تبدیل به گل نشد
دقیقه ۵۱: پرسپولیس بهترین فرصت را داشت تا روی نفوذ پهلوان به گل برسد که شوت پای چپ او دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.
دقیقه ۵۶: شوت ناگهانی و راه دور میری دقت لازم را نداشت و به اوت رفت.
دقیقه ۵۷: شوت فنی فرشاد احمدزاده را حامد لک در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه ۵۸: ارسال دقیق حردانی از جناح راست و ضربه سر پریرا به تیرک عمودی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه ۶۰: ارسال کوتاه پاتوسی در داخل محوطه جریمه در شرایطی به کنعانی‌زادگان اصابت کرد که زاهدی‌فرد، داور مسابقه در تصمیمی بحث‌برانگیز در این صحنه به سود فولاد پنالتی گرفت و اعتقاد به خطای هند مدافع پرسپولیس داشت.
دقیقه ۶۸: نزدیک بود دروازه فولاد روی پرتاب اوت از سمت راست زمین و ضربه سر مهاجم پرسپولیس باز شود که حردانی توپ را از روی خط بیرون کشید.
دقیقه ۷۴: ارسال شاه‌عباسی و ضربه سر خطرناک پریرا را حامد لک و در ادامه سید جلال حسینی دفع کردند تا دروازه پرسپولیس برای دومین بار باز نشود.
دقیقه ۳+۹۰: اشتباه در خط دفاعی پرسپولیس نزدیک بود فولاد را به گل دوم برساند که ساسان انصاری در موقعیت تک به تک با لک توپ را به آسمان زد.

در حاشیه
– گل‌محمدی و نکونام قبل از شروع بازی با یکدیگر خوش و بش کردند.
– پرچم بزرگ پرسپولیس در جایگاه تماشاگرانی که روبه‌روی دوربین تلویزیونی است، دیده می‌شود.
– صدای ضبط شده تماشاگران پرسپولیس از شروع بازی پخش شد.
– دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی در ورزشگاه آزادی حضور دارد و بازی را از نزدیک تماشا می‌کند.
– در دقیقه ۳۶ شاه‌عباسی در زمان ورود به محوطه جریمه پرسپولیس پس از برخورد با نعمتی سرنگون شد که زاهدی‌فرد در این صحنه خطای مهاجم فولاد را گرفت.
– پس از اعلام خطای هند پنالتیِ محمدحسین کنعانی‌زادگان، این مدافع به شدت نسبت به تصمیم داور معترض شد و قسم می‌خورد که توپ به دست او برخورد نکرده است.
– اعتراضات کنعانی‌زادگان برای اعلام پنالتی به سود فولاد یک کارت زرد برای او به همراه داشت، اما این مدافع همچنان با فریادهای خود به تصمیم داور اعتراض کرد که موجب شد کریم باقری، مربی پرسپولیس به دهن او بزند تا با این شکل جلوی اخراج مدافع سرخ‌ها را بگیرد.
– یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در دقیقه ۶۵ بخاطر اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.
– زاهدی‌فر، داور مسابقه در دقیقه ۶۷ به مهدی هاشمی‌نسب، مربی فولاد و حمید مطهری، مربی پرسپولیس کارت زرد نشان داد.
– کنعانی‌زادگان پس از حرکت انفرادی در میانه زمین و خطایی که روی او اتفاق افتاد، با آسیب دیدگی از ناحیه کشاله ران پای چپ مواجه شد، نتوانست به بازی ادامه دهد و در دقیقه ۸۲ از زمین بیرون رفت.

۱۰ دقیقه با مدافعان غیرتخصصی برای حفظ برد پرسپولیس
سرمربی سرخ‌ها که دستش روی نیمکت برای جانشینی دو مدافع میانی تاثیرگذار تیمش کاملا خالی بود، در اقدامی پرریسک از احسان حسینی کم تجربه و آرمان رمضانی در این پست سود برد. احسان حسینی که علیرغم حضور چند ساله در پرسپولیس فرصت چندانی برای خودنمایی نداشته، در این بازی حساس و دقایق سرنوشت ساز در پست دفاع میانی حاضر شد و نکته عجیب تر اما حضور آرمان رمضانی در پست غیرتخصصی و دفاع میانی بود. یحیی برای اینکه مانع از سود بردن حریف در ارسال‌های مستقیم شود، آرمان رمضانی بلندقامت را در پست دفاع میانی به کار گرفت تا مانع از دستیابی شاگردان نکونام به هدف خود برای به تساوی کشاندن بازی در لحظات پایانی شود. رمضانی که در این فصل به عنوان مهاجم نتوانسته به درخشش مدنظر هواداران در این تیم دست یابد، اینبار به قصد دفاع و مانع گلزنی حریف لحظاتی پایانی را در ترکیب این تیم پشت سر گذاشت و در کنار احسان حسینی لحظاتی دلهره آور را برای حفظ نتیجه و برد این تیم بعد از چهار تساوی پیاپی پشت سر گذاشت و البته خوش شانس بود که در یک صحنه هم اشتباه مدافعان این تمی و ضربه ساسان انصاری، باعث به تساوی کشیده شدن بازی نشد.