کارگزار پرسپولیس: مشکل برانکو را رفع می‌کنیم
کارگزار پرسپولیس: مشکل برانکو را رفع می‌کنیم

    کارگزار پرسپولیس درصدد است بخش قابل توجهی از بدهی برانکو را جلوتراز تعهدش به باشگاه پرسپولیس پرداخت کند.اما برای پرداخت این پول شرطی دارد از جمله اینکه ارکان باشگاه همراهی بیشتری در زمینه اقتصادی و اهداف درآمدزایی با این کارگزار انجام دهد .شرطی که بنظر می رسد به دلیل برخی مشکلات فی مابین […]

 

 

کارگزار پرسپولیس درصدد است بخش قابل توجهی از بدهی برانکو را جلوتراز تعهدش به باشگاه پرسپولیس پرداخت کند.اما برای پرداخت این پول شرطی دارد از جمله اینکه ارکان باشگاه همراهی بیشتری در زمینه اقتصادی و اهداف درآمدزایی با این کارگزار انجام دهد .شرطی که بنظر می رسد به دلیل برخی مشکلات فی مابین دو طرف از سوی کارگزار مطرح شده است و حاصل عدم همراهی باشگاه با پروژه های کارگزار است.
به نظر می رسد این مساله تنها راه رسیدن پرسپولیس برای رسیدن به پول است.نماینده کارگزار اظهار نمود :«به هیچ وجه خارج از تفاهمات قبلی موضوعی را مطرح نکردیم و خواسته نا معقولی از باشگاه نداریم و تاکید داریم تا همکاری بیشتر از سوی باشگاه درخصوص اهداف درآمدزایی که به سود خود باشگاه است محقق شود، ما همواره تلاش کردیم در کنار باشگاه باشیم و هدفی جز ایجاد ساختار حرفه‌ای نداریم حتی ما برای گذر باشگاه از این مشکل مهم و رسیدن به ثبات میخواهیم وام بگیریم و تعهداتش را بسپاریم که پرسپولیس بتواند مشکلش را حل کند و خیال هواداران آسوده شود. دستیابی به این مهم بدون تعامل همه‌جانبه و بدون رسیدن به آرامش تیم ممکن نیست»
باید دید باشگاه به این خواسته تن خواهد داد تا با تفاهم بیشتر پرسپولیس از این گردنه سخت عبور کند.

 

تقابل منصوریان و رحمتی؛ به یاد خنده‌های ملکی!

قرعه کشی رقابت های لیگ برتر برگزار شد و در هفته نهم شاهد جدال تماشایی تیم های تراکتور و شهر خودرو خواهیم بود. آخرین خاطره مشترک از علیرضا منصوریان و مهدی رحمتی ، شب جنجالی برنامه نود با هنرنمایی ملکی عضور هیئت مدیره استقلال بود که تا مدت‌ها سوژه اول رسانه های ورزشی بود. رحمتی که با علیرضا منصوریان در تیم استقلال دچار مشکل شده بود روی خط برنامه نود آمد و حرف‌هایی علیه سرمربی خود عنوان داشت که سرانجام این قضایا استعفای منصوریان از تیم استقلال را در بر داشت.
اگر چه عده ای به رفتار رحمتی و برخوردش با سرمربی خود انتقاد داشتند اما این رحمتی بود که در نهایت در جدال با منصوریان پیروز لقب گرفت و در استقلال ماندنی شد. حالا چند سال پس از آن قضایا و در حالی که عادل فردوسی پور و برنامه نود دیگر روی آنتن نمی روند، این دو سرمربی و بازیکن سابق استقلال ، در کسوت سرمربی و در دو تیم مختلف به جدال با یکدیگر خواهند پرداخت. علیرغم آنکه در سال های اخیر همواره دیدارهای تراکتور و شهر خودرو زیبا و جنجالی بوده، اما مطمئنا جذاب ترین نکته ی بازی برخورد سرمربیان دو تیم با یکدیگر خواهد بود.

پول پرداخت شد؛ انتظار برای بازگشت دیاباته

بعد از حذف استقلال از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و پایان رویای آبی های بحران زده برای قهرمانی در قاره کهن یکی از مسائلی که موجب نگرانی هواداران این تیم شد، ماندن یا رفتن شیخ دیاباته بود.
مهاجم مالیایی استقلال که در لیگ نوزدهم عنوان آقای گلی را به دست آورد، بعد از دیدار با پاختاکور ازبکستان همراه آبی ها به تهران برنگشت و مستقیما در دوحه به فرانسه رفت تا در کنار خانواده اش باشد. دیاباته اگرچه یکسال دیگر با استقلال قرارداد دارد اما بندی در قرارداد او وجود دارد که در صورت تاخیر از پرداخت مطالبات از سوی باشگاه می تواند یک طرفه این قرارداد را فسخ کند.
دیاباته که از فصل گذشته فوتبال ایران مبلغ ۳۱۵ هزار دلار از استقلال طلب داشت، بعد از بازی با پاختاکور توسط مدیربرنامه‌هایش ایمیلی به باشگاه ارسال کرد و به مدیران ۱۰ روز فرصت داد تا طلبش را بپردازند و در این صورت به کارش در استقلال ادامه می‌دهد.
از اینرو مهلتی که دیاباته به استقلالی‌ها داده بود، فرداشب به پایان می‌رسد و مدیران باشگاه ۲۴ ساعت مهلت داشتند تا بدهی سنگین دیاباته را پرداخت کنند. به همین خاطر مدیران باشگاه امروز اقدام به موقعی انجام دادند و پول دیاباته را پرداخت کردند.
اسماعیل خلیل‌زاده رییس هیات مدیره باشگاه استقلال با اعلام خبر پرداخت پول به دیاباته در صفحه شخصی‌ خودش نوشت: «پول دیاباته پرداخت شد؛ در این مدت که باشگاه استقلال با چالش‌های بزرگی روبه رو بود، همه اعضای هیات مدیره و سرپرست باشگاه دست به دست هم دادیم تا با کاهش مشکلات هواداران را از نگرانی خارج کنیم. یکی از دغدغه های اصلی هواداران و درخواست آنها از من پرداخت پول شیخ دیاباته بود. امروز طلب دیاباته به مبلغ ۳۱۵ هزار دلار را پرداخت کردم و امیدوار هستم به ایران برگردد و در تمرینات شرکت کند.»
خلیل‌زاده در پایان پست اینستاگرامی خود آورده است:‌«هواداران استقلال، روی صحبتم با شما است، ما نیاز به حمایت داریم و مواظب خط‌دهی‌ها باشید. اینجا استقلال است، باشگاه بزرگی که باید خیلی از مشکلاتش حل شود اما به مرور زمان، نه در یک روز، دو روز. نه با حرف بلکه با عمل.»

 

پرسپولیس در تهران جشن قهرمانی می‌گیرد؟

پرسپولیسی ها که سال گذشته در دیدار با ذوب آهن جشن قهرمانی گرفتند و در بازی آخر مقابل سایپا با یک برد شیرین، فصل را به پایان رساندند، حالا دوباره فرصت تکرار جشن قهرمانی در پایتخت را به دست آورده اند.
در سال های اخیر سرخ ها اغلب پیش از پایان هفته سی ام قهرمانی را قطعی می‌کردند و حالا اگر چنین اتفاقی رخ دهد، باتوجه به سه میزبانی در چهارهفته پایانی، می‌توانند در تهران جام را بالای سر ببرند. سال پیش این اتفاق در بازی با ذوب آهن رخ داد اما در لیگ هجدهم، شهرستان جم بود که میزبان بازی قهرمانی شد.
این بار سرخ ها در هفته بیست و هفتم رودرروی آلومینیوم اراک قرار می‌گیرند و سپس به مصاف ماشین سازی در تبریز می‌روند. جالب این که پرسپولیس در لیگ شانزدهم، در برابر همین ماشین سازی در تبریز قهرمانی اش را قطعی کرد. بعد از ماشین سازی نوبت به تقابل با تراکتور در ورزشگاه آزادی می‌رسد و در هفته آخر هم پیکان در شهر قدس میزبان شاگردان یحیی گل محمدی خواهد بود.
پرسپولیسی ها که با ۱۳ قهرمانی در لیگ ایران پرافتخارترین تیم این مسابقات به شمار می‌روند، امیدوارند در فصل جدید رقابت های لیگ برتر برای هفتمین بار قهرمان لیگ حرفه ای ایران شوند و فاصله خود با دیگر تیم ها را بیشتر کنند که البته باتوجه به رقبای پرتعداد کار آسانی نخواهد بود.