کهن شهر رباط کریم آبادتر از همیشه
کهن شهر رباط کریم آبادتر از همیشه

    محمد نصرالهی، خبرنگار روزنامه جمله: شهر رباط کریم در حال حاضر به کارگاه عمرانی تبدیل شده است،که بخشی از پروژه‌های این شهر را برایتان شرح می‌دهیم. ۱- احداث سوله مدیریت بحران شهرداری رباط کریم ادامه دارد شهردار رباط کریم با اشاره به ادامه عملیات احداث سوله مدیریت بحران شهرداری رباط کریم گفت: با […]

 

 

محمد نصرالهی، خبرنگار روزنامه جمله:

شهر رباط کریم در حال حاضر به کارگاه عمرانی تبدیل شده است،که بخشی از پروژه‌های این شهر را برایتان شرح می‌دهیم.
۱- احداث سوله مدیریت بحران شهرداری رباط کریم ادامه دارد
شهردار رباط کریم با اشاره به ادامه عملیات احداث سوله مدیریت بحران شهرداری رباط کریم گفت: با تلاش حوزه عمرانی این شهرداری، ادامه اجرای سنگ طبقه همکف قسمت اداری، اجرای ساندویچ پنل دیوار طبقه اول قسمت اداری، ادامه اجرای سکوی تماشاگران و ادامه تیغه‌ چینی طبقه اول در حال انجام است.
مهندس پارسا اظهار داشت: با توجه به تعدد زیاد بلایای طبیعی در کشور، احداث سوله‌های مدیریت بحران بسیار حائز اهمیت است تا در وقوع حوادث طبیعی محلی برای اسکان شهروندان محترم باشد.
شهردار رباط کریم با رضایت از نحوه احداث این سوله ادامه داد: فراهم کردن زیرساخت‌ها یکی از مسائلی است که برای شهرداری اهمیت بسیار بالایی دارد.
۲- طرح بهسازی و آسفالت معابر
شهردار رباط کریم از ادامه طرح زیرسازی و آسفالت معابر سطح شهر خبر داد و افزود: به همت حوزه عمرانی شهرداری رباط کریم، عملیات خاکبرداری وتسطیح  کوچه‌ای جدید الاحداث واقع در خیابان ولیعصر یکم انجام شد.
مهندس پارسا اظهار داشت: بخش قابل توجهي از اقدامات عمراني شهر رباط کریم مربوط به اجراي عمليات پياده‌روسازي، آسفالت‌ريزي و جدول‌گذاري معابر است.
شهردار رباط کریم ادامه داد: عمليات لكه‌‌گيري و آسفالت معابر شهر رباط کریم با هدف سهولت تردد شهروندان محترم، ارتقا كيفي، بهسازي معابر و مناسب‌ سازي محيط، سيما و منظر شهري اجرايي مي ‌شود.
وی در پایان عنوان کرد: اميدواريم با اجراي فعاليت‌هاي عمراني بتوانيم براي حل مشكلات و معضلات اين شهر گام‌هاي اساسي برداريم.
۳- احداث پارک بزرگ پردیس
شهردار رباط کریم از ادامه اجرای پروژه پارک بزرگ پردیس ملل خبر داد و گفت: پارک بزرگ پردیس ملل نه یک پارک شهری بلکه یک پارک منطقه‌ای است و این پروژه کاملا با دقت پیش می‌رود و تلاش می‌شود در کوتاه ترین زمان ممکن تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
مهندس پارسا با اشاره به ادامه عملیات جدول‌گذاری پیاده‌رو و نهر آب و مخلوط ریزی پیاده‌روهای پارک ملل گفت: شهرداری رباط کریم در راستای عمل به سیاست افزایش فضای سبز در سطح شهر، امسال برای توسعه فضای سبز در نقاط متعدد سطح شهر، برنامه‌ریزی و شروع به کار کرده است.
شهردار رباط کریم افزود: موازی با بحث گسترش و توسعه فضای سبز، اجرای نهضت آسفالت و جدول‌گذاری را نیز با جدیت تمام و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب در این فصل به صورت گسترده ای شروع کرده‌ایم.
۴- احداث پارک آبشناسان
شهردار رباط کریم از ادامه احداث فاز دوم پارک آبشناسان خبر داد و گفت: با تلاش حوزه عمرانی این شهرداری عملیات جدول‌گذاری در این پارک آغاز شده است و با شتاب در حال پیشروی است.
مهندس پارسا هدف از اجرای این پروژه را برنامه‌ریزی و ایجاد بسترهای لازم برای رفاه آسایش و تفریح شهروندان برشمرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته مبنی بر ضرورت توزیع متوازن و بهره‌‌مندی تمام شهروندان محترم از فضای سبز مناسب، تدابیری اتخاذ شده که با ایجاد پارک‌های مختلف در سطح منطقه و محلات مختلف خدمات شهری بطور یکسان در اختیار شهروندان قرار گیرد.
وی ابراز کرد: رویکرد مدیریت شهری احداث پارک و توسعه فضای سبز در محلات و مناطق محروم و کم برخوردار است که این مهم امسال با جدیت بیشتر پیگیری و مبنای برنامه‌ریزی در پروژه‌های آتی این سازمان خواهد بود.
گفتنی است با تکمیل این پروژه محیطی زیبا و دلنشین برای گردشگران منطقه‌ای، چشم اندازهای زیبا و متنوع برای شهروندان فراهم می‌شود و آنها می‌توانند برای گذراندن اوقات فراغت خود از این مکان استفاده کنند.
۵- احداث پروژه فاز دوم پارک ملل
عملیات اجرای پروژه فاز دوم پارک ملل در مساحت ۲۳۰۰۰ مترمربع جهت ارتقای سرانه‌های فضای سبز و تامین فضاهای تفرجگاهی سطح شهر از جمله پروژه‌های عمرانی شهرداری رباط کریم با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد است.
فضای سبز و تفرجگاهی  این پارک دارای امکاناتی نظیر مبلمان شهری، زمین بازی کودکان، پیست دوچرخه سواری، رینگ مخصوص پیاده‌روی، وسایل ورزشی، میزپینگ پنگ، میز شطرنج و … و ساختمان نمازخانه و سرویس بهداشتی عمومی برای استفاده شهروندان محترم است.
در فاز دوم این پروژه ۱۰ هزار مترسنگ چینی قلوه و  بیش از ۵ هزار متر مربع کف پوش موزائیک انجام شده است .
در فضای میانی این پارک یک کانال به به طول ۲۵۰ متر وجود دارد که سنگ چینی و کف سازی آن با سنگ مالن انجام شده است .
شایان ذکراست  به همت شهرداری رباط کریم فاز دوم پارک ملل در دهه فجر سالجاری آماده افتتاح و بهره‌برداری خواهد بود.
در ادامه به بخشی از پروژه‌های کهن شهر رباط کریم می‌پر دازیم: پیست دوچرخه سواری، کتابخانه آبشناسان، ساخت پارک خطی در کمربندی شهر، احداث ساختمان شورای اسلامی شهر، ساختمان خدمات شهری، اصلاح هندسی و جنگل کاری میدان الغدیر و میدان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و کتابخانه بازارک، پارک گل نرگس از دیگر پروژه‌های شهرداری بود که مورد بازید قرار گرفت.
با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها  بخش اعظمی از سرانه‌های فضای سبز و سرانه‌های فرهنگی و آموزشی و ورزشی سطح شهر ارتقاء می‌یابد و شهروندان محترم می‌توانند از مزایای این پروژه‌های عمرانی بهره‌برداری نمایند.
شایان ذکر است در حال حاضر کهن شهر رباط کریم تبدیل به یک کارگاه عمرانی بزرگ شده تا در دهه فجر سالجاری کام شهروندان و مردم شریف رباط کریم به واسطه افتتاح و تکمیل این پروژه‌ها شیرین گردد.