۷۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های جهش تولید همدان اختصاص یافت
۷۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های جهش تولید همدان اختصاص یافت

    همدان- خبرنگار روزنامه جمله معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت:۷۰۰میلیارد تومان اعتبار برای ۳۷ طرح در بخش صنعت، گردشگری، کشاورزی و خدمات در راستای تحقق شعار سال « جهش تولید « اختصاص یافته است. ظاهر پورمجاهد در جلسه بررسی طرح‌های جهش تولید اظهار کرد: این طرح‌ها بر اساس تفاهم‌نامه بین استاندار همدان […]

 

 

همدان- خبرنگار روزنامه جمله

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت:۷۰۰میلیارد تومان اعتبار برای ۳۷ طرح در بخش صنعت، گردشگری، کشاورزی و خدمات در راستای تحقق شعار سال « جهش تولید « اختصاص یافته است.
ظاهر پورمجاهد در جلسه بررسی طرح‌های جهش تولید اظهار کرد: این طرح‌ها بر اساس تفاهم‌نامه بین استاندار همدان و دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به این استان تامین اعتبار شده که بی‌تردید در افزایش تولید و تنوع صنایع، افزایش ظرفیت‌های اقامتی، توسعه کشت‌های گیاهان دارویی، تقویت خوراک دام و طیور و رونق انرژی خورشیدی اثرگذار هستند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: بخشی از این اعتبار به صورت تسهیلات و با سه درصد یارانه دولتی به طرح‌های در حال اجرا توسط بخش خصوصی پرداخت می‌شود.
پورمجاهد گفت: تلاش می‌کنیم بیشتر این طرح‌ها تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری برسد اما برخی از طرح‌ها آنقدر بزرگ هستند که در این مدت مرحله اول آنها تکمیل می‌شود. وی با بیان اینکه ۶۳ طرح جهش تولید در استان شناسایی شده است، افزود: بخشی از آنها طرح‌های زیربنایی است که پیش‌تر اقدامات لازم برای آنها صورت گرفته و برخی هم نیازمند تامین اعتبار برای تکمیل هستند و بعضی به مرحله‌ای رسیده‌اند که نیاز به تزریق منابع مالی جدید ندارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از بانک‌های استان خواست: در پرداخت این تسهیلات نهایت همکاری و تعامل را داشته باشند تا بتوانیم سرمایه ثابت و در گردش مورد نیاز طرح‌های جهش تولید را تامین کنیم.