مرد جوان پس از سقوط چند صدمتری به عمق دره‌ای در ارتفاعات کوهسار جان باخت. سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان این خبر گفت: ساعت ۲۱:۲۱ شب گذشته یک مورد حادثه سقوط به دره در ارتفاعات کوهسار به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد که بلافاصله گروه امداد و نجات ویژه کوهستان سازمان آتش‌نشانی (مستقر در ایستگاه […]

مرد جوان پس از سقوط چند صدمتری به عمق دره‌ای در ارتفاعات کوهسار جان باخت.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان این خبر گفت: ساعت ۲۱:۲۱ شب گذشته یک مورد حادثه سقوط به دره در ارتفاعات کوهسار به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد که بلافاصله گروه امداد و نجات ویژه کوهستان سازمان آتش‌نشانی (مستقر در ایستگاه ۷۴ بلوار کوهسار) به محل حادثه اعزام شدند.

سید جلال ملکی ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد دو مرد جوان حدوداً ۲۴ ساله، با موتورسیکلت، خود را به ارتفاعات رسانده و در مکانی، پس از توقف موتورسیکلت، به منظور کوه‌نوردی و صخره‌نوردی در تاریکی شب به ارتفاعات رفته بودند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از این افراد به گفته نفر دوم به پایین سقوط کرده و نفر دوم نیز در وضعیت بسیار خطرناک و نامتعادلی در ارتفاع بالا با شیب و عمق زیاد گرفتار و دچار ضعف جسمانی شده، قادر به حرکت نبود که آتش‌نشانان این فرد را پس از کمی جست‌وجو پیدا کرده و وی را به سلامت به ارتفاعات پایین‌تر انتقال دادند.

ملکی افزود: به گفته فرد نجات یافته، نفردوم از ارتفاعات بالا به عمق دره سقوط کرده بود؛ شیب دره به حدی بود که بدون تجهیزات و امکانات مخصوص امکان پایین رفتن وجود نداشت که آتش‌نشانان کار امداد را آغاز کردند همچنین از گروه نجات سازمان هلال‌احمر نیز تقاضای کمک شد و یک تیم از سازمان امداد و نجات هلال‌احمر به محل حادثه اعزام شده و هر دو تیم مشغول جست‌وجو شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تهران با اینکه گستره دره بسیار زیاد بود، تصریح کرد: علی‌رغم تجهیزات موجود، به دلیل تاریکی هوا و گستردگی سطح دره، جست‌وجو بسیار سخت بود اما تا ساعات میانی شب ادامه یافت تا اینکه تیمهای نجات به این نتیجه رسیدند جست‌وجو در تاریکی  شب دیگر میسر نیست، به همین دلیل دلیل یکی، دو ساعت عملیات متوقف شد و به محض روشن شدن هوا عملیات جست‌وجو مجدداً آغاز شد و آتش‌نشانان پس از چند ساعت موفق شدند فرد را میان صخره‌ها پیدا کند.

وی ادامه داد: به تایید عوامل اورژانس مشخص شد وی به علت صدمات وارده و سقوط ۳۰۰ تا ۴۰۰ متری به عمق دره جان باخته است که آتش‌نشانان وی را روی برانکارد مخصوص ثابت کرده اما با توجه به شیب زیاد دره، عملاً امکان بالا کشیدن وی به بالا، غیرممکن بود که آتش‌نشانان مسیر دره را به سمت جنوب و در حدود ۲ کیلومتر به صورت پیاده ادامه داده و در نهایت وی را به عوامل انتظامی و پزشکی قانونی تحویل دادند و عملیات پایان یافت.