آلودگی بصری تبلیغات شهری اصفهان
آلودگی بصری تبلیغات شهری اصفهان

  نصب بنرها و پوسترهای تبلیغاتی در سطح شهر اصفهان زیبایی بصری شهری را تحت تأثیر قرار داده و صدای فعالان و دوستداران محیط زیست در انتقاد به آسیب‌های اینگونه تبلیغات بلند شده است. دوستداران محیط زیست بر این باور هستند که اصفهان چالش‌های محیط‌زیستی زیادی دارد و نامزدهای شورای شهر با اینگونه تبلیغات مشکلات […]

 

نصب بنرها و پوسترهای تبلیغاتی در سطح شهر اصفهان زیبایی بصری شهری را تحت تأثیر قرار داده و صدای فعالان و دوستداران محیط زیست در انتقاد به آسیب‌های اینگونه تبلیغات بلند شده است. دوستداران محیط زیست بر این باور هستند که اصفهان چالش‌های محیط‌زیستی زیادی دارد و نامزدهای شورای شهر با اینگونه تبلیغات مشکلات را تشدید می‌کنند.
یکی از دوستدار محیط زیست معتقد است که تبلیغات کاغذی نامزدهای انتخاباتی نه تنها به سرمایه‌های طبیعی محیط زیستی کشور خسارت وارد می‌کند بلکه چهره شهر نامناسب و دگرگون می‌شود؛ حتی باقیمانده‌های چسب و کاغذ روی دیوارهای شهر تا مدت‌ها بعد از انتخابات آلودگی بصری ایجاد می‌کند.

آلودگی بصری تبلیغات شهری
این در حالی است که شیوه‌های مدرن‌تر و ارزان‌تری وجود دارد و امروزه بسیاری از مردم کشور از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و دسترسی آسان به اینترنت و فضای مجازی وجود دارد، داوطلبان انتخاباتی می‌توانند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، پادکست‌ها و کلیپ‌ها همه برنامه‌های تبلیغاتی خود را به سمع و نظر مردم برسانند.
درختان ناجی طبیعی هوا از آلودگی‌ها هستند و حتی اگر به ازای هر درختی که قطع می‌شود یک درخت کاشته شود باز نمی‌توان به وضعیت سابق بازگشت. همچنین جنگل‌ها و درختان زیستگاه بسیاری از جانداران هستند و وقتی درختان قطع می‌شوند این موجودات زیستگاه‌شان را از دست می‌دهد.

فقدان رزومه پربار در لیست‌های انتخاباتی
لیست‌های انتخاباتی شورای شهر در اصفهان برای اثبات خود به مردم دست به تبلیغات کاذب می‌کنند که تعداد بسیاری از تشکل‌های صوری از آنها حمایت کرده‌اند. از سوی دیگر اعضایی در لیست‌های انتخاباتی شورای شهر وجود دارد که حتی با یک رزومه مثبت و صرفاً با رانت و فامیل بازی وارد این لیست شده‌اند اما برخی از افراد با رزومه‌های درخشان و پربار که ایده‌های مؤثری را برای شهر دارند اما رانت آشنایی برای ورود به اینگونه لیست‌ها ندارند، از این قافله جا مانده‌اند. چه بسا اینگونه رفتارها و با ادعای انقلابی‌گری تصور و دیدگاه مردم به کشور و مسئولان جریحه‌دار می‌کنند و دیوار بی‌اعتمادی مردم را آجر به آجر بلندتر می‌کنند.
از سوی دیگر ستاد مرکزی حجت‌الاسلام رئیسی در استان اصفهان در خصوص ممنوعیت دخالت در تبلیغات نامزدهای انتخابات شورای شهر اطلاعیه داده است هیچ‌کدام از ستادهای اصلی و فرعی ایشان حق ورود به تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا را ندارند و هرگونه استفاده از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ستادهای سیدابراهیم رئیسی در استان اصفهان برای تبلیغ نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا چه به‌طور لیست و چه انفرادی، ممنوع است.
بازار داغ دیدارها و هم‌اندیشی‌ها
فضای مجازی و شبکه اجتماعی کلاب هوس به دلیل امکان بارگذاری صوت و گفت‌وگو بستری را برای مناظره بین نامزدهای انتخاباتی شورای شهر فراهم کرده که از این طریق توانایی و تخصص آنها مورد ارزیابی مردم قرار گیرد و حتی از هر دو جناح سیاسی در خصوص مسائل مهم شهری و آینده شهر به گفت‌وگو می‌پردازند.
همچنین بازار دیدارها و هم‌اندیشی‌ها در حمایت از نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری در شهر اصفهان البته با رعایت فاصله‌گذاری وپروتکل‌های بهداشتی داغ است که در روز ۲۴ خرداد سعید محمد در جمع حامیان سیدابراهیم رئیسی در مسجد سید اصفهان گفته است که اصفهان برای ما تنها یک استان نیست بلکه مظهر یک تمدن عظیم است.
وی با اشاره به فرصت‌های صنعتی و سرشار اصفهان، موقعیت‌های گردشگری بسیار فاخر، صنایع دستی، هنر، نیروهای جوان و نیز ذخایر کشاورزی ظرفیت‌های برجسته این استان گفت: باید دید چرا این فرصت‌ها به ارزش و ثروت برای این مردم تبدیل نمی‌شود. همچنین ژن خوب ملت، شهید حججی‌ها هستند نه کسانی که همه در خارج از کشور زندگی می‌کنند و پدرانشان نیز به‌دنبال دریافت گرین کارت برای پیوستن به آنان هستند.

ژن خوب ملت شهید حججی‌ها
فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) مدیران کشور را در دو دسته مدیران انقلابی و غیرانقلابی دسته‌بندی و اضافه کرد: مدیران انقلابی برآمده از مردم و گوش شنوای آن‌ها و تلاشگر در راه رفع مشکلاتشان و خادمان ملت هستند اما مدیران غیرانقلابی کاری به کار مردم ندارند و تنها به فکر منافع خود، خانواده و اطرافیانشان بوده و خائنان به ملت هستند.
محمد ادامه داد: در زمینه اخذ مالیات نیز عدالت رعایت نشده است و مالیات تنها از حقوق بگیران و تولیدکنندگان کسر می‌شود و واسطه‌گران و سلطان‌های کالاهای مختلف در کشور هیچ‌گونه مالیاتی پرداخت نمی‌کنند. امروز دولت سیزدهم روبه‌روی کوهی از موانع و مشکلات قرار گرفته است در صورتی که سال‌هاست مقام معظم رهبری به رفع موانع تأکید می‌کنند اما نه‌تنها دولتمردان این موانع را رفع نمی‌کنند بلکه با مقررات جدید قفل بر تولید می‌زنند که باعث بیکارتر شدن جوانان می‌شوند.

گره مشکلات در رفع فساد
وی افزود: اگر سیستم‌های کشور را عادلانه کنیم قشر محروم جامعه راضی خواهند شد و البته تمام نیازهای کشور از سیستم مالیات استانی درست قابل تأمین است بنابراین مراقب باشید شکاف بین افراد غنی و فقیر زیاد نشود. دولتمردان غرب‌زده تمام آمال و آرزوهایشان را در خارج از مرز ایران جست‌وجو می‌کنند در حالی که اگر به داخل کشور نیز بنگرند شاید فعالیت‌ها بهتر شود.
فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) تأکید کرد: تا معضل فساد دولتی حل نشود هیچ گره‌ای از مردم باز نمی‌شود. وادادگی، بی‌تحرکی و بی‌عملی مردم را دل‌زده و ناراحت کرده است، راه‌حل مشکلات اعتماد به نفس مردم است نه نگاه به بیگانگان چون کسانی که بین مردم نیستند درد مردم را هم نمی‌فهمند. ما می‌خواهیم دیوار بین دولت و مردم را از بین ببریم و دیوار بلند بی‌اعتمادی را که در کشور حاکم شده است نیز باید فرو بریزیم.

مشارکت بالا و افزایش قدرت مقابل زیاده‌خواهی‌ها
وی ادامه داد: آیت الله رئیسی امتحان خود را در قوه قضائیه و سمت‌های دیگر پس داده و تحولی را در قوه ایجاد کرده است، ما فساد ستیزی را در ایشان دیدیم و این یعنی در دولت آینده جایی برای دزدها و فساد نخواهد بود. امیدواریم تحولی که در قوه قضائیه ایجاد شد در دولت آینده نیز اجرا
شود.
محمد افزود: اگر دولت آینده با رأی حداقلی باشد توان قدرت در مقابل مشکلات، کوتاه کردن دست‌ها و زیاده‌خواهی افراد ندارد، پس نیازمند مشارکت حداکثری هستیم و همه را دعوت به رأی‌گیری کنید تا با این انتخاب که برای خود و آیندگان است حماسه‌ای رقم بخورد.