اتمام پروژه‌های سنواتی حوزه راه
اتمام پروژه‌های سنواتی حوزه راه

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باوجود شرایط جنگ اقتصادی این اراده را داشتیم که پروژه‌های سنواتی حوزه راه جمع شود، گفت: طول آزادراه‌ها از ۲۱۰۰ کیلومتر به ۳۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. محمد اسلامی در آئین افتتاح آزادراه خرم آباد- بروجرد در سخنانی ضمن تشکر از همه کسانی که در این پروژه زحمت کشیده‌اند، […]

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باوجود شرایط جنگ اقتصادی این اراده را داشتیم که پروژه‌های سنواتی حوزه راه جمع شود، گفت: طول آزادراه‌ها از ۲۱۰۰ کیلومتر به ۳۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.
محمد اسلامی در آئین افتتاح آزادراه خرم آباد- بروجرد در سخنانی ضمن تشکر از همه کسانی که در این پروژه زحمت کشیده‌اند، اظهار داشت: خیلی مهم است که در یک دوره زمانی که متعلق به یک دولت است، یک کار شروع شود و تمام شود.
وی با بیان اینکه در وزارت راه و شهرسازی در این مدت تمام تلاشمان این بود که پروژه‌های سنواتی را به اتمام برسانیم، تصریح کرد: کار طاقت فرسایی بود و به هر صورت با شرایط متأثر از جنگ اقتصادی و مزاحمت‌های دشمن، شرایط کرونا، کاهش درآمدهای ملی، تورم و افزایش هزینه‌ها مواجه بودیم؛ اما به لطف الهی این اراده را داشتیم که پروژه‌های سنواتی جمع شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: پروژه‌هایی که حداقل ۱۲ سال زمان برده بود و پروژه‌هایی که حدود ۳۰ سال طول کشیده بودند جمع شدند، منهای یکی دو پروژه دیگر که به افتتاح می‌رسانیم، تمام پروژه‌هایی که در حوزه زیرساخت و حمل و نقل در وزارت راه است ان شاء الله در چارچوب زمانی خودش به پیش می‌رود.
اسلامی در خصوص قسمت دیگر پروژه آزادراه خرم آباد- بروجرد- اراک گفت: اکیپ‌ها و موسساتی که کار می‌کردند منتقل می‌شوند به قطعه یک و ان شاء الله مجموعه قرارگاه خاتم پروژه اتصالی به آزادراه خرم آباد- پل زال را هم دستور بدهند تا مؤسسات دیگر ظرفیت‌ها را به کار بگیرند و این شریانی حیاتی و محور توسعه تکمیل شود و لرستان از این ظرفیت بتواند استفاده کند.
وی با بیان اینکه با همین همت دوستان تا چند هفته آینده، طول ظرفیت آزادراهی کشور ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و می‌کند، یعنی از ۲۱۰۰ کیلومتر در این دوره به ۳۱۰۰ کیلومتر می‌رسد؛ تصریح کرد: بزرگراه‌های کشور هم گسترش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص خسارات سیل لرستان و بازسازی خسارات اظهار داشت: مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرحوم علیرضا تابش فراتر از ظرفیت و مسئولیت خود مسائل را به عهده گرفتند و دیوارهای حایل در حریم رودخانه اجرا کردند و به مردم اطمینان خاطری دادند.
اسلامی ضمن تشکر از کارگران، مهندسان، تکنسین‌ها و همه نیروهایی که در پروژه آزادراه خرم آباد- بروجرد کار کرده‌اند، گفت: این اولین آزادراه ۶ خطه کشور است و آزادراه‌هایی که تاکنون ساخته‌ایم ۴ خطه بوده است؛ این مسیر ۶۷ کیلومتر طول دارد و در تسهیل تردد نقش بسزایی دارد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه آزادراه خرم‌آباد- بروجرد- اراک محور توسعه لرستان قلمداد می‌شود، گفت: این پروژه اولین آزادراه ۶ خطه کشور است.
اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه آزادراه خرم آباد- بروجرد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه افتتاح آزادراه خرم آباد- بروجرد را به مردم لرستان تبریک می گویم، اظهار داشت: از ۱۵ مردادماه با تکمیل کارهای باقی مانده‌ای که نیاز است این پروژه به بهره برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه موضع حائز اهمیت این است که این ۶۷ کیلومتر بالغ بر ۵ هزار میلیارد ارزش سرمایه گذاری دارد، تصریح کرد: این پروژه ۴۰ دقیقه مسیر را کوتاه می‌کند و با حذف گردنه‌های زاغه و رازان و چالان چولان یک مسیر امن و ایمن ایجاد می‌کند.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه آزادراه خرم آباد- بروجرد اولین آزادراه ۶ خطه است، تونل بزرگ سه کیلومتری ۶ خطه در آن ایجاد شده است و محور توسعه برای لرستان قلمداد می‌شود، یادآور شد: ادامه این آزادراه در مسیر بروجرد- اراک ۶۸ کیلومتر است و کنار گذری که به سمت جنوب می‌رود نیز ۴۰ کیلومتر است و در مجموع این ۱۰۸ کیلومتر پروژه باقی مانده نیز از سوی قرارگاه خاتم اجرا می‌شود.