احداث «پایانه حمل و نقل ریلی کالاهای اساسی» غرب کشور در استان کرمانشاه
احداث «پایانه حمل و نقل ریلی کالاهای اساسی» غرب کشور در استان کرمانشاه

  کرمانشاه – الهه فرهادی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از بهره برداری پایانه حمل ونقل ریلی کالاهای اساسی در آینده نزدیک خبر داد. ماشااله ارویسی در بازدید از این پروژه ارزشمند گفت: حمل و نقل ریلی همواره یکی از بهترین روش های جابجایی کالاهای اساسی از جمله گندم، برنج و آرد محسوب […]

 

کرمانشاه – الهه فرهادی
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از بهره برداری پایانه حمل ونقل ریلی کالاهای اساسی در آینده نزدیک خبر داد.
ماشااله ارویسی در بازدید از این پروژه ارزشمند گفت: حمل و نقل ریلی همواره یکی از بهترین روش های جابجایی کالاهای اساسی از جمله گندم، برنج و آرد محسوب می شود و با پیوستن استان کرمانشاه به شبکه حمل و نقل ریلی کشور، حمل کالاهای اساسی از این طریق در دستور کار مسئولین کشوری و استانی قرار گرفت.
ارویسی اظهارداشت: استان کرمانشاه به عنوان یکی از قطبهای تولید گندم در کشور با برنامه حمل ابلاغی از شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، سالانه مکلف به حمل بیش از ۲۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز مصرف داخل استان به استان های مقصد از جمله تهران، البرز، استان های نوار شمالی کشور، اصفهان، یزد، سیستان و بلوچستان، بوشهر، قم و…. می باشد که این امر خود باعث تحمیل هزینه های گزاف حمل و نقل جاده ای بر دوش دولت می گردید که با احداث این پایانه حمل و نقل ریلی در شهرک صنعتی فرامان شهرستان کرمانشاه در بسیاری از هزینه‌ها، صرفه جویی قابل توجهی را شاهد خواهیم بود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همچنین با اشاره به هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق افزود: این پایانه حمل و نقل ریلی می تواند نقش مهم و اساسی را در صادرات و واردات کالاهای اساسی بویژه در صادرات آرد به کشور عراق ایفا نماید.
وی ظرفیت سیلوهای این پایانه را ۵۰۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: این پروژه در ۲ فاز اجرایی و با همکاری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی به بهربرداری می رسد که فاز اول آن به ظرفیت ۱۰۰۰ تن آماده بهره برداری می باشد و در آینده نزدیک با حضور مسئولین شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و مسئولان استانی افتتاح خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به دیگر مزایای راه اندازی این پایانه حمل و نقل ترانزیتی از جمله امنیت بالا، کاهش مصرف انرژی، حفاظت از محیط زیست، امکان ترانزیت گسترده کالا بین ایران و عراق، امکان حمل کالاهای اساسی از بندر به مقصد کرمانشاه و…. ابراز امیدواری کرد: بزودی شاهد توسعه این پایانه ریلی و کمک به شکوفایی هرچه بیشتر اقتصادی استان خواهیم بود.

همکاری شبکه تعاونی روستایی استان کرمانشاه
در بازار الکترونیکی پست
کرمانشاه – الهه فرهادی
مدیرکل پست استان کرمانشاه با مدیر سازمان تعاون روستایی در محل دفتر سازمان تعاون روستایی در خصوص بازار الکترونیکی پست دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار فتاح؛ مدیرکل پست استان خواهان همکاری شبکه تعاونی های روستایی در استفاده از سامانه بازار الکترونیکی محصولات شرکت ملی پست گردید.
در ادامه صفایی؛ مدیر تعاون روستایی استان ضمن استقبال از طرح مذکور خواهان انعقاد تفاهم نامه با شرکت پست در جهت استفاده شبکه تعاونی های روستایی استان از این بازار الکترونیکی شد.
مدیر تعاون روستایی استان در این دیدار اظهارداشت: بر اساس بند ۵ اساسنامه شرکت های تعاونی روستایی که همان تامین نیازمندی‌های اعضا میباشد در صورت تحقق تفاهم نامه با شرکت پست، روستاییان و کشاورزان میتوانند از طریق سامانه ای که شرکت پست در اختیار شبکه تعاونی های روستایی قرار می دهد نیازمندی‌های خود را در قالب خرید کالا و همچنین فروش محصولات تولیدی و کشاورزی تامین نمایند.
این مقام مسئول در حوزه جهاد کشاورزی استان خاطر نشان نمود: با توجه به ظرفیت بالای شرکت پست و وجود سامانه بازار الکترونیکی شرکت ملی پست ایران می توان محصولات تولید شده در سطح روستاها را توسط تشکل های زیر پوشش تعاون روستایی به بازار مصرف کل کشور ارسال کرد.

 

نشست معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران
نشست مشورتی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و معاونین فرهنگی و دانشجویی،  توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی و تحقیقات و فناوری، مدیرفرهنگی، فوق برنامه و توسعه فعالیت‌های قرآنی و مدیر دانشجویی دانشگاه در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

 

 

شهردار گرگان:
مشکل تله کابین گرگان را با تعامل دیگر دستگاه‌ها حل می‌کنیم
شهردار گرگان گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا پروژه‌های تله کابین و شهربازی گرگان که خواسته مردم است، محقق شود.
محمدرضا سبطی، در آیین معارفه خود، اظهارکرد: نظم اداری و شهری بسیار مهم است و همه چیز در همین دو اصل خلاصه می‌شود.
شهردار گرگان افزود: اولین اتفاق در شهر در نظامات اداری، مانع زدایی است و باید در زمینه صدور پروانه و مانند تسریع صورت گیرد.
وی با تاکید بر شفافیت، نوآوری و تحول اداری، ادامه داد: باید جلوی هزینه‌های بی‌مورد و اسراف گرفته شود.
سبطی گفت: شرایط سخت اقتصادی کشور، شهرداری‌ها را هم دچار مشکل کرده و باید برای هزینه کرد درآمدهای شهرداری پاسخگو باشیم.
شهردار گرگان اضافه کرد: باید تعریف پروژه‌ها درست باشد زیرا درآمدزایی به سختی انجام شده و اگر مکان سنجی پروژه‌ای درست نباشد، پول بیت المال اتلاف می‌شود.
طبق گفته سبطی پروژه‌ها باید کارشناسانه بوده و برای آینده شهر مفید باشد.
وی عنوان کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا پروژه‌های تله کابین و شهربازی که خواسته مردم است، محقق شود.
سبطی اظهار کرد: باید با تعامل با دیگر دستگاه‌ها مشکل تله کابین را حل کنیم. وی با بیان اینکه باید در حوزه مالی دقت بیشتری داشته باشیم، ادامه داد: ما وقتی برای تلف کردن نداریم و تمام ثانیه‌ها دارای ارزش است و باید هر روز کارنامه و پیشرفته قابل توجهی داشته باشیم.
سبطی بیان کرد: رمز موفقیت شهرداری در تعامل با شهروندان است و کمبود پرونده‌های حقوقی ملاک نمره دادن به شهرداری است لذا باید تلاش کنیم تا اعتماد شهروندان را جلب کنیم. وی همچنین به توجه به محلات کم درآمد و توسعه متوازن شهر و نگاه شهرسازی اسلامی تأکید کرد.