ارائه خدمات بانک ملی در ایام انتخابات تقویت می‌شود
ارائه خدمات بانک ملی در ایام انتخابات تقویت می‌شود

  همایش هزار نفره “تبیین اهداف ابلاغی و سیاست‌های اعتباری بانک ملی ایران در سال ۱۴۰۰” با حضور دکتر محمدرضا حسین زاده به صورت وبیناری برگزار شد. حسین زاده در این همایش که با حضور سیدفرید موسوی عضو هیات مدیره و معاون اعتباری و بانکداری شرکتی، حسن مونسان عضو هیات عامل و معاون شعب و […]

 

همایش هزار نفره “تبیین اهداف ابلاغی و سیاست‌های اعتباری بانک ملی ایران در سال ۱۴۰۰” با حضور دکتر محمدرضا حسین زاده به صورت وبیناری برگزار شد.
حسین زاده در این همایش که با حضور سیدفرید موسوی عضو هیات مدیره و معاون اعتباری و بانکداری شرکتی، حسن مونسان عضو هیات عامل و معاون شعب و محسن امین زارع عضو هیات عامل و معاون امور ارزی و بین الملل و روسای حوزه ها، شعب، مسئولان ادارات امور شعب و کارشناسان و مسوولان بخش اعتباری بانک ملی ایران برگزار شد، با اشاره به اهمیت ایام انتخابات و لزوم تسهیل امور مردم گفت: کارکنان بانک ملی ایران موظف هستند در این ایام بیش از پیش به مشتریان و مراجعه کنندگان، خدمات شایسته ارائه نمایند. وی با اشاره به اهمیت مشتری مداری تاکید کرد: کارکنان بانک ملی ایران باید تکریم مشتریان را سرلوحه امور خود قرار دهند و در سرعت و کیفیت ارائه خدمات به مشتریان در شبکه بانکی، نمونه باشند. مدیر عامل بانک ملی ایران ادامه داد: توقع و انتظار من این است که روسای ادارت کل به طور مستمر با مجموعه‌های تحت مدیریت خود ارتباط مستحکمی داشته باشند و از خواسته ها و نظرات کارکنان مطلع شوند و مشکلات آنها را در حد ممکن بر طرف نمایند. وی تاکید کرد: چنین ارتباطی موجب تقویت روحیه کارکنان و ارتقای سطح بهره‌وری آنها و پیشبرد بهتر امور می‌شود.
حسین زاده افزود: مهم ترین شاخصه در انتصابات شایسته سالاری است و باید این عامل در همه انتصابات در سازمان نقش محوری داشته باشد.
مدیر عامل بانک ملی ایران با اشاره به این که همواره یکی از دغدغه هایم شرایط همکاران بانکدار است که سال ها توقف شغلی داشته اند تصریح کرد، برای رفع این مشکل اداره کل سرمایه انسانی در حال پیگیری مجوزی از سوی سازمان اداره استخدامی کشور است که در صورت تایید، این دسته از همکاران هر ۳ یا ۴ سال از مزایای یک ارتقای شغلی برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به اهمیت تبیین بسته سیاست های اعتباری بانک ملی ایران گفت: ابلاغ این سیاست به بخش های صف و ستاد علاوه بر نظم در عملکرد، موجب ارتقای بازدهی در بخش اعتبارات شده است.
او افزود: از چند سال گذشته که این بسته های سیاستی ابلاغ می شوند شاهد بازخورد خوبی از سوی کارکنان صف و ستاد درباره کارآمدی آن هستیم.