ارسال ارز مورد نیاز واردکنندگان به اقصی نقاط دنیا
ارسال ارز مورد نیاز واردکنندگان به اقصی نقاط دنیا

  عضو هیات مدیره شرکت صرافی توسعه صادرات ایران، گفت: این شرکت می تواند ارز مورد نیاز واردکنندگان را با مناسب ترین قیمت از سامانه نیما تهیه و آن را به مقاصد مورد نظر واردکنندگان در اقصی نقاط دنیا ارسال کند. محمدعلی مناف زاده اظهار داشت: در شرایط خاص فعلی و محدودیت های موجود، صرافی […]

 

عضو هیات مدیره شرکت صرافی توسعه صادرات ایران، گفت: این شرکت می تواند ارز مورد نیاز واردکنندگان را با مناسب ترین قیمت از سامانه نیما تهیه و آن را به مقاصد مورد نظر واردکنندگان در اقصی نقاط دنیا ارسال کند.
محمدعلی مناف زاده اظهار داشت: در شرایط خاص فعلی و محدودیت های موجود، صرافی توسعه صادرات آمادگی دارد با برخورداری از شبکه کارگزاری گسترده، دغدغه فعالان صادراتی از حیث نقل و انتقال و دریافت ارز حاصل از صادرات با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن را رفع نماید.
وی گفت: صرافی توسعه صادرات ایران به عنوان یکی از نماینده های بانک مرکزی در حوزه دریافت اسکناس و رفع تعهد صادراتی، آن بخش ازفرایند رفع تعهد ارزی را که با دریافت اسکناس ممکن است را برای صادرکنندگان فراهم کرده است.
مناف زاده افزود: این ظرفیت را داریم تا در عراق و افغانستان و برخی دیگر از کشورهای همسایه ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان را به صورت اسکناس دریافت کرده و ما به ازای آن را در داخل کشور به وی تحویل دهیم و یا در حساب مشتری منظور کرده تا از این طریق با طی مراحل قانونی، تعهد ارزی صادرکننده ایفا گردد.
قائم مقام شرکت صرافی توسعه صادرات با اشاره به تاکید همیشگی مدیریت بانک توسعه صادرات ایران در خصوص رفع چالش تبادل ارزی و ارائه خدمت به مشتریان، گفت:
از آنجایی که کارمزد و حاشیه سود معاملات انجام شده برای این بانک در اولویت نیست، عمده تلاش ما در صرافی توسعه صادرات ارائه خدمات بانکی درمحدودیت های تحریمی به فعالان اقتصادی و به ویژه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران است.

مشارکت بانک ملی ایران در بزرگترین پارک آبی شمال غرب کشور
با مشارکت بانک ملی ایران مجتمع گردشگری هلیا پارک در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.
مراسم افتتاحیه مجتمع گردشگری هلیا پارک (بزرگ ترین پارک آبی شمال غرب کشور) با حضور علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عادل غلامی، رئیس اداره امور شعب استان آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار و حجت الاسلام و المسلمین تاج الدینی، نماینده مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان برگزار شد.
در این مراسم مونسان سرمایه گذاری مدیریت مجموعه پارک آبی را در زمینه توسعه گردشگری قابل ستایش عنوان کرد و از مشارکت بانک ملی ایران در این پروژه تقدیر نمود و توسعه بخش گردشگری را مستلزم حمایت همه جانبه از سوی تمامی دستگاه ها و نهادها دانست.
در ادامه این مراسم استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: تبریز در کنار جاذبه های تاریخی، فرهنگی و میراثی خود از وجود سرمایه گذاران قدرتمندی برخوردار است که در کنار نهادهای دولتی برای توسعه استان تلاش می کنند.
عادل غلامی، رئیس اداره امور شعب، نیز طی سخنانی به مشارکت ۵۱ درصدی بانک ملی ایران در مجموعه سرمایه گذاری پروژه مزبور در زمان تصویب مصوبه اشاره کرد و افزود: بانک ملی ایران در استان آذربایجان شرقی، از صنعت گردشگری استان حمایت ویژه ای داشته و آماده هر گونه همکاری با مراکز گردشگری و میراث فرهنگی می باشد.
سیروس علی اکبری، مدیر عامل و مالک مجموعه هلیا پارک، ضمن تقدیر از بانک ملی ایران به ارائه گزارشی از تاریخچه تاسیس پارک آبی پرداخت و از مشارکت بانک ملی ایران استان در بخش های مختلف از جمله ساختمان، ماشین آلات و تاسیسات و … خبر داد.
پارک آبی بخش آقایان در ۱۰ هزار و ۲۰۰ مترمربع با ۶۰ نفر اشتغالزایی و بخش بانوان آن در هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع با ۵۵ نفر اشتغالزایی به بهره برداری رسید. هتل این مجموعه با ۳۳ هزار و ۷۰۰ مترمربع در مرحله اسکلت بندی دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده که تا سه سال آینده به بهره برداری می رسد.

بانک پارسیان در مسیر ساختن ایرانی آباد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات می گوید: معمولا تهران و سایر کلانشهرهای بزرگ سهم بیشتری از تسهیلات بانکی را به خود اختصاص می دهند، اما بانک پارسیان این سنت را شکسته است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات می گوید: معمولا تهران و سایرکلان شهرهای بزرگ سهم بیشتری از تسهیلات بانکی را به خود اختصاص می دهند، اما بانک پارسیان این سنت را شکسته و اولویت اصلی خود را روی حمایت از دهک های پایین درآمدی و مناطق محروم قرار داده است. ادامه این روند می تواند ما را در داشتن ایرانی آباد یاری کند.
جعفرقادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب شعار سال تحت عنوان “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ” از سوی مقام معظم رهبری، با بیان اینکه رونق اشتغالزایی و تولید در مناطق محروم اهمیت بالایی دارد، ادامه داد : برخی از بانک ها در این حوزه عملکرد خوبی را ازخود نشان داده اند به عنوان مثال بانک پارسیان طی سال های گذشته عملکرد مطلوبی درحمایت از تولید و اشتغالزایی در مناطق محروم داشته است.
به گفته قادری، آمارهای اعلامی از رشد تسهیلات پرداختی بانک ها در سال گذشته خبر می دهد و این نشان می دهد که برخی از بانک ها حتی بیش از توان خود حامی بخش تولید بوده اند که باید قدردان آنها بود.
وی ادامه داد: البته مسئولین و نمایندگان مجلس باید تمام تلاش خود را برای کاهش تسهیلات تکلیفی به کار گیرند تا موجب منفی شدن تراز نامه بانک ها نشوند. نماینده مردم شیراز در گفت وگو با ” نسیم اقتصاد” همچنین نقش بانک ها در شرایط سخت کرونایی را مورد اشاره قرار داد و گفت : برآوردها نشان می‌دهد با شیوع کرونا در ایران ، مجموعه اصناف بخش عمده ای از فروش بالقوه خود را از دست داده‌اند. بدیهی است بار اصلی بخشی از این رکود به دوش بانک هاست چرا که بسیاری از واحدهای صنفی قادر به بازپرداخت تسهیلات دریافتی خود نبودند و نظام بانکی موظف به حمایت از کسب و کارهای متضرر از پاندمی کرونا هم بود.