استقلال مجیدی؛ صدر جدول را دوست ندارد؟!
استقلال مجیدی؛ صدر جدول را دوست ندارد؟!

استقلال شبیه به تیم هایی نتیجه می گیرد که رسیدن به صدرجدول را دوست ندارند استقلال مجیدی دوبار فرصت داشت تا اختلاف خود با دو تیم سپاهان و پرسپولیس را از بین ببرد اما هر بار آبی ها در کسب ۳ امتیاز بازی ناکام بودند. تیم پرسپولیس در ۲ هفته اخیر لیگ برتر برابر شهرخودرو […]

استقلال شبیه به تیم هایی نتیجه می گیرد که رسیدن به صدرجدول را دوست ندارند
استقلال مجیدی دوبار فرصت داشت تا اختلاف خود با دو تیم سپاهان و پرسپولیس را از بین ببرد اما هر بار آبی ها در کسب ۳ امتیاز بازی ناکام بودند.
تیم پرسپولیس در ۲ هفته اخیر لیگ برتر برابر شهرخودرو و سپاهان در کسب پیروزی ناکام بود و با توجه به اینکه سپاهان در کسب پیروزی برابر نفت مسجد سلیمان ناکام بود و برابر پرسپولیس به نتیجه تساوی رسید، اگر استقلال می توانست پیکان و ذوب آهن را شکست بدهد و با وجود دو بازی عقب افتاده اختلافش با صدرجدول را از بین برده بود.
با این حال استقلال در این بازی به یک نتیجه تساوی رسید و در یک بازی هم شکست خورد تا نه تنها اختلاف از بین نرود بلکه حالا آبی ها حتی اگر بتوانند در دو بازی عقب افتاده خود پیروز شوند، بازهم ۵ امتیاز با صدرجدول فاصله خواهند داشت.
اتفاق هایی که در این فصل در حال رخ دادن است شباهت زیادی به استقلال شفر در لیگ هجدهم دارد، جایی که این تیم دو بار فرصت صدرنشینی را داشت اما درست سر بزنگاه نتیجه های خود را واگذار می کرد تا در نهایت پرسپولیس جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
در این بین به نظر می رسد فرهاد مجیدی در مدت کوتاه حضورش در استقلال نتوانست حس برتری جویی را در بازیکنان تیمش بیدار کند، حسی که هر تیمی برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارد.
شهریار مغانلو؛ ناکام بزرگ میلیاردی در پرسپولیس!
شهریار مغانلو هم چنان در گلزنی برای پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر ناموفق بوده است
شهریار مغانلو به رغم تلاش زیادی که در خط حمله پرسپولیس از خود نشان می دهد، هنوز موفق نشده با پیراهن پرسپولیس در لیگ برتر گلزنی کند.
به گزارش آوای استقلال، شهریار مغانلو یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس در بازی شب گذشته پرسپولیس و سپاهان بود. او از تمام سایت های آنالیز نمره قبولی گرفت و نگاهی دوباره به بازی نیز نشان می دهد او در چند نوبت در آستانه گلزنی قرار داشت که با درخشش پیام نیازمند، پایش به گلزنی باز نشد.
مغانلو اگر چه بازی خوبی ارائه داد و حتی روی تک گل پرسپولیس در نصف جهان نیز تاثیر مستقیم داشت اما درنهایت موفق به گلزنی نشد تا هم چنان در انتظار اولین گلش با پیراهن پرسپولیس در لیگ برتر باشد.
حالا باید دید اولین گل مغانلو که با قرارداد چند میلیاردی تنها برای نیم فصل در لیگ برتر با پیراهن سرخ ظاهر شده، چه زمانی به ثمر خواهد رسید؟
پرسپولیس باز هم نتوانست بازی برده را حفظ کند
کل محمدی دوباره آچمز شد!
یحیی گل محمدی باز هم در یک بازی بزرگ دیگر موفق به حفظ پیروزی نشد
پرسپولیس در حالی مقابل سپاهان متوقف شد که از این تیم پیش بود و می توانست نتیجه را حفظ کند.
به گزارش آوای استقلال ، این برای اولین بار نیست که شاگردان گل محمدی نمی توانند پیروزی خود را حفظ کنند. طی ۱۵ ماهی که گل محمدی به عنوان سرمربی به نیمکت سرخ پوشان اضافه شده، این چندمین بار است که سرخ پوشان در یک بازی حساس از حریف خود پیش می افتند اما به خاطر تجمع در یک سوم میانی و خط دفاع به فاز دفاعی می روند و در نهایت آن قدر حریف خلق موقعیت می کند که گل می زند.
دلیل این اتفاق بی شک تغییر فاز تاکتیکی پرسپولیس است. پرسپولیس تا زمانی که گل نمی زند تمام تلاشش را برای گلزنی به کار می گیرد و تاکتیک های مختلف را برای گلزنی به کار می گیرد اما به محض گلزنی، همه چیز فراموش می شود و پرسپولیس به فاز دفاعی فرو می رود و به همین دلیل حریف آن قدر جلو می کشد و موقعیت ایجاد می کند تا در نهایت گل خورده را جبران کند.
نگاهی به دو بازی اخیر پرسپولیس مقابل استقلال نشان می دهد پرسپولیس دقیقا به همین دلیل بازی برده را از دست داده است. اتخاذ تصمیم های نامناسب بعد از گلزنی باعث شد پرسپولیس در بازی دربی برگشت و دربی حذفی با این که از حریف پیش افتاد اما آن قدر عقب کشید و حمله نکرد تا استقلالی ها از زمین و آسمان روی دروازه توپ ریختند و درنهایت نتیجه بازی را تغییر دادند.
این اتفاق در دیگر بازی های حساس هم رخ داده است. در بازی با اولسان که پرسولیس با گل مهدی عبدی پیش افتاد، آن قدر در لاک دفاعی فرو رفت و تیم حریف آن قدر فشار آورد که بازیکنان پرسپولیس زیر فشار زیاد دست به اشتباهات فردی زدند و باز هم نتیجه تغییر کرد.
به هر حال این اتفاق در فوتبال دنیا رخ می دهد که یک تیم در یک بازی آن قدر عقب می نشیند که در نهایت نتیجه تغییر می کند اما کمتر پیش آمده که یک تیم در چند بازی این اتفاق برایش رخ دهد. وقتی این اشتباهات چند بار پیاپی پشت هم و در بازی های بزرگ رخ می دهد این پالس را می فرستد که تیم دچار مشکل است و نمی تواند نتیجه را حفظ کند و مشکل بزرگ تر این است که هنوز کادر فنی هیچ برنامه ای برای تغییر این روند نداشته و پرسپولیس پس از این که با تاکتیکی هجومی به گل رسید، به یک باره عقب می نشیند و آن قدر در لاک دفاعی فرو می رود تا در نهایت نتیجه بازی تغییر کند.
باید منتظر بود و دید درنهایت آیا گل محمدی و دستیارانش فکری به حال این معضل خواهند کرد یا قرار است پرسپولیس هم چنان بازی های بزرگ را با این که پیش می افتد از دست بدهد.
۸۰ ثانیه، فاصله تساوی و شکست استقلال 
هشتاد ثانیه پیش از اینکه استقلال گل دوم را دریافت کند، ارسلان مطهری می توانست گل تساوی تیمش را به ثمر برساند.
استقلال در روزی که می توانست با برتری مقابل ذوب آهن از فرصتی که سپاهان و پرسپولیس در اختیارش قرار داده بودند استفاده کند، با شکستی بدموقع مقابل تیم انتهای جدولی ذوب آهن، شانس بزرگ رسیدن به دو رقیب اصلی خود را از دست داد.
آبی پوشان که با گلی زودهنگام غافلگیر شده بودند، در نیمه دوم فرصت های بیشمار گلزنی را از دست دادند. استقلال که در دقیقه ۶۰ روی شلیک مهارنشدنی میلاد جهانی گل دوم را دریافت کرد، ۸۰ ثانیه قبل تر فرصت به تساوی کشاندن بازی را داشت.
حرکت بسیار خوب محمد نادری از سمت چپ که از معدود خوب های استقلال در این بازی بود، یک فرصت بسیار خوب را نصیب تیمش کرد. ارسال این بازیکن به روی دروازه در حوالی محوطه ۶ قدم در شرایطی به ارسلان مطهری رسید که او کسی را مزاحم خود نمی دید.
مهاجم آبی پوشان برای به ثمر نشاندن پاس زیبای نادری به هوا پرید و با ضربه ای بغل پا دروازه ذوب آهن را تهدید کرد ولی شهاب گردان با عکس العملی تماشایی، در کمترین فاصله ممکن با مطهری، مانع از گلزنی مهاجم استقلال شد و توپ را راهی کرنر کرد.
پس از ارسال این کرنر به روی دروازه و رد و بدل شدن توپ میان بازیکنان دو تیم، غلامی در میان میدان نتوانست حقدوست را دریبل بزند و توپ گیری بازیکن سابق استقلال و پاس او به جهانی، لحظاتی پس از فرصت سوزی بزرگ مطهری منجر به گل دیگر ذوب آهن شد تا فاصله به تساوی کشاندن بازی برای استقلال و دریافت گل دوم از ذوب آهن، فقط ۸۰ ثانیه باشد.