افتتاح و آغاز عملیات اجرایی۹۰ پروژه  بخش کشاورزی در استان کرمانشاه
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی۹۰ پروژه  بخش کشاورزی در استان کرمانشاه

  کرمانشاه – الهه فرهادی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اعلام این مطلب گفت؛ در هفته جهاد کشاورزی۹۰ پروژه بخش کشاورزی استان با اعتبار بیش از ۷۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۳۶ نفر افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. مهندس نوربخش حاتمی با بیان این خبر افزود؛ پروژه های موصوف […]

 

کرمانشاه – الهه فرهادی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اعلام این مطلب گفت؛ در هفته جهاد کشاورزی۹۰ پروژه بخش کشاورزی استان با اعتبار بیش از ۷۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۳۶ نفر افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. مهندس نوربخش حاتمی با بیان این خبر افزود؛ پروژه های موصوف شامل ۸۹ پروژه قابل افتتاح و یک پروژه دارای عملیات اجرایی است. حاتمی پروژه‌های قابل افتتاح هفته جهاد کشاورزی را ۸۹ پروژه شامل؛ ۵۳پروژه در بخش آب و خاک با اعتبار ۸ میلیارد تومان و اشتغال ۱۴۶نفر، ۱۴پروژه باغبانی با اعتبار بیش از ۲۶ میلیارد تومان و اشتغال ۴۴۷نفر، ۱۶ پروژه تولیدات دامی با اعتبار بیش از ۱۴میلیارد تومان واشتغال ۵۷نفر و۶ پروژه صنایع تبدیلی با اعتبار ۲۹میلیارد تومان و ۶۶نفر اشتغال اعلام نمود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس به تشریح پروژه‌هایی که عملیات اجرایی آنها در هفته جهاد کشاورزی آغاز می‌شود پرداخت و گفت؛ برای آغاز عملیات اجرایی یک پروژه در بخش آب و خاک ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری انجام شده و این پروژه نیز ۲۰نفر اشتغال به همراه خواهد داشت.

 

خرید بیش از ۷۵ هزار تن گندم
از کشاورزان کرمانشاهی
کرمانشاه – الهه فرهادی
تاکنون بیش از ۷۵ هزار تن گندم به صورت خرید تضمینی و توافقی از کشاورزان استان کرمانشاه خریداری شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه کار خرید گندم از نیمه اردیبهشت ماه در مناطق گرمسیری استان آغاز شده است، گفت: تاکنون ۲۵ هزار و ۸۳۰ تن گندم به صورت تضمینی با قیمت هر کیلوگرم ۵ هزار تومان از کشاورزان خریداری شده است. ارویسی افزود: همچنین توسط کارخانجات ماکارونی سراسر کشور نیز به صورت توافقی ۵۰ هزار و ۸۵۴ تن گندم با قیمت بالاتر از خرید تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰ میلیارد تومان توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی به حساب کشاورزان واریز شده است، خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد مطالبات کشاورزانی که تا ۱۷ خرداد گندم به این شرکت تحویل داده اند، پرداخت شده است. ارویسی به کشاورزان توصیه کرد: هنگام مراجعه به مراکز خرید تضمینی حتما کارت ملی و شماره حساب فعال بانک کشاورزی به نام خود کشاورز همراه داشته باشند، تا در پرداخت مطالبات با مشکل رو به رو نشوند. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان با اشاره به اینکه ۶۱ مرکز برای خرید تضمینی گندم کشاورزان در نظر گرفته شده، گفت: کار خرید گندم تا اواسط شهریور ماه در استان کرمانشاه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد شهید البرز:
حضور حداکثری در انتخابات حفظ جمهوریت

نظام است
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: حضور حداکثری در انتخابات حفظ جمهوریت نظام و انجام تکلیف الهی است. سلیمان رستمیان در جمع کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک دهه کرامت گفت: نظام جمهوری اسلامی مدیون و مرهون خون هزاران شهید لاله‌گون، مجاهدت‌های ایثارگران و مجاهدان راه خدا و تلاش‌های دلسوزانی همچون امام راحل مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و مراجع تقلید بزرگوار است که چهل و دو سال است به‌پیش رفته و امروز پرچم سرافرازی و اقتدار آن در دنیا بلند است. وی افزود: کشور ما امروز در آستانه یک اتفاق و امتحان بزرگ و سرنوشت‌ساز یعنی حضور حداکثری در انتخابات قرار دارد، آن‌هم در شرایطی که معاندین و دشمنان نظام در تلاش‌اند تا با دستاویز قرار دادن و پررنگ کردن نارضایتی‌های مردم نسبت به وضعیت اقتصادی و معیشت در جامعه، آنان را نسبت به‌نظام و حضور در انتخابات دلسرد و مأیوس و نسبت به اهداف انقلاب دلسرد کنند. مردم ما هوشیار و بصیر هستند، دشمنان نمی‌توانند وضعیت معیشتی و اقتصادی را دستاویز دشمنی‌های خود قرار دهند. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز حضور حداکثری در انتخابات را حفظ جمهوریت نظام و انجام تکلیف الهی دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری مدظله‌العالی حضور حداکثری در انتخابات را تأکید و تکلیف کردند و ما امروز گوش‌به‌فرمان رهبر فرزانه انقلاب در انتخابات حضور پیدا خواهیم کرد و این تکلیفی بر دوش ماست. رستمیان ادامه داد: امروز سر و صدا از بیگانگان بلند است و عده‌ای هم به این سر و صدا توجه می‌کنند، کانال‌ها و رسانه‌هایی که با لابی‌گری یهود تغذیه می‌شود و تمام رسانه‌های ضدانقلابی تلاش می‌کنند مردم را نسبت به حضور در انتخابات دلسرد کنند، دشمنانی که در امروز چه در داخل و چه در خارج از کشور در حال تئوری پردازی و سیاست گزاری برای نظام هستند که مردم را از این مسیر خارج کنند بدانند این کارشکنی‌ها تأثیری نخواهد داشت و مردم دست از اهداف و آرمان‌های نظام و انقلاب نخواهند کشید، مردم ما بارها ثابت کردند در شرایط سخت وفادار به انقلاب و ارزش‌های نظام اسلامی هستند.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز وظیفه آحاد جامعه را تشویق و ترغیب نسبت به حضور حداکثری مردم در انتخابات دانست و گفت: ما نباید تحت تأثیر این جریانات بی‌تفاوت باشیم، وظیفه امروز ما روشنگری و آگاهی دهی به جامعه است، حضور حداقلی یا حداکثری مردم در انتخابات در سرنوشت فرد انتخاب‌شده تأثیرگذار نخواهد بود بلکه تأثیر آن در سرنوشت نظام و انقلاب است.

فرماندار ویژه کاشان:
انتخابات شورای شهر کاشان به روش دستی
برگزار می شود
علی‌اکبر مرتضایی فرماندار ویژه کاشان با اشاره به اینکه تمامی عوامل اجرایی شهرستان برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد آمادگی کامل دارند، اظهار داشت: انتخابات شوراها در این دوره بر خلاف چهار سال پیش به روش دستی انجام می شود. وی از پیش بینی ۲۸۱ صندوق اخذ آرا در سطح شهرستان برای ۲۸ خرداد ماه خبر داد و ابراز داشت: از این بین ۲۶۳ صندوق ثابت و ۱۸ صندوق سیار است. فرماندار ویژه کاشان با اشاره به اینکه برای شهر کاشان و بخش مرکزی ۲۲۲ صندوق پیش بینی شده است، تصریح کرد: از این میان ۲۱۴ صندوق ثابت و هشت صندوق سیار در نظر گرفته شده است. رییس شورای انتخابات شهرستان کاشان افزود: برای بخش‌های نیاسر، قمصر و برزک به ترتیب ۲۲، ۱۳ و ۱۴ صندوق ثابت و در مجموع ۱۰ صندوق سیار نیز تعبیه شده است.