افتتاح ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن ملی محرومان  در همدان
افتتاح ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن ملی محرومان  در همدان

  آیین بهره‌برداری از ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی محرومان در روستای خلیل کرد شهرستان بهار از توابع استان همدان با حضور معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در استان همدان برگزار شد. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان در این آیین در روستای «خلیل کرد» از توابع شهرستان بهار […]

 

آیین بهره‌برداری از ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی محرومان در روستای خلیل کرد شهرستان بهار از توابع استان همدان با حضور معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در استان همدان برگزار شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان در این آیین در روستای «خلیل کرد» از توابع شهرستان بهار استان همدان گفت: طرح احداث واحدهای مسکونی محرومان در قالب یک پروژه ملی و با هدف خانه دار کردن خانوارهای کم درآمد، خانوارهای آسیب پذیر ساکن مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم، خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیرمقاوم و در معرض خطر و خانواده‌های محروم و بدون مسکن شهریور سال گذشته در استان آغاز شد.
حسن ظفری اظهار داشت: این طرح با استفاده از تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض دولت اجرا شد و در این چارچوب به هر واحد مسکونی ۴۰ میلیون تومان کمک بانکی و ۳۵ میلیون تومان کمک دولت براساس تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه، استانداری همدان و بنیاد مسکن، اختصاص یافت.
وی ادامه داد: این طرح که قرار بود با ۲ هزار واحد مسکونی اجرایی شود با تلاش مضاعف مسئولان استان همدان به سه هزار واحد افزایش یافت.
ظفری اظهار داشت: اجرای این طرح ها با بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی با کارمزد پنج درصد و ۹۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) و دولت درنظر گرفته شده است.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه نیز گفت که تا قبل از پایان فعالیت دولت دوازدهم، ۸۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های جدید عمرانی، اقتصادی و بهداشتی استان همدان اختصاص داده می شود.
«محمدباقر نوبخت» در آیین بهره برداری از مرکز جامع سرطان همدان به عنوان نخستین مرکز درمانی غرب کشور، افزود: قرار بود ۵۴۵ میلیارد تومان اعتبار به طرح های استان همدان اختصاص داده شود که تا امروز بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این استان تزریق شده است.
وی با بیان اینکه مرکز جامع سرطان همدان یکی از مهمترین طرح های حوزه بهداشت و درمان این استان و غرب کشور است، اظهار داشت: این مرکز از نظر علمی جایگاه ویژه‌ای در منطقه و سطح کشور دارد که مرحله اول آن امروز به بهره برداری رسید و مراحل دوم و سوم این مرکز درمانی نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
نوبخت به احداث مسکن ملی محرومان در استان همدان نیز اشاره کرد و گفت: احداث سه هزار واحد مسکونی برای افرادی که قدرت ساخت و خرید خانه ندارد در استان همدان پیش بینی شده که امروز ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی از این تعداد به بهره برداری رسید.
طرح احداث واحدهای مسکونی محرومان در قالب یک پروژه ملی و با هدف خانه دار کردن خانوارهای کم درآمد، خانوارهای آسیب پذیر ساکن مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم، خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیرمقاوم و در معرض خطر و خانواده‌های محروم و بدون مسکن شهریور سال گذشته در استان آغاز شد.
این طرح با استفاده از تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض دولت اجرا شد و در این چارچوب به هر واحد مسکونی ۴۰ میلیون تومان کمک بانکی و ۳۵ میلیون تومان کمک دولت براساس تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه، استانداری همدان و بنیاد مسکن، اختصاص یافت.
این طرح که قرار بود با ۲ هزار واحد اجرایی شود با تلاش مضاعف مسئولان استان همدان به سه هزار واحد افزایش یافت.