افزایش۵۰ درصدی ظرفیت مسافرگیری مترو/ ۱۰ هزار تاکسی در دست نوسازی
افزایش۵۰ درصدی ظرفیت مسافرگیری مترو/ ۱۰ هزار تاکسی در دست نوسازی

  شهردار تهران با اشاره به افزایش۵۰ درصدی ظرفیت مسافرگیری مترو گفت: در این دوره از مدیریت شهری ۳۲ کیلومتر و ۱۹ ایستگاه به خطوط مترو تهران افزوده شده و با افزایش ناوگان از سرفاصله حرکت قطارها کاستیم. پیروز حناچی شهردار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره توسعه حمل و نقل عمومی […]

 

شهردار تهران با اشاره به افزایش۵۰ درصدی ظرفیت مسافرگیری مترو گفت: در این دوره از مدیریت شهری ۳۲ کیلومتر و ۱۹ ایستگاه به خطوط مترو تهران افزوده شده و با افزایش ناوگان از سرفاصله حرکت قطارها کاستیم.
پیروز حناچی شهردار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره توسعه حمل و نقل عمومی در این دوره از مدیریت شهری اظهار داشت: بخش مهمی از تحقق عدالت اجتماعی به برخورداری عادلانه شهروندان از حمل و نقل عمومی باز می‌گردد امری که همه شهروندان با آن به نوعی درگیر هستند و توجه به این مسأله، در بحث انسان‌محور شدن پایتخت، کاهش ترافیک و آلودگی هوا نقش بسزایی دارد.
وی افزود: در این دوره از مدیریت شهری ۳۲ کیلومتر و ۱۹ ایستگاه به طول خطوط مترو تهران افزوده شده و با افزایش ناوگان از سرفاصله حرکت قطارها کاستیم.
شهردار تهران ادامه داد: در نتیجه این فعالیت‌ها ۵۰ درصد به ظرفیت مسافرگیری مترو تهران افزوده شده است همچنین ۱۷۵ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه ایجاد شد و طرح بیدود جهت همگانی‌سازی استفاده شهروندان از دوچرخه در شهر به اجرا درآورد.
حناچی خاطرنشان کرد: قرارداد اضافه شدن ۵۰۰ اتوبوس و ۳۷۰ دستگاه خودرو اپتیما به ناوگان حمل و نقل عمومی منعقد شد. وی افزود: همچنین بیش از ۱۰ هزار تاکسی و ۶۴۰ دستگاه اتوبوس نیز در دست نوسازی و بازسازی قرار گرفته است.