الگوی مصرف برق در کشور باید اصلاح شود
الگوی مصرف برق در کشور باید اصلاح شود

    استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر توجه ویژه به مدیریت مصرف انرژی و بهره‌وری در استفاده از منابع، گفت: الگوی مصرف انرژی در کشور ما الگوی نادرستی بوده و باید اصلاح شود. محمدرضا پورمحمدی در دیدار با معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، با اشاره به مشوق‌های این شرکت برای کاهش بار مصرفی، گفت: […]

 

 

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر توجه ویژه به مدیریت مصرف انرژی و بهره‌وری در استفاده از منابع، گفت: الگوی مصرف انرژی در کشور ما الگوی نادرستی بوده و باید اصلاح شود.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، با اشاره به مشوق‌های این شرکت برای کاهش بار مصرفی، گفت: در عین حال که از مصرف‌کننده می‌خواهیم مدیریت مصرف داشته باشد، باید ایرادها و نقص‌های فنی شبکه‌های برق را نیز اصلاح کنیم.
وی با اشاره به مشکل کمبود برق در استان، گفت: شرایط سختی را در زمستان سال گذشته پشت سر گذاشتیم و احتمال اینکه به دلیل افزایش مصرف، تابستان سختی را داشته باشیم وجود دارد.
پورمحمدی سپس اظهار داشت: صنایع آذربایجان شرقی در زمستان گذشته از قطعی برق بدون اعلام قبلی گله‌مند بودند و ضروری است که برای تأمین پایدار برق برای شبکه خانگی و صنعتی تدابیر جدی اندیشیده شود. استاندار آذربایجان شرقی همچنین ادامه داد: نیروگاه تبریز باید بازتوانی شده و فاز دوم نیروگاه هریس نیز هرچه زودتر تکمیل شود.

 

 

 

 

مدیرکل تعاون کرمانشاه:
یارانه معیشتی ماه رمضان
نیاز به مراجعه حضوری ندارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: یارانه معیشتی به مناسبت ماه رمضان به حساب سرپرست خانوارهای این استان واریز خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری نیست.
حسن عزیزی اظهار کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان یک نوبت یارانه معیشتی به حساب سرپرست خانوارها در این استان واریز خواهد شد. وی افزود: این یارانه معیشتی به منظور کمک هرچه بیشتر به معیشت مردم به حساب سرپرست خانوارها واریز خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: یارانه معیشتی مذکور اوایل ماه مبارک رمضان به حساب سرپرست خانوارهای این استان واریز خواهد شد، لذا نیاز به مراجعه حضوری به هیچ عنوان نیست.
عزیزی با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۴۳ نفری استان کرمانشاه گفت: ۵۲۴ هزار و ۷۶ خانوار معادل ۷۶ درصد جمعیت این استان یارانه معیشتی را دریافت می‌کنند.

 

 

 

 

 

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی خبر داد؛
رشد ۱۳۰ درصدی میانگین حقوق بازنشستگان خراسان شمالی
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان استان، گفت: حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی استان به صورت میانگین حدود ۱۳۰ درصد افزایش یافت.
سید احمد سیدی اظهار کرد: ۳۸ درصد جمعیت کل استان تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی ادامه داد: ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر مستمری بگیر در استان داریم؛ همچنین بیش از ۱۰۰ هزار نفر بیمه هستند که با احتساب افراد تحت تکفل به بیش از ۳۰۰ هزار نفر می‌رسد.
وی در ادامه به متناسب سازی حقوق بازنشستگان اشاره داشت و افزود: مرحله اول متناسب سازی در مرداد سال گذشته و مرحله دوم در فروردین سال جاری اتفاق افتاد و به این ترتیب حقوق فردی با سابقه ۳۰ سال، از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.
سیدی تصریح کرد: در مجموع با اجرای احکام حقوقی ۱۴۰۰ که اردیبهشت ماه سال جاری بر اساس ابلاغیه سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می‌شود، حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی استان خراسان شمالی به صورت میانگین حدود ۱۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی بیان داشت: برخی از بازنشستگان به دلیل مشکل فنی احتمال می‌رود که در مرحله جدید اجرای همسان سازی، مبلغ کمتری از رقم پیش بینی دریافت کرده باشند که در اردیبهشت ما به مابه‌التفاوت حقوقشان ترمیم و پرداخت خواهد شد. وی اعتراض فعلی مستمری بگیران را شامل بخش سایر سطوح دانست و افزود: حداقلی بگیرها مشکلی در این خصوص ندارند. سیدی اضافه کرد: امیدواریم در اردیبهشت فرمول جدید حقوق پرداختی به سایر سطوح مشخص شود تا اعتراض این گروه نیز رفع شود. مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: پیش از اجرای این طرح ماهانه ۳۲ میلیارد تومان به مستمری بگیران استان پرداخت می‌شد که اکنون این عدد به ۷۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی در انتها گفت: مبلغ حقوق به میزان دستمزد و حق بیمه پرداختی مرتبط است لذا اکنون حقوق‌های بالای ۱۸ میلیون تومان نیز در استان پرداخت می‌شود.

 

 

رفع موانع احتمالي در ارائه خدمات
با کيفيت مخابراتي
در اولين جلسه شوراي مديران منطقه گلستان بر ارائه خدمات و رفع موانع احتمالي بحث و تبادل نظر شد.
غلامعلي شهمرادي که در اولين جلسه شوراي مديران در سال جديد سخن مي‌گفت با اشاره به استفاده بيش از پيش مردم از اينترنت در شرايط کنوني گفت: ارائه خدمات متناسب با درخواست مشتريان بايد اولويت داشته و اگر موانعي در راه ارائه خدمات و توليد محصولات و سرويس‌هاي جديد است بايد با درايت مديران برطرف شود.
مدير مخابرات منطقه گلستان تاکيد کرد توسعه مخابرات در استان با برنامه‌ريزي دقيق در حال اجراست و در سال جديد ارتباطات مخابراتي با کيفيت‌تري در اختيار مردم استان قرار خواهد گرفت.
وي افزود: با توجه به افزايش هزينه‌ها، تمرکز بر افزايش درآمد در سال جديد بايد بسيار مورد توجه قرار گيرد و نسبت به شناسايي منابع درآمدي جديد دستورات لازم را صادر کرد.
غلامعلي شهمرادي همچنين برتشکيل کميته‌اي با هدف کاهش لا وصولي و اخذ مطالبات از مشترکان و سازمان‌ها تاکيد کرد و افزود: با جذب مطالبات مي‌توانيم نسبت به اجراي برنامه‌هاي بيشتر درجهت توسعه مخابرات و پرداخت مطالبات بازنشستگان اقدام نماييم . مدير مخابرات منطقه گلستان با تاکيد برانجام بازديدهاي دوره‌اي وسرويس تجهيزات مخابراتي در مراکز و نگهداري از امکانات گفت: اين مسئله باعث کاهش خرابي‌ها و درنتيجه ارائه سرويس‌هاي با کيفيت به مشترکان خواهد شد که افزايش رضايت مردم را در برخواهد داشت .
در پايان اين جلسه محورها و اهداف مخابرات منطقه گلستان در سال ۱۴۰۰ مطرح و برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي تحقق آنان در زمان در نظر گرفته انجام شد.