امکان حمل و نقل دریایی برای تماشاگران جام جهانی قطر فراهم می‌شود
امکان حمل و نقل دریایی برای تماشاگران جام جهانی قطر فراهم می‌شود

    معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: امکان حمل و نقل دریایی برای تماشاگران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فراهم می‌شود. مجید علی نازی در بازدید از پایانه مسافربری دریایی بندر بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است. وی توسعه بنادر را یکی از […]

 

 

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: امکان حمل و نقل دریایی برای تماشاگران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فراهم می‌شود. مجید علی نازی در بازدید از پایانه مسافربری دریایی بندر بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است. وی توسعه بنادر را یکی از اولویت‌های مهم در استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: به منظور ساخت پایانه مسافربری بین المللی دریایی بوشهر ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است. معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: با اشاره به نقش مهم این پایانه در خدمات‌دهی به مسافران بیان کرد: اسکله مسافربری برای پهلوگیری شناورهایی تا اندازه ۱۵۰ متر فراهم شده است.وی با اشاره به ارائه خدمات دریایی به تماشاگران جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته امکان حمل و نقل دریایی برای تماشاگران جام جهانی قطر فراهم می‌شود.علی نازی با اشاره به آماده سازی و ایمن سازی دو فروند کشتی مسافربری بزرگ اضافه کرد: اسکله مورد نیاز و همچنین این دو شناور تا دو ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شوند.

رئیس هيئت مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی (ره):
ترمینال سلام برای حج ۱۴۰۱ وارد فاز اجرایی شد
مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) طی حکمی مسئول رفع نواقص و آماده سازی ترمینال سلام، برای پذیرش و اعزام حجاج١۴٠١ را مشخص کرد. محمدمهدی کربلایی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی(ره)؛ طی حکمی مسئولیت رفع نواقص و آماده سازی ترمینال سلام، برای پذیرش و اعزام حجاج ۱۴۰۱ را به محمدرضا فردی محول کرد. باتوجه به ترافیک پروازی پیش رو و همچنین در پیش بودن عملیات پروازی حج۱۴۰۱؛ بنا بر نیازسنجی‌های بعمل آمده همزمان با عملیات حج ۱۴۰۱ ازسرگیری فعالیت ترمینال سلام رسما وارد فاز اجرایی می‌شود.جلسه رفع نواقص و راه‌اندازی ترمینال سلام در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تشکیل و به دستور رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل این سلسله جلسات بصورت هفتگی با حضور اعضا هیئت مدیره و معاونین و مدیران کل تا تحویل قطعی ترمینال و راه اندازی آن ادامه خواهد داشت.به گزارش شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی(ره)؛ در ابلاغ محمد رضا فردی آمده است با عنایت به نزدیکی موسم حج ۱۴۰۱ به منظور فراهم نمودن امکانات لازم جهت پذیرایی از حجاح و همچنین مسافرین عتبات عالیات و در راستای ارتقای کیفیت خدمات رسانی و افزایش ظرفیت جابجایی مسافر، تکمیل و راه‌اندازی ترمینال سلام تا تحویل گیری قطعی با اختیارات کامل به جنابعالی محول می‌شود.گفتنی است در بخش دیگری از این ابلاغ بر بهره‌گیری از کلیه امکانات و همکاری کلیه واحدهای ستادی و اجرایی در شرکت و تهیه برنامه زمان بندی و پیگیری و نظارت بر اجرای برنامه مذکور تاکید شده است.

مدیركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان مازندران اعلام کرد؛
امکان خرید لاستیک‌های پر تقاضای
ناوگان عمومی میسر است
مدیر كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان مازندران گفت: امکان تامین و خرید لاستیک های پر تقاضا از طریق سامانه کالای وزارت صمت به آدرسwww.kala.ntsw.ir بر اساس کد ملی مالک ناوگان که در سامانه جامع کارت هوشمند ثبت شده میسر است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران، مدیركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان مازندران گفت: امکان تامین و خرید لاستیک های پر تقاضا از طریق سامانه کالای وزارت صمت به آدرسwww.kala.ntsw.ir بر اساس کد ملی مالک ناوگان که در سامانه جامع کارت هوشمند ثبت شده میسر است. حسن جهانیان گفت : با پیگیری‌های انجام شده در سطح وزارت راه وشهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و بر اساس توافقات انجام شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت لاستیک‌ها در بخش بار و مسافر در بین مالكين ناوگان حمل ونقل عمومي سنگين و نيمه سنگين ( كاميون، اتوبوس وميني بوس) از طریق سامانه کالای وزارت صمت به آدرسwww.kala.ntsw.ir بر اساس کد ملی مالک ناوگان که در سامانه جامع کارت هوشمند ثبت شده میسر است. وی تاکید کرد: کد اعتبار سنجی که در هنگام خرید به شماره تلفن همراه مالک ناوگان پیامک می‌گردد را به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار ندهید.

با هدف ارتقای افزايش ايمني صورت پذیرفت؛
عملیات روکش آسفالت مرزن آباد – دو آب شهرستان چالوس
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان چالوس از آغاز عملیات روکش آسفالت حد فاصل مرزن آباد – دوآب شهرستان چالوس طول۸ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از  مازندران، مهدی صفایی اظهار داشت: شهرستان چالوس از جمله شهرستان‌های است كه از نظر شرايط جغرافيايي  و گردشگری منطقه و تعدد روستاها، بسيار پر رفت و آمد بوده به همین دلیل ايمن سازي و بهسازي راه‌هاي ارتباطي این شهرستان از جمله فعاليت‌هاي مهم به شمار می‌رود از این رو عملیات لکه گیری و روکش آسفالت راه‌های را به طور جدي در دستور کار قرار دارد.
وی  ادامه داد: راه‌ها روستایی یکی از مهمترین بخش‌های زیربنایی در توسعه  استان محسوب می‌شوند به همین منظور عملیات پاکسازی راه روستایی طویر به ناتر ودزبن به دلیر اجرایی شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان چالوس همچنین از ایمن سازی و شانه سازی محور کندوان به طول ۱۰ کیلومتر (رفت و برگشت) خبر داد و افزود: شانه سازي‌ها، پاكسازي و حفظ حريم جاده‌ها، تامين فضاي پارك اضطراري خودروها در كاهش سوانح جاده‌اي موثر است.
صفایی در ادامه به اقدامات ایمن سازی این اداره در سطح محورهای تحت پوشش خود اشاره و تصریح نمود : اقدامات ایمن سازی از قیبل تامين روشنايي و رفع خاموشی، پاکسازی و زیبا سازی حریم راه‌ها، شانه سازی، رنگ آمیزی پایه‌های تابلو و نرده‌های پل، آشكار سازي نقاط پر تصادف، نصب انواع علائم اخطاري قوس، مسيرنما و خطر نما، تعمیر و بازسازی و نصب گاردریل، ساماندهي و افزايش اثر بخشي علايم در طول محورها تنها بخشی از اقدامات ایمن سازی این اداره  است.