انتصاب عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای
انتصاب عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای

با حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی،  عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای منصوب شد. محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حکمی عباسعلی بنی‌اسدی را به عنوان عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای منصوب کرد. در متن این حکم آمده است: “باتوجه به تعهد، تخصص و تجربیات ارزنده جنابعالی […]

با حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی،  عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای منصوب شد.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حکمی عباسعلی بنی‌اسدی را به عنوان عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای منصوب کرد. در متن این حکم آمده است:
“باتوجه به تعهد، تخصص و تجربیات ارزنده جنابعالی و به استناد مصوبه شماره ۰۶/۲۹۲/ ص مورخ ۱۴۰۰/۲/۱۲ مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای و به موجب این حکم به عنوان عضو هیات عامل برای مدت ٢ سال منصوب می‌شوید.
توفیق روز افزون شما را جهت خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال خواستارم.
برقراری پرواز فوق العاده ایران ایر به پاریس
در پاسخ به درخواست ایرانیان مقیم کشور فرانسه، پرواز فوق‌العاده به مقصد پاریس در روز ۲۴ اردیبهشت‌ انجام خواهد شد.
در پاسخ به درخواست هموطنان مقیم کشور فرانسه برای برقراری پرواز فوق‌العاده برای مراجعت به کشور و به‌دنبال صدور مجوز پرواز از سوی مقامات کشور فرانسه، پرواز فوق‌العاده به مقصد پاریس در روز ۲۴ اردیبهشت‌ماه امسال انجام خواهد شد.
این پرواز در ساعت ۸ صبح با پرواز شماره ۷۳۳ از فرودگاه امام خمینی(ره) پرواز می‌کند و در ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه (به وقت محلی) وارد فرودگاه شاردوگل می‌شود.
پرواز بازگشت این مسیر نیز با پرواز شماره ۷۳۲ در ساعت ۱۳ و ۵ دقیقه فرودگاه پاریس را ترک می‌کند و در ساعت ۲۱ و ۲۰ دقیقه در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) به زمین می‌نشیند.
براساس رویه صادر شده مقامات بهداشتی کشور فرانسه، مسافران با شرایط ذیل پذیرش می‌شوند؛ دارندگان پاسپورت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
دارندگان اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
دارندگان برگه Laissez-Passer
دارندگان ویزای تایپ D فرانسه دارای اعتبار
ویزای خانوادگی تایپ C جهت پیوستن به خانواده، به همراه داشتن برگه تاییدیه از سفارت الزامی است.
ویزای دانشجویی تایپ C، به همراه داشتن برگه تاییدیه از سفارت الزامی است.
ویزای پزشکی تایپ C جهت درمان، کلمه COURT SEJ.CIRC در ویزا درج شده باشد.
مسافران به‌صورت ترانزیت بین‌المللی
مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند
مسافران ورودی به این کشور توجه کنند، تمامی مجوزهای اقامت صادره در فرانسه که اعتبار آنها در بازه زمانی ۱۵ ژوئن سال ۲۰۲۰ تا ۱۶ مارس سال ۲۰۲۰ به پایان رسیده است، به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا ۶ ماه تمدید شده است.
گفتنی است؛ تمامی مسافران بالای ۱۱ سال در پروازهای ورودی به کشور فرانسه باید قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
همچنین مسافران قبل از پرواز باید فرم تعهد را تکمیل کرده و به همراه داشته باشند.
براساس این رویه، مسافران پس از ورود به فرانسه باید در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گیرند، به منظور رعایت شیوه‌های بهداشتی استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.
به زودی انجام می‌شود؛
بهره‌برداری از طرح بهسازی باندهای پرواز 
فرودگاه مهرآباد
عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به پروژه بهسازی باند ۲۹ چپ گفت: این پروژه به عنوان یک پروژه ملی است و تاثیر مستقیمی بر شبکه پروازی فرودگاه‌های کشور خواهد گذاشت.
در نشستی با حضور اعضای هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مقدمات و تمهیدات لازم برای شروع پروژه بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد بررسی شد.
در این نشست «حسین اسفندیاری»، عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها از پروژه بهسازی باند ۲۹ چپ به عنوان یک پروژه ملی یاد کرد و گفت: این اتفاق تاثیر مستقیمی بر شبکه پروازی فرودگاه‌های کشور دارد و از این رو هر یک از مسوولان مرتبط باید نقاط بحرانی و شرایط عدم قطعیت تاثیرگذار بر زمانبندی پروژه را در حوزه خود شناسایی کنند و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی لازم را به عمل آورند.
وی تاکید کرد: میزان تاثیرگذاری این پروژه بر صنعت هوانوردی کشور به اندازه‌ای است که مقام عالی وزارت راه و شهرسازی هر هفته گزارش مرتبط با شرایط پروژه را مستقیم از مدیرعامل شرکت دریافت و پیشرفت کار را رصد می‌کند.
  بهره‌برداری این پروژه در کمترین زمان ممکن
همچنین «مسعود نیکبخت»، معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز ضمن ارائه گزارش از میزان پیشرفت پروژه نصب ILS باند ۲۹ راست مهرآباد ابراز امیدواری کرد که با تلاش متخصصان الکترونیک هواپیمایی مهرآباد و ستاد، این پروژه در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.
  اقدامات لازم جهت آموزش کارکنان برج مراقبت پرواز فرودگاه
«محمد الهی‌نیا»، معاون عملیات هوانوردی مهرآباد نیز گفت: جمع‌بندی نهایی دستورالعمل بهره‌برداری از باند ۲۹ راست در حال انجام است و به محض تایید آن از سوی سازمان هواپیمایی کشوری اقدامات لازم جهت آموزش کارکنان برج مراقبت پرواز فرودگاه انجام خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد خبر داد؛
امضای قرارداد ۳۸۴ میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد
اولین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال جدید به ارزش ۳۸۴ میلیارد ریال در زمینه احداث کارخانه تولید خوراک آماده دام و طیور در بندرامیرآباد به امضا رسید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در مراسم امضاء قرارداد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، اظهارداشت: قرارداد کارخانه تولید خوراک آماده دام و طیور بلند مدت و ۲۵ ساله است که طرف سرمایه‌گذار طبق این قرارداد متعهد است  آن را در مدت یک سال در اراضی پسکرانه این بندر احداث کند.
محمدعلی اصل سعیدی‌پور افزود: ظرفیت تولیدی این کارخانه طبق طرح سرمایه‌گذاری ارائه شده از سوی سرمایه‌گذار ۵۰ هزار تن در سال است که با بهره‌برداری از آن برای ۴۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.