اندوه فراوان برای درگذشت رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
اندوه فراوان برای درگذشت رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

  محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن، درگذشت ناگهانی علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را به خانواده ایشان تسلیت گفت. متن تسلیت مدیرعامل بانک مسکن به شرح زیر است: ضایعه درگذشت جناب اقای مهندس علیرضا تابش، مرد همیشه در صحنه «تامین مسکن خانوارهای نیازمند» را به خانواده محترم ایشان و همینطور خانواده بزرگ بخش […]

 

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن، درگذشت ناگهانی علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را به خانواده ایشان تسلیت گفت.
متن تسلیت مدیرعامل بانک مسکن به شرح زیر است:
ضایعه درگذشت جناب اقای مهندس علیرضا تابش، مرد همیشه در صحنه «تامین مسکن خانوارهای نیازمند» را به خانواده محترم ایشان و همینطور خانواده بزرگ بخش مسکن و ساختمان کشور تسلیت عرض می کنم.
استاد علیرضا تابش از جمله نیک مردان سخت کوش و فداکار در بخش مسکن و ساختمان کشور بود که فقط با یک هدف آن هم «رضایت خدا و بندگانش»، در مسیر تولید و عرضه مسکن ارزان قیمت، ذره ای کم نگذاشت.
ایشان در دو جبهه مهم، خدمتگزاری کرد. یکی «ساخت و نوسازی و بازسازی مسکن روستایی» و دیگری «رسیدگی فوری به مناطق زلزله زده و سیل زده در اقصی نقاط کشور».
مرحوم علیرضا تابش طی حداقل ۱۰ سال گذشته نیز پا به پای مسولان دولتی، در طرح های تامین مسکن ارزان در شهرهای کوچک، کارنامه درخشانی از خود در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به جا گذاشت. در یک دوره، ساخت مسکن مهر و در دوره اخیر نیز حمایت از اجرای طرح اقدام ملی.
از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم طلب آمرزش و برای خانواده محترمشان صبر جمیل آرزومندم.

تخصیص اعتبار ۵۰۰میلیاردریالی به این بانک برای پرداخت تسهیلات
با امضای قرار داد همکاری پست بانک باصندوق توسعه ملی، ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اعطای تسهیلات به طرحهای آب،کشاورزی،منابع طبیعی و محیط زیست واقع در مناطق برخوردار به این بانک تخصیص یافت.
مطابق قرار داد امضا شده تسهیلات مذکور به فعالیتهای دارای توجیه فنی و اقتصادی در بخش های خصوصی ، تعاونی و بنگاههای اقتصادی متعلق به موسسات عمومی غیر دولتی بخش صنعت و معدن (به استثنای بخش ساخت مسکن) واقع در مناطق برخوردار اعطا از سوی پست بانک ایران پرداخت خواهد شد.
این گزارش می افزاید: نرخ سود تسهیلات پرداختی به متقاضیان ۱۴ درصد بوده و دوره مشارکت حداکثر ۱۲ ماه و دوره بازپرداخت و تنفس حداکثر ۶۰ ماه می باشد. گزارش فوق حاکی است، فعالیتهای واجد الویت و قابل قبول برای اعطا تسهیلات شامل: احداث گلخانه و تولید محصولات گلخانه ای ، طرح ها و فعالیتهای زیر بخش شیلات؛ پرورش ماهیان دریایی در قفس ، گرم آبی ، سرد آبی ، خاویاری ، میگو و تجهیزات صیادی ، خدمات مکانیزه کشاورزی ، طرح های نوسازی واحدهای دام و طیور و آبزیان که در زنجیره تولید قرار دارند، کشت گیاهان دارویی و طرح ها و فعالیتهای اصلاح ، نوسازی ، جایگزینی و احداث باغات به ویژه نخلیات و مرکبات می شود. بنابر این گزارش سهم آورده متقاضی در طرح های بخش آب و کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست و طرح های بخش تعاونی حداقل معادل حداقل معادل ۲۰ درصد کل هزینه و برای بنگاههای اقتصادی متعلق به موسسات عمومی غیر دولتی حداقل معادل ۳۵ درصد کل هزینه طرح بوده و در مناطق مشمول اعمال نرخ ترجیحی ، ۵ واحد درصد کمتر از از نرخ های مورد اشاره خواهد بود. شایان ذکر است کلیه متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره گیری از تسهیلات مذکور به شعب پست بانک ایران در سراسر کشور مراجعه نمایند.

برخورداری بازرگانان و واحدهای تولیدی داخلی از به روزترین خدمات ارزی
مدیر امور عملیات ارزی بانک شهر گفت: در حال حاضر و با توجه به دریافت مجوزهای لازم از سوی بانک مرکزی آماده ارائه تمامی خدمات ارزی به منظور تسهیل در امور واردکنندگان کالا و خدمات و واحدهای تولیدی داخلی هستیم.
میثم رشیدی با بیان این مطلب افزود: در پی اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان، بانک شهر با تدابیر هوشمندانه و با بهره مندی از همکاران ساعی و کوشا در سطح شعب توانسته سهم بزرگی در رفع نیازهای ارزی مشتریان داشته باشد.
رشیدی تصریح کرد: در همین خصوص و بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی، سهم بانک شهر در ارائه خدمات ارزی جهت واردات کالا و خدمات طی سال گذشته به نحوی بوده که این بانک را در جایگاه ۳ بانک برتر ارزی در کشور قرار داده است.
وی ادامه داد: ارائه تسهیلات ارزی به تولیدکنندگان و واردکنندگان کالای های اساسی، نگهداری و مدیریت وجوه ارزهای حاصل از صادرات و ارائه انواع خدمات ارزی به موسسات مالی نظیر شرکت های تضامنی و صرافی های مجاز بخشی از مهم ترین اقدامات بانک شهر بوده است.
مدیر امور عملیات ارزی بانک شهر گفت: همچنین با توجه به نامگذاری امسال به عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» این بانک از ابتدای سال جاری با افزایش تعاملات با واحدهای تولیدی و بازرگانی معتبر برای رفع نیازهای بانکی آنها در تمام حوزه های بانکی تلاش گسترده ای انجام داده است.
رشیدی در پایان تاکید کرد: در ماه های اخیرنیز با ارائه خدمات نوین در قالب تسهیلات کوتاه مدت، مشارکت مدنی ارزی و خرید دین، صدور انواع ضمات نامه های ارزی و … به فعالان صنایع غذایی و کالاهای اساسی، تجهیزات پزشکی، صنایع دارویی، نفتی و … بخشی از مشکلات مهم آنان را مرتفع ساخته ایم.